Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Sad mi je sve nekako izgubilo draz, kad ti zatreba odma kupis...i to je to.... :sclerosis:

 

Onako sa zebnjom iscekujes sta ce biti, da li ce stici....pa kad stigne sreca,sreca ,radost.... :preved:

 

Ma beži bre tamo. Mazohisto :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bacio malo pogled na nemacki ibej...ko nas limundo. uglavnom kontejner roba ondasnjih crnoputih, a ono sto valja isto ko kod nas.

ja ne znam sta ljudi tamo kupuju, ako nisu neki muljatori pa uvaljuju ovde preko kp.

to jedino da covek po ceo dan visi na sajtu pa da ubode nesto.

na americkom ibeju ima malo vise, ali skup siping, nema pracenja paketa...

e sad, za svajsere verovatno ima tih dzidza, a bice super kad sve to proradi u punom kapacitetu pa mozete i da prodajete ko sta ima i ko je vredan da napravi, olaksace dosta mali biznis sa inostranstvom

u tom smislu, puno srece

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve zavisi šta gledaš/šta tebe uopšte zanima/koje reči koristiš za pretragu.

na sajtu se ne visi jer ništa se ne prodaje na brzaka osim ako je nešto za fiksnu cenu a valja čemu, i npr u maloj je ili jediničnoj količini pa "plane".

za sve zanimljivo imaš liste pa ubaciš šta te zanima, back info dobijaš na mail, znači ne treba uopšte da visiš.

ako već nešto pazariš, gledaš i fidbek prodavca, pregled ti je na izvote pa uvek možeš da proceniš šta/ko je u pitanju.

pošto pominješ muljatore i KP cenim da i nisi gledao ništa van uskih interesa, tako da teško da možeš na šmek da porediš sa limundom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bacio malo pogled na nemacki ibej...ko nas limundo. uglavnom kontejner roba ondasnjih crnoputih, a ono sto valja isto ko kod nas.

ja ne znam sta ljudi tamo kupuju, ako nisu neki muljatori pa uvaljuju ovde preko kp.

to jedino da covek po ceo dan visi na sajtu pa da ubode nesto.

na americkom ibeju ima malo vise, ali skup siping, nema pracenja paketa...

e sad, za svajsere verovatno ima tih dzidza, a bice super kad sve to proradi u punom kapacitetu pa mozete i da prodajete ko sta ima i ko je vredan da napravi, olaksace dosta mali biznis sa inostranstvom

u tom smislu, puno srece

 

Ja nikada više ne bih poredio nemački ebay sa Limundom nakon ličnih iskustava sa jednim i drugim. Na Limundu sam onomad (više svojom glupošću) kupio Sony kutijy od pojačala sa nekim, TDA 2003 pojačalcem. Rekoh, moja glupost, u opisu nije pisalo Sony, to je pisalo na kućištu pojačala u koje je neko ugradio (prilično jadno) mali čipamp... Kuj me 'be. Na ebay sam kupovao dosta uz pomoć prijatelja, ali zahvaljujući PayPal usluzi plaćeni su i kupljeni npr Fostex zvučnici koji su mi sada u hornicama u dnevnoj sobi, preklopnici za atenuator (balansirani stereo vol pot) u skorijoj budućnosti se čeka da stigne novi autoradio sa USB/mp3 čitačem koji ima adekvatne priključke i adaptere da se ugradi na mesto fabričkog autoradija da bi se mogle koristiti "daljinske" komande kod volana, onda, beše kupovina UV, ND CPL filtera, adapter za dodavanje filtara i sl na S3 Canon aparat, širokougaoni/makro objektiv, dva puta kupovane workstation grafičke kartice kojih u Srbiji nema uopšte u ponudi za fizička lica... Sve kupljeno na ebay-u je bilo kao i u opisu artikla, u skladu sa tekstom i slikama. Naravno, kupovini tamo pribegavam samo i samo onda kada nije moguće isto kupiti kod nas ili u klasi cene ili uopšte. Ipak, i dalje preferiram kupovinu na viđeno, ako je moguće, KP je sasvim dobro rešenje ako je prodavac/kupac korektan, tu sam se nakupovao MD, CD, CDR uređaja, zvučnika... Ali opet, sve zavisi za čime srce žudi, koliko se žuri, koliko je cela trgovina poštena rabota... Nikada nema garancije da se nećeš zeznuti ili razočarati. Evo, kolega je nedavno kupio set 4 alu felne za svoju Opel Astru za 80€ u Boru preko KP, i kada ih je primio, našao je da nisu ništa nalik opisu iz oglasa, falila je jedna kapica/poklopac za šarafe, jedna felna je bila udarena dovoljno da se ne vredi mučiti da se ispegla... Srećom, uspeli su se dogovoriti da prodavac uzme robu nazad jer su nedostaci konstatovani odmah pri prijemu pošiljke.

