Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Zanimljivi učinci postignuti podešavanjem latency za devices ...

And devices are?System Latency (System Clock Resolution) ima uticaja. U XP npr se ne moze ici ispod 5ms dok W7 dozvoljava i 0,5ms.No ne mora znaciti da je tih 0,5ms najbolje zvucece. Kod mene je timer radije na 15ms (W7x64UltSP1) :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

And devices are?System Latency (System Clock Resolution) ima uticaja. U XP npr se ne moze ici ispod 5ms dok W7 dozvoljava i 0,5ms.No ne mora znaciti da je tih 0,5ms najbolje zvucece. Kod mene je timer radije na 15ms (W7x64UltSP1) :drinks:

Ne poznajem (više, nekoliko godina) Windows... ;(Ono što sam radio je podešavanje „lenjosti“ kako smanjivanjem iste za non-audio uređaje i povećavanjem za audio uređaje...Nije zanimljivo za Windows user-e... ;)Update₁: Malo sam nespretno napisao ovo gore: moram da vidim kako se podešavke koje sam koristio odnose na vremena koja se pominju u Windows world... Za to će biti potreban sledeći nalet slobodnog vremena i volje... ;)Update₂: Kao i obično, potraga za ecumenical opisima podešavki me je odvela na sasvim drugu stranu. Tu su se pojavili i secondary latency i slično. Dakle, potrajaće...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok nisam nabavio DAC nisam obracao mnogo paznje na ovu temu, ali od juce me zanimaju neke stvari.Elem, lampucera ima USB, probao sam neki flac album SRV i to je radilo odlicno.Ali, besposlen pop nema sta da radi pa ubaci disk u komp da vidi kako ce to da fercera.Prvo mi se cinilo da umisljam, ali sam odmah uporedio isti disk preko coax ulaza i fakat je da ne svira isto tj. komp svira svetlije i sa naglasenijim visokim.Dobro, to mogu i da razumem... uzeo sam sivi usb kabl, da je bio crni kabl verovatno bi bilo isto.Ali, winamp i foobar ne sviraju isto. Uradio sam i test na slepo (moj klinac sedi za kompom i nasumice pusta istu stvar sa diska a ja pogadjam). Cuje se razlika.Foobar svira svetlije od coax ulaza a winamp svetlije od foobara. U oba slucaja je EQ bio iskljucen.WTF??Zar to nisu samo 0 i 1?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok nisam nabavio DAC nisam obracao mnogo paznje na ovu temu, ali od juce me zanimaju neke stvari.Elem, lampucera ima USB, probao sam neki flac album SRV i to je radilo odlicno.Ali, besposlen pop nema sta da radi pa ubaci disk u komp da vidi kako ce to da fercera.Prvo mi se cinilo da umisljam, ali sam odmah uporedio isti disk preko coax ulaza i fakat je da ne svira isto tj. komp svira svetlije i sa naglasenijim visokim.Dobro, to mogu i da razumem... uzeo sam sivi usb kabl, da je bio crni kabl verovatno bi bilo isto.Ali, winamp i foobar ne sviraju isto. Uradio sam i test na slepo (moj klinac sedi za kompom i nasumice pusta istu stvar sa diska a ja pogadjam). Cuje se razlika.Foobar svira svetlije od coax ulaza a winamp svetlije od foobara. U oba slucaja je EQ bio iskljucen.WTF??Zar to nisu samo 0 i 1?

„Coax“=?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CD player -COAX-DACPC CD- USB - DAC

