Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Evo jednog zanimljivog uređaja, ako ja dobro razumem špagete unutra...http://schiit.com/cart/index.php?main_page=product_info&cPath=0&products_id=7http://6moons.com/audioreviews/schiit2/1.htmlhttp://6moons.com/audioreviews/schiit2/2.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veoma lucid-an iskaz: If you’re searching for the last word in resolution and detail, the (nije važno koje je sokoćalo u pitanju) isn’t for you. While it gave a good, clear view of the music, it didn’t dredge up every last bit from those two-byte words. I’m well aware that many audiophiles get great pleasure from listening to their music at the granular level. I’m not one of them; as anyone who reads my reviews knows, I’m more than willing to sacrifice some detail for musicality, even if it means sacrificing some retrieval of information. While I didn’t feel that the (nije važno koje je sokoćalo u pitanju) was missing out on anything, I was acutely aware that it didn’t add some of the crispiness that some audiophiles construe as detail.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Možda je neko od Vas propustio da primeti, možda ga to koči u upgrade-u, šta god... Dakle:From mid-2010 on both OSX and Linux supports USB audio class 2 natively.If the DAC is USB audio class 2 compliant it will play up to 32/384 on these systems without the need to install additional drivers.Microsoft doesn't have a native mode USB Audio class 2 driver. You need to install a third party Class 2 Audio driver at the PC side.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

U čačkanju sam, ovijeh dana stavio prste i na JACK u Linux-u. Topla preporuka... Probajte.ALSA/direct je, i dalje favourite, naravno...Al' je PULSE najjednostavniji za upotrebu, uz (veoooma male) „žrtve“ u zvuku...Eto, napisah, ipak, rang-list-u... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2496 je druga stvar. Mene je ovaj zagolicao jer je jitter remover... Za 30€ je dobar i kao adapter za sve ove connect-ore...

najbolja funkcija tog SRC 2000 je reclocker. zapravo mislim da je to jedina krstena upotreba. dok covek ne proba sta reclocker radi izmedju transporta i DAC-a, tesko je poverovati. ako je 30E onda je no brainer.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najbolja funkcija tog SRC 2000 je reclocker. zapravo mislim da je to jedina krstena upotreba. dok covek ne proba sta reclocker radi izmedju transporta i DAC-a, tesko je poverovati. ako je 30E onda je no brainer.

Da, ali (u tom slučaju) je potreban i clock source... Zar ne?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Možda je neko od Vas propustio da primeti, možda ga to koči u upgrade-u, šta god... Dakle:From mid-2010 on both OSX and Linux supports USB audio class 2 natively.If the DAC is USB audio class 2 compliant it will play up to 32/384 on these systems without the need to install additional drivers.Microsoft doesn't have a native mode USB Audio class 2 driver. You need to install a third party Class 2 Audio driver at the PC side.

Bilo je pitanja oko toga koji su to DAC-ovi (primeri) koji zadovoljavaju islov potreban za neometan rad na Linux-u, bez dodatnih driver-a. Odgovor (malo zastareo) je na site-u koji se pominje...http://thewelltemper...B_DAC_Async.htmPostavljam ovde da ne bih pojedinačno odgovarao...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušaj sad, možda nije odgovarajuća tema ali je dovoljno bliska.. Dell desktop priključen je sa HDMI kablom u Panasonic plasmu, tek danas posle dugo vremena sam primetio da ista osim analog ima i digital out u vidu optičkog izlaza... probao sam i funkcioniše, ali kratak mi je kabl do DAC-a da bi bilo sve komotno... dakle, dok do ponedeljka ne svratim kod Gaje po dužu žicu, šta bih pametno mogao da instaliram na kompu počev od Foobar-a pa na dalje i ima li iko pojma da li i kako sam TV procesuira digitalni signal i u kom obliku ga (pro)pušta..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...