Jump to content

Mikorist

Preporučeni Komentari

7 hours ago, Mikorist said:

 6.1.0-5-rt-amd64
kernel - koji zika koristi....

$ uname -r
6.3.0-060300rc1daily20230307-generic

Ne koristim ja rt kernel all the time, pošto je potrebno pratiti najsvežije, testing, debugging, preparing newer versions of _rt_, _rt_ je, skoro uvek, nekoliko pod-izdanja iza....

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ste, već, odlučili za xanmod "rt", što ne ostavite njegovom install-eru da odabere odgovarajuće podizdanje i to je to. Stavite bilo koji, za install, kad install završi odradite dodavanje xanmod "rt" ili nekog drugog _rt_ i mirna Bačka. 

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, zika reče

Ako ste, već, odlučili za xanmod "rt", što ne ostavite njegovom install-eru da odabere odgovarajuće podizdanje i to je to. Stavite bilo koji, za install, kad install završi odradite dodavanje xanmod "rt" ili nekog drugog _rt_ i mirna Bačka. 

Pa može i više njih da bude....pa se onda bira. Ali to povećava veličinu ISO. 

Najbolje je sam svako sebi da instalira ceo sistem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Mikorist said:

Ama nije samo zvuk....Grafika kako radi kroz RT je boles....Meni jaca grafika od procesora :D

Ja koristim xanmod-rt na radnoj/desktop masini ali nisam dirao prioritete, i ovako radi 40% bolje od stock kernela. Probacu da dodam u rtirq amdgpu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Mikorist said:

Pa može i više njih da bude....pa se onda bira. Ali to povećava veličinu ISO. 

Najbolje je sam svako sebi da instalira ceo sistem...

Ne, ne bi povećavao ISO. Stavite kernel koji ste odlučili, odradi se ISO, kod prvog, sledećeg, pokretanja odradi install xanmod, on ima ugrađen odabir odgovarajućeg izdanja za processor koji nađe, zbacite početni kernel i to je to. Prvi reboot i xanmod je odgovarajući. Samo 2¢...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće i to...samo ne znam kad. Mora da usavršim skriptu onu odozgo da to radi bez greške. Sve može iz bash:thumbsup:

 

Možda može @silentbob da napravi selektor u python-u pa da se odabere koji hoćeš kernel koje hoćeš plejere - oćeš SnakeOil nećeš SnakeOil. I njega znam da namestim na Debian...

Ali bi se zadržao na Debian. Mnogo je stabilnije za remastering kroz GUI

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Ali bi se zadržao na Debian. Mnogo je stabilnije za remastering kroz GUI

Naravno, svako ima svoj tool i navika na isti je, često, važnija od same alatke...

Ja sam, pa, CLI oriented, kernel nema GUI dok se ne pokaže da je uspešan, tada više i nije u razvoju...

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 53 minuta, minikod reče

Može li uni build, a nakon toga update kernela u zavisnosti od CPU-a?

pa liquorix....kao na AV Linux....nije blesav lik zasto ga je ubacio.Stabilan kao crna zemlja i radi svugde.....

Tako sam i zamislio na pocetku. liquorix Kao default pa posle neka menja ko hoce 

Ali i ne vredi muke...tanane nijanse su u pitanju izmedju full rt Xemnod i liquorix. I jedno i drugo je pravljeno za multimediju i gejming.

Oseca se razlika za grafiku i renderovanje...Ali to ovde vama ni ne treba -ovde pricamo o nekim NUC i RPI - integrisanim grafikama.

https://openbenchmarking.org/result/2001094-PTS-LIQUORIX33

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mea culpa: ja sam mislio da želite da bude xanmod pa sam savetovao kako da se odabere onaj koji je odgovarajući za HW, automat-ski. Zaboravite na moju upadicu, sve je jasno. Jasno je da glasam, uvek, u tom izboru, za sajdžiju.

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, zika reče

Mea culpa: ja sam mislio da želite da bude xanmod pa sam savetovao kako da se odabere onaj koji je odgovarajući za HW, automat-ski. Zaboravite na moju upadicu, sve je jasno.

Hocu na svojoj masini kuci....Nije za public..ali eto. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, minikod reče

Može li uni build, a nakon toga update kernela u zavisnosti od CPU-a?

Биће сад. Једна једина верзија. А на Десктопу упутсво и скрипта како да се инсталира Ксенмод. Скрипта која инсталира СнејкОил.

Коме не треба - канта :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Mikorist said:

Evo još jedan dobar trik za ubrzanje 

WWW.LINUXBABE.COM

This tutorial shows you how to enable TCP BBR on Ubuntu. TCP BBR is a TCP congestion control algorithm developed by Google.

će da pravimo jopet iso:D

 

a bbr2?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:
sudo sysctl net.ipv4.tcp_available_congestion_control
net.ipv4.tcp_available_congestion_control = reno bbr bbr2 bic cubic dctcp westwood highspeed hybla htcp vegas veno scalable lp yeah illinois

 

Da, vidim da je u izbore ali zašto nije odabrano, nema ga kao module-a ili...? Lepo radi...

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...