Jump to content

Linearno napajanje za Intel NUC

Preporučeni Komentari

• Odgovora 162
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni postovi

Da li bi ovakvo svičersko bilo dovoljno dobro za  NUC?  Connex Electronic SMPS300RE je namenski razvijen za audio primenu, nudi 300W snage, malošumno, prihvatljiva cena. Može se dogovoriti  izlazni na

Ozbiljno sam mislio. Molim za fer komentar od poznavaoca i upućenih u problematiku. Možda nekom sasvim lepo završi posao.

Nemoguce je naci plocu, niti ima smisla da iko na planeti forsira besmisleni hajp, da nema tzv "post regulatora" za odredjene situacije. Pogotovo ako se krece sa jednog spoljnog napona, tipa te portab

Postovane slike

dobar switcher sa post filtracijom i ihaj

linearac za to je slepacka rabota , za dokonjake (ko radi sebi) i otimace para ( ko radi drugome)

uzevsi u obzir koliko integrisanih stepena filtracije i regulacije je u samom uredjaju..........

galvansko odvajanje od mreze i slicne potrebne stvari, to resavati kao poseban problem , sa otvorenim ocima i inzenjerskim pristupom

sad, ako neko bas voli da se zabavlja i pravi linearac, ko sam ja  da stajem na put ljudskoj sreci ....... :Viannen_loungelizard:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@Mikorist Na moj DAC ne utiče ništa, može telefon da bude na njemu. Ima slika otvorenog na nekoj od ranijih stranica. Ima linearno napajanje k'o omanje pojačalo, na svakom ulazu ima razdvojni trafo, USB je tu samo za fleš memorije.

Da li bi u mom slučaju bilo čujnih poboljšanja sa linearnim napjanjem ne znam, pogotovu što USB to SPDIF konverter već napajam preko linearnog.

Opet, neka (pogrešna?) logika govori da ako imamo manje smetnje (ili ih nemamo) koje preko eksterng napajanja unosimo u kompjuter, onda će u zbiru, ako svičeri u kompjuteru prave [email protected], finalno zbirno [email protected] biti manje? :dubbio:

Kao što već u temi napisah ranije, malo je reći da sam bio zaprepašćen :o kada je fensi skupi strujni kabl potpuno sj*bao zvuk strimera koji ima SMPS napajanje. Ni u ludilu ne bih pomislio da je tako nešto moguće, jer je, jel'te, u pitanju praktično kompjuter, kakve crne veze ima strujni kabl!

Tako da me to iskustvo navodi na pomisao da bi i ovde možda moglo biti razlike? :icon_e_geek:

Naravno, možda i ne mora da bude linearno napajanje, eno ona firma Ifi pravi svičerska napajanja za koja kažu da su bolja i unose manje smetnji od linearnih. Jedino što nemaju u ponudi napajanje dovoljne snage za ono što nama treba.

I da, svičersko napajanje u sistemu unosi smetnje u svim pravcima? Ako je uključeno u isti strujni razvodnik ili je na istom vodu, smetnje može posredno preneti na ostale komponente u sistemu?

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
45 minutes ago, Zen Mod said:

za dokonjake (ko radi sebi) i otimace para ( ko radi drugome)

Evo taj sam - 5-orica se već javilo :)

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Budite pazljivi sa tim RSO filterima. Ukoliko je uzmeljenje lose, mozda na napravi vise stete nego koristi (kod nas je cesta situacija da je uzemljenje lose izvedeno). Naime pravi se kapacitivni rezdelnik napona i onda mozete cak u nekim trenucima i da "jacate" srcani misic. 

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 44 minuta, Kuja reče

Na moj DAC ne utiče ništa, može telefon da bude na njemu. Ima slika otvorenog na nekoj od ranijih stranica. Ima linearno napajanje k'o omanje pojačalo, na svakom ulazu ima razdvojni trafo, USB je tu samo za fleš memorije.

