Jump to content

U poseti kod Brke ( Sax -a ) ....... generalna MOTOBIKE tema


BANAT

Preporučeni Komentari

14 minutes ago, John Coltrane said:

Evo i ja malo da se ložim, opasan bajk samo nije za ludake poput mene za mene je i apen prejak :crazy:

 

ej, al znas kakav apenac vozi nam nas Zero ............ 

juri 100 na sat, a tezak 1900 tona

:smesna:

:unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, чика-Брка said:

ima i model 1200.

dobar motorin, samo ima zvuk kao da se nesto posvadjalo u masini.

:)

 

Zato sto je Troklipas , sa mislim radilicom kojoj leteci rukavci  nisu razmaknuti za 120 stepeni , nego su za 180 stepeni .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, BANAT said:

Zato sto je Troklipas , sa mislim radilicom kojoj leteci rukavci  nisu razmaknuti za 120 stepeni , nego su za 180 stepeni .

Al zato kad sastavi suza suzu stiže :unbelieveble: tri klipa su zlo na bajku

Ovakvu kawu sam vozio jednom davno usro sam se od stra puta je bila o poluraspadu isto trocilindraš Kawasaki H2 750

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Bejah i ja u gostima kod Saleta za vikend, doceka me cuvar riznice i mazulja jedna 😁 Divni cukovi. 

Ispricasmo se, podelismo iskustva, dogodovstine, poslusasmo kvalitetne muzike gonjene finim lampaskim pogonom. 

Ne stigosmo do motora 😅 Moralo se poitati kucama. 

Veliki pozdrav 👋

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Brijac said:

Bejah i ja u gostima kod Saleta za vikend, doceka me cuvar riznice i mazulja jedna 😁 Divni cukovi. 

Ispricasmo se, podelismo iskustva, dogodovstine, poslusasmo kvalitetne muzike gonjene finim lampaskim pogonom. 

Ne stigosmo do motora 😅 Moralo se poitati kucama. 

Veliki pozdrav 👋

motor ...

ma da mi napravimo tvoj dak da svetli, pa nek ide zivot.

:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 17. 2. 2023. at 21:26, John Coltrane reče

Al zato kad sastavi suza suzu stiže :unbelieveble: tri klipa su zlo na bajku

Ovakvu kawu sam vozio jednom davno usro sam se od stra puta je bila o poluraspadu isto trocilindraš Kawasaki H2 750

 

Sjeća se ko Laverde sa 3 cilindra ? tamo s kraja 70ih , stavili su na nju Marcocci , Koni , Brembo , OZ , najbolje što je tad Italija imala a motor traktor . Čak je i Harly bio bala bebica za vibracije ? :) :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se secam kada se kod nas u Yugi Laverda prodavala , bilo je i troklipasa i dvoklipasa , dvoklipasi cini mi se da su bili od 500cc , imao je jedan lik iz susednog naselja ganc novog narandazastog dvoklipasa , prelep bike za to vreme , sto se vibracija tice mislim da je kod troklipasa razlog bio taj sto su leteci rukavci radilice bili razmaknuti za 180 stepeni , a i nije bilo kontra-obrtajuceg balansijarajuceg kontra-tega radilice , za ove trvdnje trebao bih pregledati servisne manuale ,

moje je misljenje da je bolje da su radili standardne za to vreme vazduhom hladjene redne cetvorocilindrase , kao sto su bili KAWA Z1 , Z1000 , Honda four-ke , ...

ali zbog postizanja max.obrtnog momenta oni su Laverdu pravili kao 1000cc troklipase , u ovo sam se uverio kada sam probao Triumph speed-triple 1000cc moderan troklipas , od lera vuce ko tenk , ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...


Jos jedan u nizu od neunistivih uljno-vazdusno hladjenih Suzuki motorcikla , GSX750F-Katana , kompletan servis kojeg `na te nane` radim vec treci dan  ,kod  karbova uradjen kompletan remont , isto kao i redovno dotezanje glave motora i stelovanje zazora ventila , sledi zamena motornog ulja i filtera , eventualno remont prednje vile kao i servis kocnica , u svakom slucaju kada se ovo zavrsi ova masina bice spremna za sledecih 100.000Km sigurne voznje , 

Ujedno i molba za kolegione od preko sa zapadne strane , ako je neko u mogucnosti da mi kupi i posalje potrebne su mi 4 igle sibera karburatora oznake 5FZ89 , te igle bi trebalo uskoro zameniti kod ovog motorcikla jer su dosta istrosene od rada , 

Igle su jako malih dimenzija i lagane tako da je moguce ih poslati mi u nekom pismu , 

za tacan dogovor sve zajedno i oko placanja robe dogovor na PP ! 

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...