Jump to content

ljubitelji finih oštrica


Preporučeni Komentari

Kod moje familije ima dva turska jatagana i jedna sablja - na turskom / ili arapskom jeziku ( ne secam se tacno ) pise da je iskovana u Isfahanu za "ime" turske porodice.

Oblik je recurve ali prvo na gore pa kratko na dole i potom spic na gore - balcak je od zivotinjske kosti sto je izgleda bila tradicija u 17-18 veku.

To je familija nabavila kad su ti Turci odlazili iz nasih krajeva + neke sitne posude, vaze i slicno.

Pokusacu da nadjem kod koga je i da slikam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Je*i ga Bože, ja mislio da sam dao 200€ za nož i završio sa noževima, ono ispada da sam samo otvorio novi bunar. Ima ovaj forum u grob da me otera.

Kad krenes da se lozis na takobiki, novcanik se sam otvara 😅

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 39 minuta, gluv_i_udaren reče

Je*i ga Bože, ja mislio da sam dao 200€ za nož i završio sa noževima, ono ispada da sam samo otvorio novi bunar. Ima ovaj forum u grob da me otera.



Dick Ergogrip je moja granica!
Treba mi uz audio jos jedna bolest jednako kao i prst u oku. :D 
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 6/6/2023 at 8:00 AM, ninja said:

20230606_075451.jpg

Imam isti, možda ne isti proizvodjač. Pamtena kupovina za nas koji počinjemo. Odlični za vežbanje mišićne memorije. Bilo kakav nož i udri bez da se bojiš da uništiš neki vredan kamen. Kasnije kad se navežba može da se pređe na skuplje varijante ili natural kamenje- najskuplje. Pošto te  mrzelo da posle svake upotrebe poravnjaš  sada će biti dobra muka- dosadan dugotrajan poso od nekoliko sati sigurno. Moj ti je predlog da batališ i kupiš novi isti i njega od starta ravnjaj a ovaj koristi da sređuješ neke nazubljene noževe ili čak sekire ako koristiš.

Što se dijamantskih tiče oni su odlični za grube radove jer obično ide granulacija 400 i 1000, nisam naišo na 5-6-8k dijamantske što ne znači da ih nema, ne znam. Odlični su i za ravnanje sintetičkih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mrcelavi said:

...Što se dijamantskih tiče oni su odlični za grube radove jer obično ide granulacija 400 i 1000, nisam naišo na 5-6-8k dijamantske što ne znači da ih nema, ne znam. Odlični su i za ravnanje sintetičkih.

Ima ih do 3000. Za kuhinjski nož i ne mora više, sem ko baš voli :) Iza toga mož nešto finije od kamenja (za jeftini oštrač koji koristim imam do 10000) + koža i pesma.

U principu noževe završim na 3000, malo stropovi sa dve finoće paste i toliko. Čak i dleta i rendić tu završim, seče to dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

I da li vredi da uzmem 1000/6000 Sharpedge?

WWW.UGOSTITELJSTVO.COM

Kombinirani vodobrusni kamen 1000/6000 sastavljen je od dva kamenja granulacije 1000 i 6000, što znači da je odličan za tanke i fine noževe od kvalitetnijeg čelika.

 

Izmenjeno od gluv_i_udaren
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

King je bang for buck, nema bolji za te pare. Ako mozes ovde da nabavis sharpedge po ceni koliko bi te kostao king plus dostava, uzes to i mirna glava. 1000/6000 je odlican, 1000 odradi heavy lifting, 6000 upolira sasvim dovoljno da mozes da brijes :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...