Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

BANAT

U poseti kod Brke ( Sax -a ) ....... generalna MOTOBIKE tema

705 posts in this topic

Filter direktno na karb moze da prodje kod trkackih masina koje uglavnom rade u rezimu visokih turaza. U takvim rezimima pulzacije vazduha na usisu su manje jer su vece ucestanosti ciklusa. 

Iskreno, Zen lepo rece da je to moda. 

Sax, obavezno plenum ili cevi pre filtera.

black coffe likes this

On 11.04.2017. at 10:39 PM, Beli_Ninja said:

Filter direktno na karb moze da prodje kod trkackih masina koje uglavnom rade u rezimu visokih turaza. U takvim rezimima pulzacije vazduha na usisu su manje jer su vece ucestanosti ciklusa. 

Iskreno, Zen lepo rece da je to moda. 

Sax, obavezno plenum ili cevi pre filtera.

Obzirom da se već duže vrijeme ne bavim Održavanjem i      " unapređenjem" motora neg mi to obavlja dobar poznanik  Koji ima servis  zaboravio sam neke stvari . Al kolko se sjećam pravilna smješa goriva i zraka "hladi" čelo klipa ? E sad kad se dobije optimalan rad motora obzirom da su ovo membranski "fergazeri"  upitno je kolika je tamo temperatura ? . Indikativno da nešto ne štima je promjena boje (na plavo) je na cijevima auspuha . Ne želim Ti kvarit veselje . Bolje spriječiti nego liječiti ? :) . Tamo negde 78  sam imao  JAWU  250 i pomiješao sam ! 1/2  mješavine 3 % i 1/  kerozina . Poštelao fergazer " de lorto 32  ( iz moto gucija 500  falcone )  i "pila" je jurila  300 kilometri dok nije "pregorio" 1  klip ? ( ne na sat) :) . Nhf ? za po "selu" bu dobro , al za dalje  ne bu ? :) 

Ispričavam se što me poneslo mladenačke ambicije ! , Ipak su ovdje ozbiljne osobe koje se razumno bave svojim hobijima i nemojte se srdit , ak ja ovak "kao popušena lula" :)  mal nekaj  "prigovorim" il mrglam sa  strane ? :) Btw ? jel ima neko voljni moment pokrenut temo zakaj su "čarobnjaci" okrenuli zvučnike  "naopak" ? :)

U smislu da su dublji neg širi ? :)

koje zvucnike ?

51 minutes ago, Zen Mod said:

koje zvucnike ?

Nove generacije ? !  Bas barem 24 cm plitka kutija vs  16  cm dugog "hoda" i duboka ? :) ' sam naopak okrenuta i "pričom " okrenuta  i jetinija varijanta priče da  dva "loša nadjačaše Miloša " ? ?  al to je sam moje mišljenje :(