Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Pa bio povezan na Hypex NC502, imao samo 11R i 3.9uF znaci oko 5Khz tako je bilo preporuceno od Ace,

Ali nismo pricali da ce biti korisceno u D klasi... i da ja ono ponekad nagazim kao na Jbl...

140-15D ide 500Hz~100KHz i verovatno Hypex negde na infra freq imao cliping!

Polako je poceo da se pojavi rupa kao sa iglom u sredini ribona i pucao posle neko vreme.

Pricao sam sa Acom objasnio mi da treba i 0.1Mh da stavim zbog toga.

I poslao mi nove ribone bez ikakvih troskova tip je car.

To je bilo prije 2 god ali veceras dosao red da promenim jer previse toga je doso&desilo i nisu mi bili potrebni.

Inace radi do 00 ustvari ubija kako radi

I tako.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da D klasa nema veze, ja sam davno sa Luxman L-530 (2 x 15W A, 2 x 120W AB) spalio 26-incni ribbon od Apogee Stage, jesam ga malo jače odvrnuo. Sigurno je pojačalo generisalo neki peak koji je upropastio ribon. Skretnica može negativno da utiče ako je suviše blaga i nisko postavljena. Ako se na ribonu primete nagužvani delovi, bio je previše panjen. Na to obratiti pažnju kod kupovine polovnih. Od kad koristim kod rezova isključivo 24LR, nemam problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko oscilovanje na visokim frekvencijama kod A ili AB klase, klipping možda, a kod D klase verovatno izlazni filter propušta previše šuma. Ako su induktiviteti kod D klase motani na feritu, možda dođe do zasićenja na većim snagama pa više ne limitira dovoljno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi, takođe kod D klase ide na izlaz L pa C, pa onda kabli sa nekim svojim parazitnim kapacitivnostima, pa ga dočeka C ponovo, a na kraju L od trafoa, pa iza magnetnog kola još jedan L. Ne kažem, ali može da dođe do svakakvih tranzijentnih struja na frekvencijama višim i od 500 herca, kamoli 5kHz i više, a bude tu struje iha, još ako si žario to malo jače...

Kao što napisa Damic, treba to rezati sa 24db/oct, 12 minimum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma meni nije jasno da  kod tog ribona traka nije naborana, a aluminijumska je i vidljivo zategnuta, kako to funkcioniše? Ja imam ove jeftine Kineske, tu je Al i plastika kompozitna traka, a kod čistog Al mora valjda malo da se nabora? Ili ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ma meni nije jasno da  kod tog ribona traka nije naborana, a aluminijumska je i vidljivo zategnuta, kako to funkcioniše? Ja imam ove jeftine Kineske, tu je Al i plastika kompozitna traka, a kod čistog Al mora valjda malo da se nabora? Ili ne?

Na kraju trake imaju "heat shrinks" nakon sto se montira i fiksuje greje se sa fanom na 140-150 stepeni.

Ako bas te zanima mozes gledati ovo taj deo pocinje posle 5 i nesto minuta:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad vidim. Na krajevima su praktično elastični elementi koje zatežu trake i omogućavaju im hod u radu. Onako čisto mehanički, naborana traka verovatni dopušta puno više izduženja, ali ju je teže podesiti na pravu zategnuost. A ovde se može fenom dotegnuti nakon godina rada. Zanimljivo rešenje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve zavisi od raspoloživog vremena i želje za trošenjem istog. Magneta ima jakih, samo trafo je malo problematičan a razultat neizvesan.  Meni se više sviđa onaj Rubanoid, radije bi na to vreme potrošio. Mislim da ga je lakše napraviti nego ribona, može da reprodukuje srednje i visoke, a i nema trafo. I onda samo jedan bas sa tim na neku veću dasku i gotova stvar.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...