Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 6 minuta, Brijac reče

Sto ne stavljas tako, kapiram da to nije neki trosak i da bi vec postojalo kao zvucni benefit na daleko skupljim modelima, u najmanju ruku i na nelsonovom d1 😁 Jbg mnogo njih prica stosta, bazirano ni na cemu, ili na necemu sto jbg postoji ali ne utice ni u kakvom smislu na proizvod. 

Citat

One more things, I suddenly remember that I have seen on some vintage CD player, the DAC IC's are covered with thin copper plates. I don't know about the real impact to the sound quality, but since I have this copper plate, then I just install it anyway.

Gledaj mu donju stranu 

IMG_6005.jpeg

Kod njega idu napojne žice +5V i -5V isto direkt na dekupling kondove. Mislim da su ovi  plavi Philips Polyester .

Kad sve saberš isto kao kod Mira dekuplirano....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Mikorist said:

Gledaj mu donju stranu 

IMG_6005.jpeg

Kod njega idu napojne žice +5V i -5V isto direkt na dekupling kondove. Mislim da su ovi  plavi Philips Polyester .

Kad sve saberš isto kao kod Mira dekuplirano....

Jbg sad, onda i moj prvi hifi sistem iz 69. god sabija ovo sto imam sad, a tek oni iz 40ih... Jeste, video je na starijim, pitanje je zasto to drugi ne rade, i po svemu daleko ozbiljnije njuske. U svakom slucaju mogu ti dati bakra oprojenog u dimenzijama i zalemljenog za zicke, pa eksperimentisi i pisi rezultat. Ali budi objektivan :)

Point to point je dobra stvar kod nekih stvari, kod ovoga konkretno covek je isao na pinove jer nema razloga da dodatno lemi vod po ploci. Posto je 5V sa i malo mA u pitanju, apsolutno nema potrebe da se skracuje vod tih par milimetara, niti ima ikakvog benefita. Posto si uradio tako super, ali nema potrebe da se ide tako. 

@Zbora hahahaa, aj uzdravlje 🤣 Imas da biras da ne narucujes u najmanju ruku dac pcb, crni ili plavi ti je u lokalu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj bakar na chipu bi cini mi se trebalo da vrsi funkciju hladnjaka - bilo je price da se neki od tih starijih chipova greju vise od optimalnog - ali ovo treba ipak proveriti jer pisem po secanju i nisam strucan za tu temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Mikorist said:

Iznad čipova pravi se poljence. I formira oblačič elektrona, neka mikro-ladna plazmica, da je tako nazovemo..

Moram da ponovo pohvalim pristup profi nivoa, i to i dovođenje napajanja žicama do tačke u prostoru ploče. Već mi se sloši kada vidim izvučene kontakte po obodu i luster kleme, možda će se servisirati na štopericu pa da bude lak pristup demontaži. 

Iz takvog pristupa za ove štampe bi mogao da se primeni pregled integriteta vodova, nekom IC kamerom, da nema međumiksa tih polja i incidentnog grejanja, i provera graund plejna na pikove polja šuma.

Ali i ovako je krupan stepenik iznad komercijale po pristupu, ma koliko komercijala bila egzotična.

P.S.

Elkići se uvek leme na kraju, sa ostalim plastikancima osetljivim na pip lemilice.

Kada se leme na početku, to je samo bodrenje pokrenutog posla, ploča izgleda napola gotova.;)

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, krca44 reče

Taj bakar na chipu bi cini mi se trebalo da vrsi funkciju hladnjaka - bilo je price da se neki od tih starijih chipova greju vise od optimalnog - ali ovo treba ipak proveriti jer pisem po secanju i nisam strucan za tu temu.

Ovaj PCM63P ne greje se uopšte. Ili se greje ali je u okvirima 24-27 stepeni.

Isto se greju i ladnjaci na PSU - 30 stepeni plafon. E jedino za JLS mi se greje PSU 52-60 stepeni.....

I hladnjak na JLS ima brat bratu 50.....

pre 36 minuta, Brijac reče

@vladd ostavio sam smd elemente, i ostale tesko dostupne za lak rad/bez okolnih elemenata. Ovaj sam prosto zaboravio 😅 I onda hbg, muka. 

Inace Miko, zaboravih juce da okacim 😁 Ako ti se igra sa tim, imas izlemljeno. Kad je vec bila vruca lemilica reko ajde. 

 

20221114_225054.jpg

Hvala care :D:respect:

Mislim , pitanje je i da li se čuje razlika sa tim. :Viannen_loungelizard:

pre 57 minuta, vladd reče

Iz takvog pristupa za ove štampe bi mogao da se primeni pregled integriteta vodova, nekom IC kamerom, da nema međumiksa tih polja i incidentnog grejanja, i provera graund plejna na pikove polja šuma.

JA nemam IC kameru trenutno. Mozda @Brijac ima ?  :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam 😁 Mislim da je miro profi sto se tice dizajna pcb-a (ali kao i vecina takvih, fali mu osecaj za estetiku 😅). Eventualno ako se bude nekada radio single pcb, onda da se uzme ic kamera i prave beleske ukoliko bi istih i bilo. Meni jedino trigeruje ocd sto opampi nisu u niveli. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Mikorist said:

Mislim , pitanje je i da li se čuje razlika sa tim. :Viannen_loungelizard:

Ako ne čuješ, čemu hifa...;)

Šala naravno, nebitno je, bitno je da je esnaf ispoštovan, obratila se pažnja na maksimalan broj detalja i ostvaren kvalitet bez racionalisanja i ušteda.

Kod brze digitalije su bitni svi ti elementi, sistema za digitalizaciju, video karti... e sad, da li je ova priča u toj klasi brzine, da će joj primetno zasmetati nekorektan lejaut kao loš amortizer formuli, u nekom burstu informacija, to ne bih znao, ali vidim da je bilo brige oko ultrabrzih šift regstara...

Smatram da je dobro što se, makar i nepotrebno, vodila briga... 

P.S.

Uskoči Brijač, a da dodam, nije estetika presudna, koliko u nekim slučajevima recimo simetrika, kraći vodovi, minimum krivljenja vodova, ili po potrebi pravljenje induktivnog, zmijastog voda.

Ne deluje da je Miro neiskusan po pitanju dizajna štampe. Ili da je učio kopirajući tuđa rešenja, pa usput i selektovao najjednostavnija i najlakša...

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...