Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

uh...bruka od posla...pogresno izbusene rupe na cnc-u koje sam na srecu izbusio kako valja, urezivanje gomile navoja i smirglanje sperke. Sto se mene tice-odmor!

 

Jos malo pa se krece na lemljenje. Pre toga je potrebno jos jednom obraditi gornju plocu. E zato je Leo neprocenjiv, posle njega nema potrebe ni za kakvim dodatnim intervencijama. Na zalost, on ovo nije mogao da mi odradi zbog obaveza.

 

I da, u pitanju je PP 2a3, ovo je jedan mono blok.

 

 

 

 

post-73-0-31473500-1384019456_thumb.jpg

post-73-0-18656100-1384019468_thumb.jpg

post-73-0-59498000-1384019517_thumb.jpg

post-73-0-33440200-1384019673_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uh...bruka od posla...pogresno izbusene rupe na cnc-u koje sam na srecu izbusio kako valja, urezivanje gomile navoja i smirglanje sperke. Sto se mene tice-odmor!

 

Jos malo pa se krece na lemljenje. Pre toga je potrebno jos jednom obraditi gornju plocu. E zato je Leo neprocenjiv, posle njega nema potrebe ni za kakvim dodatnim intervencijama. Na zalost, on ovo nije mogao da mi odradi zbog obaveza.

 

I da, u pitanju je PP 2a3, ovo je jedan mono blok.

 

 

bravo za dizajn

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uh...bruka od posla...pogresno izbusene rupe na cnc-u koje sam na srecu izbusio kako valja, urezivanje gomile navoja i smirglanje sperke. Sto se mene tice-odmor!Jos malo pa se krece na lemljenje. Pre toga je potrebno jos jednom obraditi gornju plocu. E zato je Leo neprocenjiv, posle njega nema potrebe ni za kakvim dodatnim intervencijama. Na zalost, on ovo nije mogao da mi odradi zbog obaveza.I da, u pitanju je PP 2a3, ovo je jedan mono blok.

Zar posle SE na PP?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wright amp naziva Differential, po njemu DPA nije ni SE a ni klasican PP amp. S'tim da za razliku od njega, moj amp nece biti kond nego interstejdz spregnut.

 

Zapravo, nemam pojma sta sve Zen ne namerava sa ovim da uradi :-)

 

Za glavni sistem SE je previse kompromisa...sa zvucnicima koje ja imam.

 

U duhu teme, trenutno se bavim ugradnjom gasa, danas mi bili majstori da ugrade radijatore i kotao...premestio TV i evo sta ispade (zanemariti nered, sutra ponovo dolaze)

 

 

post-73-0-17147200-1384200372_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

D3a interstage 300B mono blokovi. Trenutno u fazi testiranja.

Probao CCS umesto trafoa i ako su merenja THD bolja sa CCS-om meni lepse zvuci interstage trafo ;)

LED bias u katodi. Probao samo R u katodi, pa R+C ali LED mi najbolje zvuci.

Svi trafoi su rad Petra (PIK Audio).

Sema je slican ovoj, samo sto sam ja koristio D3a u triodnom spoju:

 

Postavljena slika

 

A evo i slike radne verzije :)

 

post-72-0-48439200-1384367708_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo je nesto novo? zar nije ista topologija na onom sto si prepravljao od vukusica?

 

IT je isto P&K?

Slicno onom prethodnom.

Sada je uradjeno u dual mono konfugraciji i IT. Na strarom je bila sprega sa C i CCS u anodi ;)

IT je isto custom made by P&K, Sve ove delove sam nabavio jos pre 3 godine ali nikako nisam vremena i volje da zapocnem ovaj projekat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pravi se polica, konačno

 

Postavljena slika

 

Mediapan 28 mm, furniran prirodnim furnirom, širina 160 cm, dubina 50 cm, ukupna visina nešto manje od 80 cm. Voskiranje. Kroz vertikalne stranice prolaze brezoni kojima se spaja gornja i donja ploča. Po dva - razume se. 6 podesivih nogu. Biće teška 40 - 50 kila.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...