Važnije od svega je da čovek zna tačno šta traži, želi i koliko mu je to potrebno i koliko je spreman da za robu plati. Ja ne volim da se koljem sa licitiranjem nego prvenstveno gledam cene za "kupi odmah" ili sugerišem neku poslednju cenu koju sam voljan da platim za neku stvar pa ako me neko nadlicitira, eto mu sreće. Ako niko ne ponudi više onda je roba moja, ali ne plaćam više nego što sam sebi zacrtao da je max cena koju sam spreman da platim - tu uvek unapred uračunam i prateće troškove. Do sada su me uvek prijatelji ispomagali a sada teoretski imam mogućnost da ih više ne cimam za kupovine nego samo da ih pitam kako su, kako zdravlje, kako deca...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam, meni tamo ništa ne valja.

teufel, vivox, sonau, qrac, palac, kriminalac...smeće

gramofoni...da umreš od smeha, pa 100x su bolji kod čika crnog iz šapca

odeća, katastrofa...jedino timberlend, ali samo iz amerike ili kanade, ali dok dodje i poplaćaš sve što treba...

gled'o rayban, telefone, kamere, fotoaparate...skuplje nego kod nas

ja sam dosad kupovao diskove preko amazona, tu ne treba pejpal, kupuješ i stiže ladno

tražio sam kameru preko amazona, bestbaja i ibeja, ali je na kraju drugar nasao istu kameru 20% jeftiniju u nekom supermarketu u atlanti i doneo mi u bg.

ko može da nađe i ko voli, neka se raduje, ja ću ko i do sad...kp, ušće, segedin, solun i srpsko-američko prijateljstvo:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skoro sva moja iskustva sa limunda ili slicnih su negativna.Pogresno opisani tehnicki detalji,postavljene fotografije nisu od robe vec sa neta...Prosto da covek ne poveruje kakav smo to narod.Da li ova beda u kojoj smo ziveli ostavlja traga na nas,verovatno.Kod nas hapsenje ministra ili nesto tako slicno vise nije vest.koliko ima lopova kod nas.Sudstvo ne postoji,fondovi prazni,falsifikovane diplome,korupcija...I taj sa felnama treba da bude sretan,mogao je da dobije tockove od kontejnera ili tako nesto.Kakva je to drzava kad prosecni opsluzivac kontejnera za djubre u Austriji tri puta bolje zivi od jednog prosecnog poljoprivrednika u Srbiji (ako takav postoji).Sto se tice PAYPALA njega je kupio EBAY i on je osnova za promet na istom.Ide sa napred polako,videcemo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Očekuje se povećanje broja poštanskih pošiljki
Carinske službe spreme za Pejpal
Tanjug | 12. 04. 2013. - 09:59h | Komentara: 0

Uprava carina Srbije saopštila je danas da se zbog dolaska Pejpala (PayPal) na tržište Srbije očekuje povećanje broja poštanskih pošiljaka i da je carinska služba spremna za dolazak tog servisa za slanje novca i plaćanje preko interneta.

Postavljena slika Kako se navodi u saopštenju, građani su oslobođeni plaćanja uvoznih dažbina za pošiljku vrednosti do 50 evra, ukoliko pošiljku šalje pravno lice, što je uglavnom slučaj u kupovini preko interneta.

