Jump to content

Babelfishovanje, V3... ili ko zna koja već po redu


chakija

Preporučeni Komentari

toliko slika sam objavio, razne gradnje ampova, ne da se reklamiram jerbo sta da se reklamioram u srbijici - nego ne bi li neko pokupio koji sitan ili krupan fazon

nisam ja sad nesto pametan, nego dodjoh do optimizacije Metodom Uzaludnih Pokusaja 

a ti nista na slikama ne vide?

jes channel pcb mala, al sto da turas cap bank pcbs do hladnjaka?

i onda da gledas gde ce stavis ruku kad bude trebalo vrteti trimpots

 

 

base plate LIP UPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

etc.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledale se slike, al nešto se mora i svoje ubaciti-valjda ti to najbolje razumeš. ;)

Nije da se sve baš tako bezumno nabacalo bez razloga. 

Aj redom... 

Trimpots - visina kondova i choke ova taman dovoljna da ne pravi nikakvu prepreku za podesavanje OBA trimopota. U stacked varijanti kondovi su toliko visoko da predstavljaju nemoguću prepreku za podešavanje makar jednog. Na stranu to što su dodatni distanceri od 50+40mm poprilično papreni+ne sviđa mi se da kondovi toliko lete u vazduhu. 

Cap bank do hladnjaka tj. Pcb-a...u svakom slučaju  bolje nego choke-ovi+kraći su vodovodi. 

Zašto dva prekidača? Pored simetrije koju hoću da imam sa ledovkama na wot-u, rasterećenja singl prekidača i nedostatka mesta, dobra mi je varijanta da mogu posebno da uključim / isključim jedan kanal... U prošlosti je bilo potrebe za tim. 

Zašto lid up ako već sad imam 2mm min klirens od dna? 

IMG_20231025_070538.jpg

IMG_20231025_070518.jpg

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, chakija said:

 

Cap bank do hladnjaka tj. Pcb-a...u svakom slučaju  bolje nego choke-ovi+kraći su vodovodi. 

 

Mislim da je @Zen Mod ciljao na problem izvora toplote blizu kondova. Mislim da je bilje duži vodovi do prigušnica (ako nema rešenja i za to) nego elkosi blizu vrućih hladnjaka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Beli_Ninja said:

Mislim da je @Zen Mod ciljao na problem izvora toplote blizu kondova. Mislim da je bilje duži vodovi do prigušnica (ako nema rešenja i za to) nego elkosi blizu vrućih hladnjaka.

Isto mislim. Kondenzatori se brze kvare ako su izlozeni vecoj temperaturi. Prigusnici ne smeta, pa i da ima par cm vise vodova.

Sto se tranzistora tice, idealna visina njegove montaze na hladnjak je otprilike 1/3.

E sad, ako to moze da se ispostuje, ok, ako ne zbog estetike ili kojecega drugog onda je to vec drugi problem, mada ovde stvarno ne vidim razlog... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je rizik da u zoni kondova ima preko 65° dosta mali s obzirom da je kućište dobro provetreno i podignuto na visoke noge.

Kako god, jedina druga opcija je da oni dođu iznad chokeova, a to sam već iznad objasnio zašto nisam hteo...mislim da je ok kompromis :63izs7n:

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, NIXIE said:

Ja bi da se mene pita te  tranzistore pričvrljio malo niže, dole gde će biti manja temperatura hladnjaka. Nisam nikad video kombinaciju tako male poločice i tolikih hladnjaka. :D

ja mu napisah ( sigurno imam dokaz na viber) da tranziporti idu na trecinu visine, od dole

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Nesam siguran treba li te priguznice

ja jesam siguran, prikazano u nekolicinu photostripova

Chakija izmislja toplu vodu

al dobro, Chakija je to

kad bude imao sedu bradu kao i ja, naucice se na svojim greskama, kao i ja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...