Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

taj mirage je neka novija generacija od onih koje je uvozila neka zagrebacka firma krajem osamdesetih. meni to ostalo u secanju kao najlepse zvuceca klasicna kutija tog doba za svet koji voli da slusa muziku a ne samo sprave, to i snell. slicna skola, isti drajveri, slican zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj mirage je neka novija generacija od onih koje je uvozila neka zagrebacka firma krajem osamdesetih. meni to ostalo u secanju kao najlepse zvuceca klasicna kutija tog doba za svet koji voli da slusa muziku a ne samo sprave, to i snell. slicna skola, isti drajveri, slican zvuk.

 

Da ovaj Mirage je upravo iz tog doba mislim da je jedina njihova kompresiona kutija koju su imali u ponudi.

Lomio sam se između John Bowers Activ 1 i Meridian m20 ali je tu slaba litraža i sobzirom da ja uglavnom slušam Rock a mnogo manje Jazz

pala je odluka na ove Mirage m1295is koje su izgleda jako retke jer skoro ništa (osim par komentara) nisam našao na netu  :huh:

Nadam se da sam kupio pravu stvar za sebe i da će se lepo slagati sa McIntosh-om (za srednje i visoke u bi-wire modu)  B) posle ovoga,

možda još sme...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SME...  poslednja karika u lancu...  ali...  Roberte, ne moraš ti sve da znaš  :P

 

Ne moram ja da znam ništa, ali samo bih te molio da ne gubiš vreme da SME stavljaš na onog Dual-a... (smatraj se upozorenim ;) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam izdržao:post-347-0-40796100-1416655578_thumb.jpg

Sada, pošto je jedan DIY (veoma poznatog tvorca) TVC kod mene na slušanju, proveravam razliku između tri TVC-a. Treći je, naravno, TVC1 (Šolaja Audio).

Za ne verovati koliko (i) tu može biti jasnih i ponovljivih razlika. Unplugged. A tek kada se u to uvede više pojačala, nekoliko DAC-ova i ostalo, zabava je neizbežna.

Neki bi u sve to još uveli i cable-ove i eto beskrajona.

Upravo svira: Pink Floyd - The Endless River (2014) jer sam sve ostalo (što je obavezno i poznato) već potrošio... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam izdržao:attachicon.gifa25495ae.JPG

Sada, pošto je jedan DIY (veoma poznatog tvorca) TVC kod mene na slušanju, proveravam razliku između tri TVC-a. Treći je, naravno, TVC1 (Šolaja Audio).

Za ne verovati koliko (i) tu može biti jasnih i ponovljivih razlika. Unplugged. A tek kada se u to uvede više pojačala, nekoliko DAC-ova i ostalo, zabava je neizbežna.

Neki bi u sve to još uveli i cable-ove i eto beskrajona.

Upravo svira: Pink Floyd - The Endless River (2014) jer sam sve ostalo (što je obavezno i poznato) već potrošio... ;)

 

Neviđen gušt B) super stvar na duže staze, po mom iskustvu je potrebno najmanje nedelju dana da se utvrdi šta je zapravo bolje, A ili B il C.

Igrarijama i uživanciji nikad kraja  B) a da Žiko onaj drot na bakterije jeste koaksijalac  :beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...