Jump to content

Paypal - Srbija


Zen Mod

Preporučeni Komentari

vidim da je dj krmak i dalje veoma vickast :laugh1:jeli bre debeli, imaš li ti nekog drugog posla osim da motriš na moje postove?stavi me na igore ko ja tebe i pali br'te...ne diram te, ne diraj me, ok?da nema ovih tvojih navijača koji te kvotiraju ne bih ni znao da si na forumuaj sad... :pivo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislis ce to da se promeni uvodjenjem pejpala?! :angry27: optimista :stink:

Daleko od toga da mislim da si nepametan, ali nisi bas skontao anubisa.Poenta je ovo - kolicina idota, baraba, divljaka, kriminalaca, bahatih, samozivnika, egoista itd je konstanta, nikakvi zakoni, uredbe, pravilnici, kazne, sudovi... to ne mogu da promene.Uloga drzave je da propisuje zakone, propise i drustvene norme zbog toga sto korektni uslovi drustvenog bitisanja smanjuju mogucnost da pobrojane grupacije ispolje svoju inteligenciju.Recimo, kolicina debila koja bi vozila 300 na sat pored skola i obdanista se ne smanjuje time sto su tamo postavljeni lezeci policajci. Lezeci policajci su instrument koji ih sprecava da svoju "pamet" manifestuju javno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidim da je dj krmak i dalje veoma vickast :laugh1:

jeli bre debeli, imaš li ti nekog drugog posla osim da motriš na moje postove?

stavi me na igore ko ja tebe i pali br'te...ne diram te, ne diraj me, ok?

da nema ovih tvojih navijača koji te kvotiraju ne bih ni znao da si na forumu

aj sad... :pivo:

lalala

dobio si plusic u warn level

sad imas 4 ; kod 5 cu da razmisljavam

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne dirajte mi (pravog) dj.krmka,on je pravi veseljak - ako ga stvarno poslusate!nego na stranu sad on-treba nam u ovoj zemlji napokon vise one zapadne dosade,ustaljenosti,izvjesnosti i svega slicnog uzrokovanog potpunom transparentnoscu po pitanju cega zamislis,izostankom korupcije,monopola... PayPall je samo jedan od nacina ka tom putu. Bio bi to sretan dogadjaj za masu nas malih,i nesretan za mali broj masnih. Smatram da je medju svim smecem koje je odande vec doslo, to jedna od onih stvari sa zapada koje nam trebaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne dirajte mi (pravog) dj.krmka,on je pravi veseljak - ako ga stvarno poslusate!nego na stranu sad on-treba nam u ovoj zemlji napokon vise one zapadne dosade,ustaljenosti,izvjesnosti i svega slicnog uzrokovanog potpunom transparentnoscu po pitanju cega zamislis,izostankom korupcije,monopola... PayPall je samo jedan od nacina ka tom putu. Bio bi to sretan dogadjaj za masu nas malih,i nesretan za mali broj masnih. Smatram da je medju svim smecem koje je odande vec doslo, to jedna od onih stvari sa zapada koje nam trebaju.

izvinjavam se pravom dj krmku, covek je sjajan u svakom pogleduu drugom smislu sam iskoristio njegovo ime
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto Bocvana ima PayPal a Srbija nema

Analiza

Objavio: Zoran Torbica, 28. 10. 2012.

Tweet

Postavljena slika

Odgovor je suština problema.

Bocvana nema ograničenja u platnom prometu sa inostranstvom kao i sve ostale zemlje koje imaju PayPal a Srbija ima.

Da bi se Internet trgovina uslugama i robom odvijala potrebno je potpuno liberalan i neograničen platni promet sa inostranstvom, tačnije da nema razlike u odnosu na domaći platni promet. Možete da proverite kod bilo kog srpskog Internet preduzetnika, svi koji su pokušali ulupali su se.

Glavni zagovornik restikcija su neki ljudi iz Narodne Banke Srbije koji su zaduženi za monetarnu stabilnost koji su isparanoisali stručnu javnost da će iz Srbije da se odliju sve devize, odmah!

Trenutno a i buduće zakonsko stanje:

Građanima – rezidentima Srbije je ZABRANJENO posedovanje računa u inostranstvu.

Građanima – rezidentima Srbije je ZABRANJENO elektronsko slanje novca u inostranstvu sem u slučaju bolesti, smrti, školovanja i još nečega.

Građanima – rezidentima Srbije je DOZVOLJENO da iznesu do 10.000 evra fizički u kešu sa potvrdom o poreklu.

Građanima – rezidentima Srbije je OMOGUĆENO da koriste kartice za plaćanje na sajtovima u inostranstvu.

Preduzećima u Srbiji je ZABRANJENO posedovanje računa u inostranstvu, sem ukoliko nemaju otvoreno predstavništvo.

Preduzećima u Srbiji je OMOGUĆENO da koriste kartice za plaćanje na sajtovima u inostranstvu.

Činjenice

Građani rezidenti Srbije svejedno imaju račune u inostranstvu a imaće i dalje. Novac koji žele da pošalju će poslati, bilo lično, bilo po nekome.

Preduzeća pošto ne mogu da otvore račun u inostranstvu otvaraju totalno nezavisne firme koje nemaju nikakve veze sa Srbijom. Ove restriktivne mere nisu sprečile odliv deviza do sada pa neće ni ubuduće. Legalni načini uvek postoje.

Jedino smo mi kao građani i preduzeća upućeni na dokazivanja kod šalterskih službenica na dokazivanje svrhe uplate, orginal faktura sa potpisom i pečatom i tako toga… Upućeni smo na domaće (strane) banke da nas lindraju sa najgorim i najskupljim uslugama i najvećim provizijama.

Šta žele Internet preduzetnici?

Žele da zarađuju i PRIMAJU devize, ne da odlivaju jer nemaju. U Srbiji nema novca, nema para. Pare su na Internetu, globalnom tržištu a NBS nam ne da ih uzmemo.

IZVOR

http://blog.snajper....-a-srbija-nema/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

ako ne bude obostrane trgovine na tom paypal-u ne treba ga uopšte.

 

jeste političko-ekonomski stav na moju štetu ali iza toga stojim jer smatram da i mi imamo za šta njihove pare da brojimo a ne samo oni naše ma koliko ih malo bilo.

 

barem što se tiče audio-tehnike -pogledajte forume i uređaje koji se na njima rade,nije tim našim ljudima baš zanemariv udio u svoj toj priči a u jednostranoj trgovini baš oni i njima slični tu nemaju gotovo nikakve koristi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...