Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

sad mi ovo stiglo na mejl.
 

PAŽNJA! Izgleda da vIše nije u primeni propis kojim su pošilke izinostrastva vrednosti manej od 50 evra oslobođene carine. Masovno se javljaju ljudi kojima je carina naplatila dažbine i za pošiljke znatno niže vrednosti.To nam je donela cela halabuka oko PayPal-a.

Postavljena slika
:unbelieveble:
koilko vidim sad naplacuju PDV a pre nisu, znaci fakkk :JC_moon:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad mi ovo stiglo na mejl.

 

Postavljena slika

:unbelieveble:

koilko vidim sad naplacuju PDV a pre nisu, znaci fakkk :JC_moon:

 

Nakon uvođenja PayPala postignut je sporazum Beograda i Prištine, Đoković je dobio Nadala u Monaku, itd...

 

Naplaćivanje PDV-a, a ne carine nije praksa od juče i nema veze sa PayPal-om. Radi se to i godinama unazad, na svu sreću ne baš dosledno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakon uvođenja PayPala postignut je sporazum Beograda i Prištine, Đoković je dobio Nadala u Monaku, itd... Naplaćivanje PDV-a, a ne carine nije praksa od juče i nema veze sa PayPal-om. Radi se to i godinama unazad, na svu sreću ne baš dosledno.

Pošiljke male vrednosti su po propisima oslobođene svih dažbina.Do pre neki dan nije naplaćivana ni carina ni PDV. što nisu naplaćivali do juče? Sad su se setili onako baš dosledno. :wink2:btw oni što unose do 100€ na granici kolima ili na aerodromu OSLOBOĐENI su PDV-a.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošiljke male vrednosti su po propisima oslobođene svih dažbina, odnosno  pošiljkama koje su propisima definisane kao pošiljke male vrednosti. Do pre neki dan nije naplaćivana ni carina ni PDV. što nisu naplaćivali do juče? Sad su se baš setili onako :wink2:btw oni što unose do 100€ na granici kolima ili na aerodromu OSLOBOĐENI su PDV-a.

 Treba li da se zakunem na Bibliji, ili ćeš mi verovati na reč da su mi na pošiljke vrednosti (sa transportom) ispod carinskog limita naplaćivani PDV, pa plus neki fiksni troškovi (one prazne crte na primeru koji si postovao) i sl. Srećom, rekoh, ne često.Pretpostavljam da sam možda mogao i da dobijem nekih par stotina dinara nazad, da sam imao vremena da obijam pragove carinskih službi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakve veze ima ppal sa carinom?

Samo tolike da carina može tražiti Paypal izvod da provjeri vrijednost kupljene robe. Inaće Paypal nema ništa sa poreznom politikom nijedne zemlje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada se prepucavam sa TNT lopovima, jer hoce da mi naplate za robu iz engleske koja kosta 10.00 Funti,  6822.00din. Navodna carina je 822.00din a "troskovi" TNT 6000.00Din.

Poslao sam im izvod iz zakona o PDV, ali ne vredi. Slao sam i Carini na mail "[email protected]" pitanje zasto mi se carinila roba od 10.00Funti, kada po zakonu ne bi trebala, ali normalo nisu me udostojili odgovora. Neko bi rekao kakva drzava takva i carina.

 

Pozdrav Misa

p.s. u prilogu je izvod iz zakona o PDV 

Kad bolje razmislim verovatno su doveli PayPal da mi navukli ljude da im uzmu jos koji dinar. Kriza je bato.

 

PORESKA OSNOVICA I PORESKA STOPA.doc

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada se prepucavam sa TNT lopovima, jer hoce da mi naplate za robu iz engleske koja kosta 10.00 Funti,  6822.00din. Navodna carina je 822.00din a "troskovi" TNT 6000.00Din.

Poslao sam im izvod iz zakona o PDV, ali ne vredi. Slao sam i Carini na mail "[email protected]" pitanje zasto mi se carinila roba od 10.00Funti, kada po zakonu ne bi trebala, ali normalo nisu me udostojili odgovora. Neko bi rekao kakva drzava takva i carina.

 

Pozdrav Misa

p.s. u prilogu je izvod iz zakona o PDV 

Kad bolje razmislim verovatno su doveli PayPal da mi navukli ljude da im uzmu jos koji dinar. Kriza je bato.

 

kakvi troskovi?! daj molim te radi ostalih daj nam reci stavke po kojim su sastavili tu racunicu - moraju ti dati papir o tome kada odes do njih.. odakle si i koja carina je u pitanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakvi troskovi?! daj molim te radi ostalih daj nam reci stavke po kojim su sastavili tu racunicu - moraju ti dati papir o tome kada odes do njih.. odakle si i koja carina je u pitanju?

Kad sam uvozio preko DHL bili su mi  poslali  izjavu da potpisem o tome da hocu preko njih da carinim i izjavu da se slazem sa njihovim troskovima koje ce mi biti naplaceni. Te dve izjave sam morao da potpisem i da im posajem . Kada se izvrsila carina, onda su mi posalili carinski list i uplatnicu da uplatim carinu i njihove troskove. Kod ovih muljatora  nisam dobio da potpisem nikakve izjave niti su me obavestili o njihovim troskovima. Navodno su umesto mene platili carinu da se ja ne bi mucio verovatno.

Kad se sve uzme u obzir, meni tu jako smrdi , pogotovu sto sam im poslao i  PayPal racun na kome je vrednost robe 10.00funti a i na samom paketu pise da je poklon i da vredi 10Funti, cak sam im i poslao izvod iz zakona. Takodje je i interesantna cifra od navodne carine koja kada se preracuna ispada da su uzimali da je vrednost robe 3900.00Din ???

 

Pozdrav MIsa

Misa.pdf

carinski racun.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja nesto narucivao iz UK, vrednost u posiljci je bila 29 funti. Nista mi nisu naplatili ali detalj je interesantan. Carina odradjena u bgd a tek posle izmenicna posta je bila 18200. Do pre prvo za Nis pa kod mene sad je drugacije.Zar niste pe znali da kurirske sluzbe uvek naplacuju njihovu obradu do 40-50 eur, bilo je toga i pre pojave Paypal...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@miso,tebe je odrala TNT spedicija.. koliko sam na kratko uspeo da pohvatam, da kada roba stize npr DHL-om, onda se carini na aerodromu - i to radi npr ovaj famozni TNT. Da je doslo regularno na postu 6 BGD, to bi izbegao.. dakle, slanje obicnom postom, ne kurirskim sluzbama? Ja sam isao na carinsko odeljenje poste da bih se zalio na visinu carine - nije mi bilo jasno po kom osnovu su odredili visinu iznosa. Imao prilike da pricam bas sa tom carinicom koja je obradila moj paket: lepo zena sela, pokazala papire, odvela me do racunara, kljucnula oznaku zvucnika na google-u i ... vilica ostala da mi visi.. pritom sam kao vrednost rekao da navedu gift ili simbolicnih 50$.. srecom je sinula 170$, ne vise, ali je mogla - ubola srednju vrednost :) ahh da - pre racunara, pita ona mene: "a sta ce tebi pro zvucnici" ?!ma samo izbeci DHL, Fedex itsl..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od kada je na snazi da se naplacuje PDV za pakete iz inostranstva? Da li je to ekspresno uvedeno ovih dana (sto ajde mogu i da progutam) ili je to "na snazi" ko zna od kada samo se nije primenjivalo? Ako je odavno na snazi a nije se primenjivalo, ko ce da zaglavi zatvor jer je zakinuo drzavu za velike pare?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...