Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Uzećemo za primer slučaj da kupac želi da naruči jaknu iz inostranstva koja koja kod trgovca košta 80 evra. Ako uzmemo da je transport plaćen recimo 10 evra onda će carinska osnovica biti 90 evra, jer cena transporta ulazi u carinsku osnovicu, pa će  carina iznositi devet evra. Osnovica za plaćanje PDV-a je 99 evra. Pošto se PDV uglavnom plaća 20 odsto u našem primeru će to biti iznos 19,8 evra. Znači, ukupne dažbine će iznositi 9 evra + 19,8 evra = 28,8 evra (29 evra). Obračun se vrši u dinarima po zvaničnom kursu NBS.

 

http://www.carina.rs/lat/Stranice/Vest.aspx?ListItemID=572

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Knjige i "obrazovni materijal" su oslobodjeni carine...

 

 

Pošiljke koje su oslobođene od plaćanja carine uključuju:

 

Pošiljke koje sadrže knjige i drugi obrazovni materijal;

 

Pošiljke male vrednosti, koje sadrže robu nekomercijalne prirode (roba koja se koristi za lične ili porodične potrebe, u količini primerenoj takvoj upotrebi) i čija vrednost (ne računajući poštarinu) ne prelazi 50 evra u dinarskoj protivvrednosti, sa izuzetkom alkohola i alkoholnih pića, duvana i duvanskih proizvoda, parfema i toaletnih voda.

 

Pošiljke male vrednosti, koje fizička lica besplatno primaju od fizičkih lica iz inostranstva, pod uslovom da se radi o povremenim pošiljkama, da roba nije komercijalne prirode (da se koristi za lične ili porodične potrebe, u količini primerenoj takvoj upotrebi) i da njena vrednost (ne računajući poštarinu) ne prelazi 70 evra u dinarskoj protivvrednosti.

 

 

 

Da li neko zna sta se desava sa gramofonskim plocama, CD-ima i DVD-ima?

 

Recimo kupovina ploca od privatnog lica putem eBay-a?

 

Preko Amazon-a?

 

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Knjige i "obrazovni materijal" su oslobodjeni carine...

 

 

 

Da li neko zna sta se desava sa gramofonskim plocama, CD-ima i DVD-ima?

 

Recimo kupovina ploca od privatnog lica putem eBay-a?

 

Preko Amazon-a?

 

 

.

 

 

kapiram, ako je "obrazovni materijal" CD / DVD / caplo , ne placas carinu.

 

ko zna , mozda neki DIY kit mozemo da prosvercujemo kao "obrazovni materijal" , ono kao delovi za OTO , elektro pionir . :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

ljudi treba mi pomoc, jer ako me neko usput klepi ja jednostavno necu imati money to da pokrijem, a i nekog cu ubiti, jer je meni otimanja preko q

 

kupujem  paket iz usa, od radnje, paket je mali, postarina je 68usd vrednost sa postarinom je oko 360usd

 

trebam li da obratim paznju na neke stavke pre nego sto mi onaj posalje, u smislu da mu navedem iskljucivo regularna posta, itd???

racunao sam 40% carinskih "dazbina" i mozda jos oko max1000-2000 rsd za po srbiji sto ce putovati

 

takodje imam pitanje u vezi paypal-a.

nedavno sam kupovao neku licencu od 200usd, a banka je tu klepila 6% za transakciju, 6 % jebote

u pitanju je budjava intesa...

zna li neko neku normalniju varijantu klepanja u smuslu 1-2%, preko koje banke i kako?

 

hvala unaored i p.s. hitno mi je

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

khm, khm - ne bi bilo zgoreg da uputis da ti se paket salje negde u unutrasnjost, npr u "male mrcajevce" - odn tamo gde carina nije bezobrazna i izverzirana..ne mora bas da stoji ta vrednost paketa, jel?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a vrednost nazalost mora, nije hteo ni ko paket da mi salje itd.

bar koliko se ja razumem mora :/

 

veruj mi covek me pita kako cu da mu platim ja nemam pojma, jel paypal jedini nacin danas?

 

to za unutrasnjost si mi dobro rekao, ja sam hteo Ns da stavim :crying:

stavicu Plandiste onda, sto mi je prirodna adresa, jos je nerazvijena opstina valjda je to dovoljno?!

 

ne znam na koj nacin da mu kazem da mi stavi manje ako on mora da pravda pun iznos?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

Oglasio sam neke stvari, javio se kupac, ali mi treba PayPal nalog koji može sa sigurnošću da prima novac. Može li neko sa foruma da mi pomogne oko naplate?

 

Hvala unapred.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oglasio sam neke stvari, javio se kupac, ali mi treba PayPal nalog koji može sa sigurnošću da prima novac. Može li neko sa foruma da mi pomogne oko naplate?

 

Hvala unapred.

A što je problem da ti pošalje pare Western Unionom, pa da ti posle podigneš u bilo kojoj banci ili pošti, koliko znam negde može da se podiže i u stranoj valuti. Zašto mora baš PayPal? Kod nas možeš da primaš pare Western Unionom ali ne možeš da ih šalješ. Provizija se svakako mora platiti bilo kojoj službi koja transferiše novac između lica, svejedno da li je to Western Union ili PayPal, ili Visa, ili ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...