Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 4 minuta, Mikorist reče

TRANS-496, Moving Coil Transformer, Large can 1 : 1 or 1 : 2 interface transformer, copper wired, interleaved super mumetal 250 core, HKD14,332.

US$ 3.400 for the pair.:buehehe:

Uzasss - Zato toliko kosta ono...Trafoi kostaju vise od svega u kutiji ukljucujuci kutiju :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Doktor reče

Moj prethodni post se odnosio na dac.

I dalje ne verujem da je to toliko kriticno u finalnom proizvodu, bolje reci u prezentaciji audio signala.

No, kako bilo da bilo, novo vreme, nova moda, nove tendencije, tehnologije, hajpovi . . . 

Samo napred. Pratim(o). 

 

Uzmeš neki jeftin, TL072 recimo (original iz Mouser imam) i staviš  posle njega Sparkos, ma ne možeš posle da slušaš onaj prvi. Naravno razlika između nekog dobrog fabričkog, recimo OPA1612/1622 i Sparkos/Burson nije toliko drastična. Kineska kopija se odmah čuje naravno, sve iste čipove kopirane trpaju i samo oznake štancuju po želji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, Mikorist reče

Kao DIY kit kosta 5 hiljada evra

Ti kitovi nisu bas isto sto kupis pod AN markom, sem toga podrska za kitove nije na dobrom glasu a inace to radi tip pod licencom tako da kazem tj. ne kupujes kit direkt od AN.

AN trafoa retko ima na stanju kod Hi-Fi Collective...ili bar kad god sam gledao kazu nema na stanju / ukinuto.

 

Next 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Doktor said:

Da li je moguće da ti op-ampovi prave toliku razliku u kvalitetu zvuka da prosto postaju game changer-i u finalnoj prezentaciji uredjaja ?

Lično, ne verujem u to.

Msm, 'ajde malo da se uozbiljimo, posmatramo i analiziramo komplet topologije, pa onda pricamo o "bubicama", podnozjima i ostalim kerefekama. ^_^

 

Zaboravlja se Doco…

Dumus aka Milance je jos pocetkom 90 nabrijao njegov Philips CD sa boljim op ampovima

Uvek ce biti novih pronalazaca ,rupe na saksiji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 22.12.2022. at 19:43, Doktor reče

^
Thnx !

Ovo je dovoljno za veceras na ovoj temi za razmisljanje. 
:clapping:
 

Treba samo napomenuti da ovaj DAC nema filter a Audionote ga ima.......I to dva chipa ispred sa brick-wall filter *(Sinc filterima)

A onda u analognom delu posle ona dva trafoa i dva trafoa filterska....

Znaci moze teoretski i drven sporet na ovo da se stavi ali pitanje je da li ce da proosciluje na izlazu.

I to negde na srednjim talasima ;)

A to moze samo eksperimentalno da se utvrdi. Zato ja ne menjam nista od orginalne Mirove konstrukcije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...