Jump to content

Babelfishovanje, V3... ili ko zna koja već po redu


chakija

Preporučeni Komentari

Bilo je dva dana dooooobrog usviravanja, toliko da je jedan kanal prosvirao :bad_boys_20:

Ispostavilo se, kao i mnogo puta do sada, da sam napravio fin zajeb. Struja koja je trčala kroz izlazne je bila neeeeeeesto veća nego što sam kontao, cirka 2.5-3A. 

Dobra prilika da se overhaul-je sve ponovo, a i odradi dodatno poređenje sa babuski com. 

Efikasnost hladnjaka je broj 1 razlog što sam rešio sve da prepakujem+nisam hteo da nastavljam izlazne sa žicama. Baš je mnogo velika razlika i najveći zajeb koji sam imao. 

Elem, kada sam vratio babusku razlike u zvuku su se potvrdile - babuska ima zavodljiv srednji opseg i malo naduvaniji bass, wot+F8 detaljniji sa boljim prostorom, kontrolom, headroomom, a opet prelepo svira tonski. Ne mogu da dočekam da ga vratim nazad. 

Zabava se nastavlja  :)

 

EDIT : opcija sa dva prekidača se već isplatila kroz silne testove i setapovanja jednog/drugog kanala. 

 

IMG_20231103_204300.jpg

IMG_20231103_204326.jpg

IMG_20231103_204317.jpg

IMG_20231103_204343.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem pitanje? Kako da stavim vertikalno diode? Koje to veze ima sa visinom kondenzatora u napajanju?

Problem je ukupna visina kućišta u ovoj postavci kada je dole choke, a iznad njih pcb sa kondovima.

Inače, CMC zvučnički koje sam uzeo su katastrofalni. Toliko su bespotrebno masivni da je potrebna ogromna količina toplote da bi se ugrejali i nešto zalemilo za njih.

Savet za sklapanje kutija - sve vijke popustiti pre postavke prednje ploče jer su fabrički vijci jako nepristupačni, ili što Zen reče, koristiti m4 brezone.

Takođe, ne pretezati fabričke vijke na hladnjacima jer mogu da puknu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, chakija said:

ili što Zen reče

 

kao sto Zen rece .......... nije Zen pametan, nego se ucio na greskama i dosao do optimalnih detalja  i aranzmana

tzv. Metoda Uzaludnih Pokusaja

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Zen Mod said:

 

kao sto Zen rece .......... nije Zen pametan, nego se ucio na greskama i dosao do optimalnih detalja  i aranzmana

tzv. Metoda Uzaludnih Pokusaja

 

 

Što bi "starac Fočo od stotinu ljeta" rekao:  Svaki pokušaj je potencijalni popušaj  :oldtimer: 

Dobro je dok se greške mogu novcima platiti.  Sve ostalo je ...kin dim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pripalio danas iz dosade ispravan kanal...2A struje, hladnjaci max. na nekih 44-45°, na IRFP nekih 83° na kućištu, a SS oko 75°.:Flying:

Offset i struja stabilni ko kamen...isto kao i prvi put kada sam ga pripalio :loleverybody:

Moram smisliti valjan dodatni razlog za vožnju do Batch-a...možda tetki da odnesem TV (ne lek).

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cime ti meris te temperature?

ako ce ga przis preko 35W po TO247 kucistu, moras da obratis paznju na izolator

pravis amp realne vrednosti nekoliko tisuća keka, a problem bio dati 160din+postarinu za Alumina oxid izolatore

kad pravis uzivaj, cinculiranje najsitnijih detalja treba da bude zadovoljstvo ..... a ne sve da s svodi da napravis amp sto pre

sta ces onda kad ga napravis ........ depresija, ambecijum

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...