Jump to content

Iskra OZ 40 - Što i kako dalje...

mileni16

Preporučeni Komentari

Znam, nije kao presom i nije bas  jednostavno jer mora dodatno glacanje i pritiskanje i duze smirglanje, ali nekako mi bolje ispadnu sastavi jer ne moram da bas ekstra pazim da sastavljam pod 45 kada je furnir vec na materijalu

Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ja sam lepio Titebond lepilom ali sam ustanovio da mi je bolji ovaj u sredini i za spajanje i za furniranje. Spajanje ide: lepilo pa se drvenarija prilepi papirnim samolepljivim trakama da pridrzava, pritegne i ujedno centrira sastave , onda idem ekser spajalicom fismbalati.com/wp-content/uploads/2021/04/Klamerice-ekseri-za-pn-heftalicu-villager-fismbalati-5.jpg  na svakih 10-20cm pa onda stegama pritegnem sve skupa. Furniranje idem na belo, znaci stavis lepak da se beli onako malo podeblji sloj i na kutiju i na furnir, sacekam 15-20 minuta da se lepak prosusi i postane providan, da se ne gnjaca i da je pod prstom suv, onda prilepim furnir, premazem furnir odgore blago vlaznim sundjerom i prepeglam peglom dok ne vidim da je jednako svuda zalepilo, nakon nekih 15 minuta predjem ostrom ivicom od parceta medijapana da pocne da se pegla furnir i glaca jednako a i da bolje zalepi, nakon toga kada se sve osusi smirglanje pa premazivanje u zavisnosti od boje koja se zeli akrilnim bajcom mada izbegavam farbanje jer mi je lepsa prirodna boja drveta na primer domaci orah, pa onda predjem voskom "Borma Holz Wachs" i to je to.

proizvod20447.jpg

Izmenjeno od savan
Podeli na ovim sajtovima

On 4.10.2021. at 1:41, Dedskin reče

Al ne razumem  koji je fazon ,   
Sto ovaj zvucnik?

Fetiš......... Za mene recimo sve od 12 - 15 inča  - Extended-Range - ima  mistični kvalitet .

Trubice koncentičnih oblika - fazni čepovi od drške od lopate

On 16.8.2021. at 19:14, крокодил reče

IMG_20210816_133314_copy_600x800.jpg

:P

Vudu bajo :buehehe:

Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
On 4.10.2021. at 1:41, Dedskin reče

mozda ja nesto pogresno gledam ovde .
Al ne razumem  koji je fazon ,   
Sto ovaj zvucnik?

Teško je to opisati...zašto baš ovaj Iskrin driver...

Recimo ovako:
Svakodnevno voziš Golfa.
Nekad si se vozio u Passatu, on je brži, udobniji, ...ali i skuplji..
Jednom si vozio i Audi A4, on je još udobniji, bolji, brži.....i još skuplji...

I onda ti netko preporuči automobil za koji nikad nisi čuo....u ovom slučaju za preporuku je primarno zaslužan Zen Mod, a sekundarno zerowaf i mutayu kroz svoje teme..

I na kraju kupiš taj preporučeni automobil.
Platiš ga kao polovnog Yuga, ali na svoje iznenađenje dobiješ brzinu, udobnost, konfor, opremu ...i sve ostalo ....nešto kao Audi A6 :)

Izmenjeno od mileni16
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mileni16 said:

I na kraju kupiš taj preporučeni automobil.
Platiš ga kao polovnog Yuga, ali na svoje iznenađenje dobiješ brzinu, udobnost, konfor, opremu ...i sve ostalo ....nešto kao Audi A6 :)

To je Moskvic! :buehehe:

Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, mileni16 reče

Teško je to opisati...zašto baš ovaj Iskrin driver...

Najzasluzniji je Zen. Bez njegovog entuzijazma ni ja ne bih nikada cuo te Iskre.
Zasto bas ovaj driver?
Treba ga cuti sa otvorenom zadnjom strane kutije, otpojenim mid driverom i jednostavnim bipolarcem na visokotoncu, pa ce svima biti jasno.
Iskra je nevjerojatno prijatna. Ne kazem da je tocna niti zelim pisati hvalospjeve o njoj koji ce joj dici cijenu u nepovrat jer njena glazbena vrijednost prvenstveno dolazi iz njene cijene i njenog "prezensa" pri reprodukciji.
Na zalost nisam nikada napravio to sto ti sada radis - dodao joj pomoc s gornje i donje strane, ali sam siguran da ce biti opako dobar zvucnjak!
:) 

Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Zen Mod reče

kad se izdovoljis sa maleckim i velikim Tanns, doci ce na red i Iskra :)

Trebat cu vise soba za sve to. :rofl: 
I sad mozgam kako sve sto sam sperio staviti u ovu jednu sobicu.
Ali Iskre....do peMzije moraju i one doci na red jednom. Ako za nikog drugog da ih klinka dobije. Kadsam ju vec spomenuo, sama dok me nema pali lampe u sobi i kad dodjem mi komentira kakva je koja snimka i sto joj se svidja ili ne.
Ispituje kad ce biti gotov gramofon jer vec ima svoje dvije ploce, Pixies Doolitle i AC/DC Back in black.
Trazi da slusamo mjuzu i trazi numere na jubito, pa komentira nesto poput: "Necu ovu, ovdje je sve silji..." ili "Ovaj snimak ima zamuljane visoke...."
O Boze...stvorio sam cudoviste! Teenage audiophile monster! :D 

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...