Ja sam testirao sa 3 telefona. Sad je i moj opravljen.:D

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 48 minuta, zeljkor reče

Naime pravi se kapacitivni rezdelnik napona i onda mozete cak u nekim trenucima i da "jacate" srcani misic. 

U zgradi sa 20 stanova, u barem pet - šest je naopako povezana nula i uzemljenje na trofaznim priključcima, pa jedno tri TA peći u isto toliko šporeta rade na uzemljenje. Onda od uzemljenje nema ništa dok se to ne isključi. A kad je negde istrunula pocinkovana traka od temeljnog uzemljivača ili loša spojnica, tu tek nema ništa od GND. Ne znam postoji li zakonska obeveza da se povremeno testira uzemljenje (i gromobranska instalacija) u zgradama, odnosno verovatno postoji, samo pitanje je da li se sprovodi u praksi. U industijskim objektima se to periodično proverava, ali u stambenim zgradama, čisto sumnjam.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
42 minutes ago, Zen Mod said:

meni ni u dzep ni iz dzepa

ono, treba ugoditi Audiophools, ako im ti ne uzmes pare, uzece neko drugi

Suviše generalno da su svi budale. Veruj mi da nisu.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
5 minutes ago, NIXIE said:

U zgradi sa 20 stanova, u barem pet - šest je naopako povezana nula i uzemljenje na trofaznim priključcima, pa jedno tri TA peći u isto toliko šporeta rade na uzemljenje. Onda od uzemljenje nema ništa dok se to ne isključi. A kad je negde istrunula pocinkovana traka od temeljnog uzemljivača ili loša spojnica, tu tek nema ništa od GND. Ne znam postoji li zakonska obeveza da se povremeno testira uzemljenje (i gromobranska instalacija) u zgradama, odnosno verovatno postoji, samo pitanje je da li se sprovodi u praksi. U industijskim objektima se to periodično proverava, ali u stambenim zgradama čisto sumnjam.

Svake godine pred grejnu sezonu Upravnik zgrade ima dužnost da angažuje službe koje sprovedu kontrolu instalacija, a posebno uzemljenja.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 minutes ago, Nesic said:

Suviše generalno da su svi budale. Veruj mi da nisu.

ne rekoh da jesu

ja rekoh sta mislim o linearnom napajanju za tu spravu, mozes da se slozis a i ne moras - tvoja stvar

nije ovo Biblioteka, pa da Clansku Kartu navek moras da dokazujes

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u našoj zgradi proveru uzemljenje doživeo samo jednom, pre par godina kad su menjali glavni orman. Pitaću upravnika, treba da provere i da ne protiče kakva struja kroz žicu za uzemljenje. Ljudi svašta rade po stanovima. Stalno se čuje neko bušenje, štemovanje...

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravio sam da kažem.
Čitajući postove gospodina @Kuja   videh da nije isto da li je dac priključen na USB2 ili USB3 port.
Zato sam prebacio USB kabl za vezu sa dac sa USB3 (kao i svaki seljak prvo sam ga u taj port stavio misleći da nova specifikacija porta je bolja i za audio) na USB2 (hardware dedicated).
Iznenadio sam se veoma kolika je razlika u zvuku, kada je kabl na USB2 u odnosu kada je bio na USB3.
Prosto nisam mogao da verujem da ja tu razliku tako jasno čujem (kod mene u mom sistemu).
Meni je zvuk sa USB2 porta PRIJATNIJI (da li je bolji ili lošiji za to nisam kompetentan da kažem) i ubuduće će dac uvek biti priključen na port USB2.
Što se tiče zvuka sa mog SMSL M8A dac, kada je na svom ispravljaču ili kada ga stavim na za njega namenjen Linear Power Supply SMSL P2, takođe mi je očito PRIJATNIJI zvuk kada dac napajam preko Linear Power Supply (da li je to i bolji zvuk nisam kompetentan da kažem).
Ostaje da proverim kako će na zvuk uticati i sam OS i Software a za to upravo hoću da kupim iNUC i da na njega stavim OS SnakeOil, LMS server i Squeezelite player.
Da li je slučajno ne znam ali sva “poboljšanja” u zvuku koja je opisao g. @Kuja   a koja sam i sam probao; čuo sam i sam upravo na opisani način.
Ne sumnjam da će tako biti i sa iNUC i: OS SnakeOil, LMS serverom i Squeezelite player-om.
Zato mislim da je ova tema (hvala @BokiTokiVoki   ) za sve nas koji idemo u opisanom pravcu veoma interesantna a Linear Power Supply će biti verujem prava stvar, verujem bolji od bilo kog gotovog koji bi mogli kupiti.
Ako je USB2 generisao (kod mene) takvu razliku u zvuku u odnosu na USB3 port, razumno je da verujem da bi i Linear Power Supply imao sličan efekat iako je racunar u pitanju, što mi je fo juče bilo nezamislivo.