Ta dva.PC CD- USB - DAC preko foobara i winampaMeni najprirodnije zvuci preko coax ulaza.Usb preko foobara je malo svetliji od coaxa a usb preko winamp programa malko vise...SRV flac preko foobara zvuci odlicno. Nazalost, nemam Stevie Ray Vaughn disk pa da ga uporedim preko coax ulaza.Ripovacu neki disk na komp tako da mogu da radim A/B test coax/usb u realnom vremenu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel moze neko da napise kako bi trebala da izgleda PC masina kao izvor i koju konfiguraciju bi trebao da ima, kako bi trebalo resiti da bude tih odnosno necujan jer je to veliki problem pc - ja kao izvora i naravno ono najvaznije sa koliko najmanje para to postici a da covek bude zadovoljanMislim da ce mnogima biti od koristi koji bi da pc koriste kao izvor , jer nije to bas tek takoJa imam komp kao izvor i transport, radi odlicno , imam coax namaticnoj na svu srecu inace ne znam sta bi, smeta mi buka koju pravi racunar na tihom slusanju muzike iako imam jedno pasivno nladjenje za procesor ali ostala su jos dva - tri ventilatora , jedan u napajanju i jedan na grafickoj , jedan na vrhu na poledjini kucista, iako su veceg precnika 10 - 15 cm i rade na manjem broju obrtaja opet se cuju i to me bas nervira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel moze neko da napise kako bi trebala da izgleda PC masina kao izvor i koju konfiguraciju bi trebao da ima, kako bi trebalo resiti da bude tih odnosno necujan jer je to veliki problem pc - ja kao izvora i naravno ono najvaznije sa koliko najmanje para to postici a da covek bude zadovoljanMislim da ce mnogima biti od koristi koji bi da pc koriste kao izvor , jer nije to bas tek takoJa imam komp kao izvor i transport,  radi odlicno , imam coax namaticnoj na svu srecu inace ne znam sta bi, smeta mi buka koju pravi racunar na tihom slusanju muzike iako imam jedno pasivno nladjenje za procesor ali ostala su jos dva  - tri ventilatora , jedan u napajanju i jedan na grafickoj , jedan na vrhu na poledjini kucista, iako su veceg precnika  10 - 15 cm  i rade na manjem broju obrtaja  opet se cuju i to me bas nervira

I ja sam dugo probavao PC kao izvor i na kraju završio sa media playerom. Npr http://www.diyaudio....__fromsearch__1  Probaj tako nešto. PC može u drugu sobu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta dva.PC CD- USB - DAC preko foobara i winampaMeni najprirodnije zvuci preko coax ulaza.Usb preko foobara je malo svetliji od coaxa a usb preko winamp programa malko vise...SRV flac preko foobara zvuci odlicno. Nazalost, nemam Stevie Ray Vaughn disk pa da ga uporedim preko coax ulaza.Ripovacu neki disk na komp tako da mogu da radim A/B test coax/usb u realnom vremenu.

Jel "svetlije" bolje, prirodnije...?Probaj da izbegneš USB i probaj neki media player pa pusti CD----COAX----DAC i  PC CD ------Media player -----DAC i probajnpr http://www.diyaudio....__fromsearch__1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel moze neko da napise kako bi trebala da izgleda PC masina kao izvor i koju konfiguraciju bi trebao da ima, kako bi trebalo resiti da bude tih odnosno necujan jer je to veliki problem pc - ja kao izvora i naravno ono najvaznije sa koliko najmanje para to postici a da covek bude zadovoljan

Ja sam probao da napishem neshto pre vishe od godinu dana:Roscoe Player @ DIYAudio.rs
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ InSides

Ajde molim te navedi link ka original "Roscoe Player" stranici, meni pretraga ne daje nekih rezultata. Hvala.

@ Shuca

Dobar audio PC je isto sto i neka druga dobra audio komponenta. Svi delovi sistema moraju biti uskladjeni da bi radili kako

treba, da nema 'uskih grla'. A dobra audio komponenta kosta, to ti je jasno. Ono sto trazimo jeste 'Bit Perfect' reprodukcija

a takvu reprodukciju mogu postici samo tzv. 'memorijski plejeri'. Zasto memorijski plejer? Na ovaj nacin se izbegava uticaj

ostalih komponenti u sistemu te obradjena informacija najkracim putem prosledjuje 'potrosacu' a to je D/A konvertor.

Ako mene pitas koje komponente, odgovor je jasan: najbolje. Koliko budzet dozvoljava naravno. Ako ti buka smeta, postoje

i pasivna napajanja, pasivni hladnjaci za CPU a postoje i sjajna kucista sa hladnjacima vecim no u pojacala A klase. Ako je

namena PC-a striktno audio, onda je graficka kartica samo levo smetalo pa se koristi ili ona integrisana na maticnoj ploci ili

neka bazicna, pasivno hladjena. A nova generacija CPU dolazi sa vec integrisanim GPU (video procesorom)

Dva su osnovna putica, a opet kad pogledas svode se na isto: oba zahtevaju snazne procesore. Na prvom puticu snaznom

procesoru smanjujes radni takt i time smanjujes RFI i ostale smetnje koje generisu komponente. Na drugom puticu se manje

paznje poklanja smetnjama tog tipa i koristi puna snaga procesora. I memorije, sto vise i sto brze, to bolje.

