Jump to content

Topping D10s ili upgrade starog hifi sistema


asimze

Preporučeni Komentari

19 hours ago, Muad'Dib said:

induktor.jpeg

 

Aj nek neki naučnik objasni zašto ovako sa prigušnicom svira bolje. Znači nije mala promena....

Kapiram da na D+ i D- prolaze 0 i 1 - ali Minus pol ?

Ne treba neka nauka za to.:character13:

Mehanizam delovanja je prost a varijacije kombinacija beskrajne.

Nemas odvojene zemljovače, digitalnu i analognu, nemaš ni šildove "bučnih" blokova, a imas zvrčanje digitalija naokolo(malo ranije rekoh da rf utiče na nf a ne obratno) pa si u nekoj grani pomerio fazu indukovanog strujnog šuma što je očito dovelo do nekih potiranja amplituda smetnji, grubo i jednostavno rečeno. 

To je komercijalna sprava cene 100$, a na tržištu ispunjenje flozofije uređaja diktira cena, zato se i bavimo sa DIY, da bi održali kvalitet tamo gde komercijala štedi zarad profita.

Ipak, svetski je pritisak da smo vaspitani da nam je novac fascinacija i kriterijum, a mnogima bog i smisao života i tu je zloupotreba tog našeg osećaja planetarno legitimna. Pa sad nije lako upovoljiti odnos cene i kvaliteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, vladd reče

To je komercijalna sprava cene 100$, a na tržištu ispunjenje flozofije uređaja diktira cena, zato se i bavimo sa DIY, da bi održali kvalitet tamo gde komercijala štedi zarad profita.

Ama ovo sad svira 7x od 100$. Jebeni minus pol :smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugi problem je što se frljaju sa cenama, iz mistićnih i propagiranih razloga.

To može da svira i kao 12x i kao 25x100$, ne prate oni cenom realizaciju, više se oslanjaju na slatkorečivost pratećih medijskih trolova i generisanje, ne toliko popularnosti koliko poželjnosti.

Suština je da im je lakši medijski mehanizam dizanja cene nego uradbeni, zasnovan na kompleksnim i skupljim rešenjima koja povećavaju troškove proizvodnje i nose rizike efektivne funkcionalnosti.

A priče uvek funkcionišu, zna im se cena i priče se pamte..:beach:

 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne nisam i ne želim ni da težim nikakvim ekspertizamostima, jednostavno me igranjac u toj sferi raduje.;)

U audio digitaliji za mene ima malo zanimljivog, realno vise mučnog posla poboljšanja nečega masovnog komercijalnog, čuvanja USB asihronog signala od smetnji da ne pokarabasi eventualni ekstrahovani klok, odvajanje masa ili gnd-a digitalija raznijeh i analognog dela, što uvodi u obavezu odvojenih napajanja, adekvatnih potrošačima, i šildovanje zona koje generišu emi zračenja, nekog opsega frekvencija koje su u igri, pa se u toj zoni i štititi.

Kompenzacije takvih problema imadoh na poslu, sa drugim vrstama signala, značajno boljim protokolima i na drugoj opremi, pa mi aktivnosti oko audio digitalije ne čine ni plezir ni relax u hobiju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, vladd reče

Ne treba neka nauka za to.:character13:

Mehanizam delovanja je prost a varijacije kombinacija beskrajne.

Nemas odvojene zemljovače, digitalnu i analognu, nemaš ni šildove "bučnih" blokova, a imas zvrčanje digitalija naokolo(malo ranije rekoh da rf utiče na nf a ne obratno) pa si u nekoj grani pomerio fazu indukovanog strujnog šuma što je očito dovelo do nekih potiranja amplituda smetnji, grubo i jednostavno rečeno. 

To je komercijalna sprava cene 100$, a na tržištu ispunjenje flozofije uređaja diktira cena, zato se i bavimo sa DIY, da bi održali kvalitet tamo gde komercijala štedi zarad profita.

Ipak, svetski je pritisak da smo vaspitani da nam je novac fascinacija i kriterijum, a mnogima bog i smisao života i tu je zloupotreba tog našeg osećaja planetarno legitimna. Pa sad nije lako upovoljiti odnos cene i kvaliteta.

Sve je laž, sve je laž, osim smrti. To je rekao pjesnik, da ne ciitiram religioznu literaturu. Sjedi na mjesto, 1. Off topic.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mikorist reče

Ama ja san uporan...Dok beli dim ne izađe tvikujem....Zato sad pečatim kutiju da ne mogu da je otvorim. Dok još radi :smesna:

Mi bi sunce zvali mrakom da nam nije tebe @Mikorist! Jebeš čovjek koji nikad nije ofulao! Taj nikada nije ništa ni probao, niti napravio. A ti Bogami puno lipih stvari napravi. Nekome nije po čejfu, ma kod mene sada puna soba muzike. A još nisam psiho.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, asimze said:

Sve je laž, sve je laž, osim smrti. To je rekao pjesnik, da ne ciitiram religioznu literaturu. Sjedi na mjesto, 1. Off topic.

Kada se ne zna zasto grmi, onda se zapada u mistiku fantazije, bilo odkada sveta i veka, jedino sto nikada nije bilo da ucenik daje ocenu...;)

Fantaziji i ne treba tehnika, moze se mantrati proizvoljno, ali nije svako pesnik u dusi.:beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Vlad da se razjasnimo:

Sve je laž, sve je laž, osim smrti. To je tek samo sublimiranje svih tvojih istupa na ovom forumu.

Drugo svoje titule i društveni položaj ostavi za sebe kada kreneš na ovaj forum. Ovdje smo SVI ISTI!

Treče svi ovdje okupljeni su sa jednom misijom da jedni drugima pomognemo bez obzira na zanje i društveni status.

Četvrto, ja sam otvorio ovu temu i mogu da te upozorim da mi prljaš temu, mutiš vodu. Nisam admin da te sankcionišem.

Peto, ja u ovom slučaju branim dignitet ovog foruma i puno divnih ljudi koji nesebično pomažu i dijele zanje i iskustvo. I mnogo VOLIM ovaj forum.

A to tvoje stalno zapišavanje teme bez konkretne pomoči jednostavno nema smisla. Ponavljaš stalno jednu te istu priču!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...