Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 7 minuta, Brijac reče

Ista masina? Ili je pcm bio na drugoj makini?

Na drugoj mašini isti  Album Player - potpuno isti spisak pesama

2023-05-15_22-11.png

Moj PC preko kineskog adaptera na RCA

2023-05-15_22-13.png

Isti preamp - na jednom ulazu jedno na drugom drugo - sinhronizovano da ide na ioba iste pesme.....

@NIXIE u sredini stoji prebacuje a mi slušamo....

Nema teorije da se prepona šta je šta...Toliko je isto....

Jedina mana je onaj gore priključak bio - ima mnogo boljih rešenja od toga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mikin PC sa Muses 02 a na drugoj strani moj PC i sirotinjska verzija PCM63 sa Burson V6 Classic. Nameštene jačine, sluša se isti fajl sa sekund-dva zaostatka. Nema šanse da se utvrdi bitna razlika iz više pokušaja.

Međutim Mikin PC i oni crni Dclass operacioni, tu je PC bio sasvim jasan pobednik.

Ja u životu nisam mogao da pretpostavim da PC sa nekom karticom na MB može ovako dobro da svira.

Ostatak sistema uvek isti, Aikido cathode follower sa E88CC Amperex, Leach pojačalo i Vifa&Fountek zvučnici.

Probato je i mini pretpojačalo sa Sparkosom, ali se brzo vratismo na Aikido. Lampa je lampa.

Što se tiče PCM63 sa i bez onog line trafoa na izlazu, mišljenja su bila podeljena 50/50.

Uglavnom su bili moji kablovi, VDH zvučnički i interkonekt,  Audioquest Pearl USB, i jedan FTA USB u gostima.

IMG_20230515_195502_copy_1664x1248.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 9 minuta, Brijac reče

Pa druga masina, nije isto poredjenje. 

Nismo mogli drugačije. I ovo je zahtevalo dosta truda. Moguće je da Mikin PC sa mojim dakom da bolji zvuk, čak sam siguran u to. 

E sad ta Mikina konfiguracija zahteva MB koja se može naći samo polovna. Kome treba nek uzima kad naleti. Plus Muze naravno, bez toga ne ide. Plus sve ostalo.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasno mi je, ali nije isto poredjenje :) Meni su sitnice na sistemu pravile solidne razlike. A mika je maksimalno optimizovao racunar, pocevsi od hardvera, sa sve softverom. Gledajuci ovako, racunica je jako slicna, racunar sa takvim hardverom, i ovaj dac sa pc bez takvog hardvera. Cena je tu negde. Gde kada bi se koristio isto upicanjen softver, smatram da nema sta da trazi intrgrusa :) Takodje, da se bas bas krsteno neko posveti izradi maticne ploce sa apsolutno audio svrhom (kad kazem izrada, kompletna konstrukcija od 0, ne modovanje postojecih), verujem da bi to bio pun pogodak. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...