 

 

 

Ukoliko pošiljke dolaze od fizičkih lica, ne plaćaju se dažbine za vrednosti do 70 evre. Pošiljke veće tih vrednosti podležu naplati dažbina.

Uvozne dažbine na pošiljke koje gradjani primaju iz inostranstva u poštanskom saobraćaju, obračunavaju se primenom jedinstvene carinske stope u visini od 10 odsto, a na ocarinjenu vrednost obračunava se odredjenja stopa PDV-a (osam ili 20 odsto).

 

Uprava carina naglašava da se za poštanske pošiljke koje podležu
naplati uvoznih dažbina, carinska osnovica uvećava za troškove transporta i poštarine.

Roba koja se uvozi, odnosno naručuje može da stigne običnom pošiljkom - preko PTT službe ili brzom poštom preko firmi kakve su "DHL", ,Fedeks", UPS".

 

Ukoliko, međutim, pošiljka stigne brzom poštom ona se carini po stopi koja je propisana Zakonom o carinskoj tarifi, a ne primenom jedinstvene carinske stope u visini od 10 odsto. Način dostave robe izbor je naručioca, a kako se dodaje, on se o tome verovatno izjašnjava u momentu porudžbine.

"Za građane Srbije i dalje je povoljnije da robu primaju putem obične pošte, s obzirom na to da su PTT usluge jeftinije od usluga brze pošte, pa su samim tim ukupni izdaci niži", navode u Upravi carine.

 

Carinski službenici osim navedene vrednosti, odnosno računa kao metode za utvrdjivanje carinske vrednosti, koriste i druge metode poput upoređivanja vrednosti slične ili iste robe za šta konsultuju kataloge i internet stranice.

 

Carinjenje pošiljki za fizička lica čija vrednost ne prelazi 3.000 evra vrši u takozvanom skraćenom postupku, odnosno primenjuje se jedinstvena carinska stopa od 10 odsto.

 

U slučaju da su pošiljke vrednije od tog iznosa ili kada ih naručuju pravna lica tada je obavezno podneti deklaraciju u pisanom obliku (JCI) i započeti postupak redovnog carinjenja, što podrazumeva da će se roba cariniti po stopi utvrđenoj Zakonom o carinskoj tarifi.

 

Uprava carina navodi i da za sada nije poznato da li će se limit za carinjenje poštanskih pošiljaka menjati u korist kupaca zbog počcetka rada Pejpala i dodaje da je ta institucija izvršni ogran koji sprovodi važeće propise i da će ako limit bude povećan to odmah biti primenjeno u praksi.

 

 

 

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/377259/Carinske-sluzbe-spreme-za-Pejpal

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto znaci da...se carina placa i na iznos postarine....ako je brza posta itd....

 

Iznos koji se carini je uvek vrednost robe + troskovi slanja. Pored toga, kad je roba za carinjenje placaju se i troskovi speditera i lezarine na carini. Detalje oko toga ne znam. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko ja kapiram ako se nesto naruci za 100 e , placa se 1.1(carina)*1.2(pdv na ocarinjenu robu)=132evara. pa nista najbolje je da nam salju (na delove robu) u 'vise' manjih paketa (vrednosti koja ne podleze carinjenju). i na vise adresa, a ima da radi

i sverc-komerc iz Madzarske za vece komade. :buehehe:

 

 

sve u svemu isto kao i do sada , jedino sto mozete sami da placate i da ne cimate druge. :jamaica:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iznos koji se carini je uvek vrednost robe + troskovi slanja. Pored toga, kad je roba za carinjenje placaju se i troskovi speditera i lezarine na carini. Detalje oko toga ne znam. 

 

Ovi bi trebalo da je skoro promenjeno, tj. da ne ulaze troškovi slanja u osnovu za carinjenje.

 

Problem je što je carinicima ta carina dedovina pa se ti naganjaj sa njima i isteruj pravdu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...