Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Nije iz kelco, ovo je neki iz rasturenog hk risivera. Po netu pise 8C/w da ima takav model, ovo bakra i aluminijuma je podiglo tezinu samog hladnjaka za 120%, i drasticno povecalo rashladnu povrsinu pride. Sigurno bi radio posao, ali mene 'ebe ocd za estetiku iako niko glesati to nece xD

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Brijac said:

@vladd :to_become_senile:

20221110_200438.thumb.jpg.58cf0cf9b1575ec857db2325d727cabd.jpg

Al mi ruzno. Nasao u kelco 4c/w i bice to to 😅

Bakru ne treba površina, ako nije jedini element hlađenja. Bakar je odličan provodnik toplote, ali aluminijum odlično predaje toplotu okolini. Bakar prihvata energiju i munjevito je raspoređuje po zapremini, kondukcija mu je maksimalna, a onda po većoj površini treba da preda bolje aluminijumu nego ambijentu. Od tačkastog nepovoljnog izvora pravi pločasti i zapreminski izvor, raspoređujući energiju po većoj zapremini niže temprature.

Ima tu nijansi, bakarni hladnjak radi na višoj temperaturi pri istim okolnostima, pa konvekcija ima drugačiji parametar, veću temperaturnu razliku sa okolinom.

Kod naglog prirasta energije polprovodnika, temperatura samog izvora raste po značajno većem gradijentu nego bliža i (tek) dalja okolina hladnjaka. To bakar dobro kompenzuje svojim kapacitetom i ne dozvoljava izvoru da premaši neku zadatu ili zamišljenu temperaturu.

Idealan primer su hladnjaci za procesore s ubacenom bakarnom masom na mestu kontakta sa metalnom ovojnicom peleta. Procesori po prirodi rada naglo, trenutno, mogu da uvećaju emisiju rizične toplotne energije, proizvoljnog trajanja. Materijali spore konvekcije mogu da ne odgovore tom izazovu adekvatnim odvođenjem toplote.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, NIXIE reče

Ne treba ti veći hladnjak, pogotovu što su smanjeni AC naponi na 8V. Uzmi onaj u Kelco dok ima.

Ima pinove a to moze da mi zasmeta - nije u pitanju samo reg sa LM1117, imam da uradim i dva sa LM1085 / 0,6A potrosnje konstantno za grejanje.

Mikro ima neke koji su nesto maloo manji bez pinova - ali ipak sve jos razmatram, mozda bude taj iz Kelco.

Juce sam na big diy-a video da je covek za istu takvu pcb kakvu ja hocu ( Pette Millet za grejanje ) koristio SK129 hladnjak koji je veci od onog iz Kelco i pritom je napravio rupe na shasiji tako da vrhovi hladnjaka vire malo napolje zbog hladjenja. Jedino mi se ne narucuje SK129 iz TME i pcb cu raditi sam.

Sem toga malo sam zeznuo stvar - umesto da trazim namotaje za grejanje 9 Vac / 2A ja sam trazio 10Vac/2A pa cu imati i visak napona na LM1085 - grejace se verovatno nesto vise nego sto treba ( ako ne uradim CRC a nesto mi se ne radi mada imam dovoljno kondova ).

 

Izvinite za delimican off.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, NIXIE reče

Ja te pinove iščupam i urežem navoj M3. Onda odozdo šrafčići. LM1117T je 800mA, bolje jači uzmi za grejanje. Skineš višak sa CRC, šta je problem.

Nismo se razumeli izvini - LM1117 ostaje za Pavouk reg a za grejanje ide LM1085.

CRC - morao bih idealno da pazarim keramiku ali vertikalne da ne povecavam znacajno povrsinu pcb... a to je 500 din dodatne postarine za nekoliko otpora jer ovde u BG-u nemaju vertikalne ker. otpore. Jos neki obskurni razlozi.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

Ja sam lemio za nožice od WIMA žicu

+5V C10 i C20

-5V C9 i C19

Skoro do pinova od DAC ide napajanje - milimetar jedan :D

Ma nema to veze razdaljina, svakako ide kabl dotle, razdaljina je cirka par mm zavisno od orijentacije. Samo split kabla da vidju kako najbolje da resim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima veze......Onaj ludak orronoco.blogspot.com što je radio sve point to point DAC-ove kaže da najbolje svira što je bliže pinovima. 

I on je stavljao bakarne pločice odozgo na čipove - a oni povezani na GND

 IMG_6017.jpeg.f6819960cebb81f56bb996408fc70370.jpeg

IMG_6018.jpeg.541e91423b8f9196942111001237e537.jpeg

Iznad čipova pravi se poljence. I formira oblačič elektrona, neka mikro-ladna plazmica, da je tako nazovemo..

Naročito iznad plastičnih i keramičkih, metalni su izolovali pojavu, kao recimo procesori u PC.

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto ne stavljas tako, kapiram da to nije neki trosak i da bi vec postojalo kao zvucni benefit na daleko skupljim modelima, u najmanju ruku i na nelsonovom d1 😁 Jbg mnogo njih prica stosta, bazirano ni na cemu, ili na necemu sto jbg postoji ali ne utice ni u kakvom smislu na proizvod. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...