Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Ma vecina njih su palamudi. Ali ovo sto rece, stoji. Bukvalno prodaju/izbacuju na trziste jedan te isti uredjaj, koji zvuci za nijansicu drugacije, jer i ne moze drugacije. Za nesto bolje od toga, treba drastican skok u cenovnom rangu, jer jednostavno mora da postoji drasticno bolji inzenjering da to iole zvuci dobro. Secam se silnih hvalospeva za khadas, fakticki isti dac kao gomila drugih kineskih dacova, bez kucista za manju cenu. Kad cujes nesto iole bolje, skapiras da zvuci kao isprdak koji na silu izbacis. I posle silnog tucenja mrtvog konja, izbacise ess3039, koji iole malcice bolje radi jer su popeglali hump koji su inherentno imali u prethodnom, i malcice bolji filter implementirali, i eto kinezima opet novog hramljuceg konja koji ce masovno stancovati za vise novca u istom pakovanju, sa razlicitim imenima. Inherentno losa tehnologija koja bez izuzetnog inzenjeringa (citaj kosta te ko bubreg), nece da zvuci ni blizu stare multibit tehnologije koju mozes i da sklepas na proto plocici. 

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, Brijac reče

Ma vecina njih su palamudi.

I to svi palamude samo kineske DAC-ove...Nije bitno koliko imaju pratioca. I ovi sa milonima reklamiraju PRC DAC-ove.

Merenja, opampovi, qrci i nožni palci :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Brijac

pa 90% mass fifija je takav, stancanje da se zadovolji masa koja je naucena da trazi stalno nesto novo, shiny i sa sve vise dugmice ili ako ne dugmice onda s brojevi

 

gorepomenuti se dokazao , kao i velika vecina fifi novinarcica - i kad govori istinu, popusice je samo oni (gorepomenuti) koji nemaju cime da shvate da kredibiliteta tu nema

osnovni elemenat vecine recenzija je ne znam kakav kvalitativni pomak performansi uredjaja na testu, tako da ja svojevremeno skontah da sa svim tim pomacima smo odavno morali pojacalima i kojecime da letimo na Veneru, a ne raketlama, kako to dolikuje

zna se kako se dolazi do dobrog uredjaja, ma koje vrste; nista vise od zdrave inzenjerske logike plus neophodno zrno genijalnosti u kombinovanju elemenata iste

 

a recenzije retko kad kazu "e ovo je bas dobra sprava" ........ vecina njih je na fazon "ovo je sad naaaaaaaaaajbolje!!"

 

najbolje od cega, majke ti ....... 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

novootvorena izlozba slika, skupila se prestonicka krema na otvaranju, nekolicina eminentnih kriticara i teoreticara umetnosti.......

 

oko jednoga, tog momenta najvise u modi, cela kamarila pratilaca i dupelizaca ........ 

 

ide on sa svojom bulumentom od slike do slike, kod svake stane i prozbori po koju pametnu ....... ''vau , koja kompozicija valera ''....... pa ''fenomenalono ovo'', pa ''fenomenalno ono'', pa ''bozanstveno'' i ''megainspirativno'' ono ........ a kamarila naravno usluzno dopunjava prigodnim detaljima njegovu nadahnutu misao

dosao do jedne, stao, zagledao se i zacutao ............... cuti........... i posle jedno 5 minuta rece samo "e, ova je stvarno dobra .......... "

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, NIXIE reče

Neki Kinez izgleda. :kinez:

Ko će koga ako neće svoj svoga:smesna:

pre 28 minuta, Zen Mod reče

a recenzije retko kad kazu "e ovo je bas dobra sprava" ........ vecina njih je na fazon "ovo je sad naaaaaaaaaajbolje!!"

 

najbolje od cega, majke ti ....... 

Najbolja merenja. Sertifikovano od (ASR) Foruma :crkavanje:

 

2024-03-16_15-04.png

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre jedno godinu dana citao sam neki stari magazin u kojem su predstavili tadasnji vrhunski sistem nekog od bogatijih clanova - godina cca. '39-45 plafon.

Kad pogledas sistem to su neki veliki horn zvucnici al' za hifi, PP cevna pojacala i ne znam sta je jos bilo - realno komparacija jeste da danas, 50-60 godina od tada nije bilo nekih ekstra pomaka, vec su tada potpuno skapirali kako da naprave nesto sto bi i danas proslo kao vrhunski sistem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti se ne racunjas, mnogo si pristrasan

no, ako cemo po istom kriterijumu -  retko ko na ovom forumu i moze da se racunja, a da mu ja nesto verujem po pitanju zvuka, na po prsta jedne ruke da ih nafatam

:smesna: 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

Navikli smo da jedemo parizer i majonez :smesna:

E sad zamisli nekoga ko nikad nije probao (domacu) sunku :crkavanje:

Neko cita na netu koja salama je najbolja. I onda neko kaze da je njegova najveca i najbolja :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 4 časa, Zen Mod reče

ti se ne racunjas, mnogo si pristrasan

no, ako cemo po istom kriterijumu -  retko ko na ovom forumu i moze da se racunja, a da mu ja nesto verujem po pitanju zvuka, na po prsta jedne ruke da ih nafatam

:smesna: 

 

 



Pa ajd da vidimo sad:
Moje pojacalo i pretpojacalo su medju 5 najbolje zvucecih na svijetu. Oni ne reproduciraju, nego oslobadjaju muziku koju mozemo cutiti citavim svojim tijelom, a ne samo usima.

Hajde sad reci da mi ne vjerujes nesto po pitanju zvuka! :Viannen_loungelizard:

 

pre 3 časa, shonne reče

Skoro videh plocice diy za phono xp-27,...kome treba 😁



Razgovaraju prije par godina dva Kineza, trgovca na E-Bayu:

- Chan, jesi li cuo da je umro Tim de Paravicini?!
- Koji? Pravi il´ovaj nas????

:D 

Izmenjeno od zerowaf
tipfeler
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...