Prvi putic je cMP² - cic's Memory Player, imas preporuka komponenti, listing se menja kada postanu nedostupne.

Drugi putic su konfiguracije jakih procesora i puno memorije. Ja sam na ovom drugom. A ako kazem da je CPU samo u

delicu sekunde opterecen 100% a zatim ne radi ama bas nista, reci ces ovaj je lud, nacisto, zasto baci pare :D.

Na prethodnoj stranici naveo sam dva vrhunska softvera a na pratecim forumima mogu se naci i preporuke za hardver.

Sasvim je normalno graditi PC oko sveze tehnologije, recimo minimum i5 CPU ili ekvivalent iz AMD ergele. U mom PC-u

se vrti procesor iz i7-2600 familije plus 16GB DDR3/1600 memorije. I mogao bi jaci. Neke maticne ploce nisu polozile

ispit jer se pokazalo da mogu biti usko grlo,.jeftiniji segment pogotovu. Sve radi, ispravno je ali za audio potrebe, baci.

A onda pitanje, sta iza PC-a tj. koji signal i kako ga obraditi. Sarenilo resenja i mogucnosti. Od pristupacnih do vrlo skupih.

Nas signal je i dalje u digitalnom obliku i valja ga preneti sto vernije. U stvari, ovde je cilj znacajno dopunjen: na vreme.

Uh, vreme za

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ InSidesAjde molim te navedi link ka original "Roscoe Player" stranici, meni pretraga ne daje nekih rezultata. Hvala.

Click na „Roscoe Player“ u @InSides-ovoj poruci je dovoljan...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ InSides

Ajde molim te navedi link ka original "Roscoe Player" stranici, meni pretraga ne daje nekih rezultata. Hvala.

@ Shuca

Dobar audio PC je isto sto i neka druga dobra audio komponenta. Svi delovi sistema moraju biti uskladjeni da bi radili kako

treba, da nema 'uskih grla'. A dobra audio komponenta kosta, to ti je jasno. Ono sto trazimo jeste 'Bit Perfect' reprodukcija

a takvu reprodukciju mogu postici samo tzv. 'memorijski plejeri'. Zasto memorijski plejer? Na ovaj nacin se izbegava uticaj

ostalih komponenti u sistemu te obradjena informacija najkracim putem prosledjuje 'potrosacu' a to je D/A konvertor.

Ako mene pitas koje komponente, odgovor je jasan: najbolje. Koliko budzet dozvoljava naravno. Ako ti buka smeta, postoje

i pasivna napajanja, pasivni hladnjaci za CPU a postoje i sjajna kucista sa hladnjacima vecim no u pojacala A klase. Ako je

namena PC-a striktno audio, onda je graficka kartica samo levo smetalo pa se koristi ili ona integrisana na maticnoj ploci ili

neka bazicna, pasivno hladjena. A nova generacija CPU dolazi sa vec integrisanim GPU (video procesorom)

Dva su osnovna putica, a opet kad pogledas svode se na isto: oba zahtevaju snazne procesore. Na prvom puticu snaznom

procesoru smanjujes radni takt i time smanjujes RFI i ostale smetnje koje generisu komponente. Na drugom puticu se manje

paznje poklanja smetnjama tog tipa i koristi puna snaga procesora. I memorije, sto vise i sto brze, to bolje.

Prvi putic je cMP² - cic's Memory Player, imas preporuka komponenti, listing se menja kada postanu nedostupne.

Drugi putic su konfiguracije jakih procesora i puno memorije. Ja sam na ovom drugom. A ako kazem da je CPU samo u

delicu sekunde opterecen 100% a zatim ne radi ama bas nista, reci ces ovaj je lud, nacisto, zasto baci pare :D.

Na prethodnoj stranici naveo sam dva vrhunska softvera a na pratecim forumima mogu se naci i preporuke za hardver.