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Zen Mod said:

Audiophools

Kako audiobudalama :) audiointelektualci objašnjavaju uticaj strujnog kabla na zvuk strimera koji ima SMPS napajanje i praktično je kompjuter?

U pitanju je ova sprava (klik za veću razoluciju):

2085776444_CocktailAidioX50inside.thumb.jpg.783872460665a4a5a3ba438e3736f1e8.jpg

Znači:

fensi audiofilski skupi strujni kabl = nedinamičan, nemuzikalan i zatupljen zvuk,

crni kineski "kompjuterski" kabl = sve kako treba, zvuk čist, transparentan i dinamičan.

Razlike nisu suptilne, kada sam klincu uz promenu kablova pustio muziku koju on sluša, bio je fazonu "ti to mene zezaš!?"

Jeste, imamo sve te dodatne regulatore koji iza glavnog napajanja daju potrebne podnapone, ali, hej, običan strujni kabl na kompjuteru menja zvuk? Meni, okorelom i dokazanom kabloskeptiku, do juče nezamislivo.

Kada budemo znali odgovor na ovakva pitanja, možda ćemo znati i odgovor na to da li će linerano napajanje na NUC-u dati neku razliku u odnosu na SMPS laptop ciglicu. :icon_e_geek:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@Kuja

samo treba citati:

galvansko odvajanje od mreze i slicne potrebne stvari, to resavati kao poseban problem , sa otvorenim ocima i inzenjerskim pristupom

drugim recima - razliku ne cini linearno napajanje nego sve ostalo sto se resi kako treba - filtracija, smece koje dolazi iz mreze i vraca se u mrezu ....... sto nema veze sa vrstom napajanja ( linear ili switcher) nego upravo sa filtracijama na ulazu i organizacijom GND

u tom uredjajcicu ima bar pola reg-ova koji rade u switcherskom modu

da ih zlatom zatrpas odozgo, to zlato ne stize do krajnjeg potrosaca unutar uredjaja

a lose linerano napajanje je jednako lako napraviti kao i lose switchersko

al, ono , bitno da je u lepu kuteju, bar nam Leo ima posla, sto uvek pozdravljam

zaposlen Leo, srecan Leo

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 38 minuta, Srecko reče

Iznenadio sam se veoma kolika je razlika u zvuku, kada je kabl na USB2 u odnosu kada je bio na USB3.
Prosto nisam mogao da verujem da ja tu razliku tako jasno čujem (kod mene u mom sistemu).

USB veza je jedna sasvim jeziva stvar. :innocent:

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
7 minutes ago, Zen Mod said:

@Kuja

samo treba citati:

Mogu da čitam koliko hoću :) , ali kao audiophool nemam dovoljno znanja da u citiranom pronađem odgovor zašto audiofilski kabl zakačen na strimer/kompjuter daje loš zvuk, a običan crni kineski daje dobar (odličan).

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...