Sasvim je normalno graditi PC oko sveze tehnologije, recimo minimum i5 CPU ili ekvivalent iz AMD ergele. U mom PC-u

se vrti procesor iz i7-2600 familije plus 16GB DDR3/1600 memorije. I mogao bi jaci. Neke maticne ploce nisu polozile

ispit jer se pokazalo da mogu biti usko grlo,.jeftiniji segment pogotovu. Sve radi, ispravno je ali za audio potrebe, baci.

A onda pitanje, sta iza PC-a tj. koji signal i kako ga obraditi. Sarenilo resenja i mogucnosti. Od pristupacnih do vrlo skupih.

Nas signal je i dalje u digitalnom obliku i valja ga preneti sto vernije. U stvari, ovde je cilj znacajno dopunjen: na vreme.

Uh, vreme za

:drinks:

Hvala kolega na odgovoru - koristice mnogima , vidim da je masina zverka a kako to sve hladish i koliko je to bucno. Otprilike sad je jasnije za konfiguraciju ali kako najbolje resiti da komp bude sto tisi, izgleda da ce moj morati u drugu sobu pa onda ici na duze kablove. Ovo nije bas najasnije ; Prvi putic je cMP² - cic's Memory Player, imas preporuka komponenti, listing se menja kada postanu nedostupne.

Ja sam moju konfiguraciju radio kod naseg kolege kompijuterasa Jakova - nadimak Dzim a na hi - fi forumu Palamudina ima ga i na pc berzi ponajvise, jako se dobro razume u racunare i prosle godine smo sklopili za 400e ovu konfiguraciju

Cpu Intel Lga 775 na 6850 Ghz extreme dual core, 8 giga rama limited edition, grafika Ati Radeon 5750, kuciste nista besno Lc power 500w

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ovo nije bas najasnije ; Prvi putic je cMP² - cic's Memory Player ...

Sjajan kompjuteras koji se trudi da ostane anoniman tj. poznat samo po forumskom nadimku "cisc" (npr. na Audio Asylum) je

negde 2007 objavio 'vodic za sastavljanje audio PC-a' a zatim i nastavak sa svim uputstvima i njegovim SW plejerom, naravno

memorijskom - sada sve na adresi http://www.cicsmemoryplayer.com Potpuno besplatan sistem, na Audio Asylum forumu ima

hiljade i hiljade poruka, iskustava i tweak-ova. I ja sam posao odatle. Moze bolje od toga ali to bolje nazalost treba platiti.

Hladnjak sam zadrzao isti (pocetak teme) uz dodatak ventilatora na ~700 obrtaja. CPU je 'ladan, 32C. Napajanje takodje fina

serija LC Power sa 14cm lepezom i malim brojem obrtaja. Graficke nema, koristim GPU. Buka sa ulice je veca od buke PC-a.

HDD standardni SATA2 ili SATA3, nikako SDD. Mali HDD samo za OS i SW plejer, veliki HDD za muziku. Pozeljan i back-up HDD.

... Ja sam moju konfiguraciju radio kod naseg kolege kompijuterasa Jakova - nadimak Dzim a na hi - fi forumu Palamudina ...

I ovdasnji koleza i drugar i poznanik ali ga dugo nema. Neka je on samo pun posla u PC sevisu pa cemo se druziti mi, bice piva.

Da nadjem slicice pa cu opisati i ostatak digitalnog lanca.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A, nisam shvatio da je InSides u stvari - "Roscoe" :D

Nema veze ni ja nisam shvatio gore navedeno... ;)

Roscoe Mitchell, svetska jazz legenda, tvorac moje zivotne teme itd... i lik na avataru. Nazvao sam temu Roscoe Player jer sam tako nazvao PC za mrezne potrebe, a i da ne pishem chisto "HTPC". Narochito zato shto nije HTPC.Koliko i da sam vremena posvetio na taj PC, manje od 10% vremena provodim slushajuchi digitaliju. Ja nisam odabrao put skupog procesora, vech sam ishao na to da je PC stabilan, dovoljno brz i potpuno nechujan. Uputio bih zainteresovane na temu, jer se dosta tema dotaklo.Recimo, kolega @prophet i ja prodiskutovali oko razloga zashto sam odabrao taj procesor [Atom] ispred desktop procesora:http://www.diyaudio.rs/topic/2963-roscoe-player/page__view__findpost__p__60641
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...