Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Jesu agresivni i u Nemackoj, u Hamburgu su uzeli salon na najfensi trgovackoj ulici gde se inace prodaje visoka moda, Prada, Kenzo i slicno. A na aerodromu na odlaznom terminalu stoji jedan komad za sesti i osetiti komfor.

Da imam pare i zivim u zemlji gde to funkcionise sa stanicama za punjenje, ja bi to vozio. Treba biti dobar prema planeti a niko je ne sjebava kao automobilska industrija. Ono sto izlazi iz mog auspuha kada krene autosagorevanje tj ciscenje DPF filtera je zlocin nad covecnoscu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovje kad uzmes Teslu, sve ti ulazi u cijenu. Servisi, "tankanje", gume, brisaci, ... Znaci, placas mjesecnu ratu (lizing/pusing) i to je to. Imas kartu u cijeloj Evropi sa mjestima sa brzim punjacima struje ... 

A u Norveskoj ih ima bas podosta, na svakom, cosku tu drzava pomaze i stimulise.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, sir Oliver said:

A na -40 jel vuče?

I u Srbiju što će se navoziš 

Za divno cudo, vuce. Pretekao sam dansku porodicu zimus kad smo se vracali sa skijanja, puno severnije, -25C bilo i podosta snijega, i oni se vracali kuci.

 

Mozes ga prikljuciti na normalnu uticnicu, samo tada sporije puni. Dobiješ neki adapter, to je ozbiljna firma i razmisljali su i o tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, sir Oliver said:

Sve je to lepo ali još daleko od konfornog korišćenja. Kreni iz Svecku u Srbiju. Kolko stajanja za punjenje samo? I to gde može a gde nema punjači?

Može to za po grad, na poso, izlet, ali godišnji i slično malo teže.

Nemre ni motor puno dalje od 250 km , al natankaš za 2 minute i pićiš dalje ? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na Balkanu?

Vozilo mora da je dizlo i iz njemacku...kraj diskusije... :) 

Ako se ne otvara motor, onda "nista nije radjeno", a kada se otvara motor, to je onda zarad neke sitnice, pukao klip ili klipnjaca, ako pukne radilica onda se stavi odlicna polovna..inace je BO vozilo...  

Bosista uvek ima najvecu kucu u selu..

Limarija kao casa, za sitnice 200 evra i tabla lima, ostalo se glanca i lepi.. :D

Kakve crne Tesle, to bi kucu spalilo od kineskih produznih.. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je neko razmišljao na koji način se dobija ta struja za te električne autimobile? Nešto nisam siguran da nije bio zagađivanja. Bitno je pljuvati na jedan do problema zagađivanja vazduha. Kada budemo tehnološki napredni da od sunca, vetra, vode dobijemo dovoljno struje onda mi pričajte o dizelašima iz nemačku. Ugradite plin. Moj predlog za početak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sunce je neprakticno, vetar jos i vise, hidroelektrane na poseban nacin stete ekologiji..termoelektrane su najgore, ispada da su nuklearke najekoloskije, najmanje zagadjenja i najmanji uticaj na okolinu, zauzimaju mali prostor i za nijansu dogrevaju neku vodu oko koje se prave. 

Ali im je najveci problem moguci tezak incident i kapitalisticki monopol koji to zataskava...

I svi ovi zagadjivaci su lokalnog tipa.

Sve u svemu..zivimo i trujemo se na razne nacine, ali je nafta ipak najgora..najrasprostranjenija i zagadjuje najsiri prostor..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, nije bitno pljuvati, uopšte se ne radi o tome. Npr, kao prvo, zašto je isplativije centalno grejanje nego grejanje sa pojedinačnim grejnim telima u svakoj prostoriji. Zašto bi za automobile važila drugačija logika(pravila) ? Kao drugo, o prednostima vozila na el. pogon  u gradovima , bar što se zagađenja vazduha tiče, je bespotrebno uopšte i govoriti. A o prednostima elektromornih pogona ne bih ni govorio,  dovoljno je i ono što je već vladd rekao (u drugoj temi).

Slažem se za plin, bar za prvi korak, al' opet se postavlja pitanje o energetskoj efikasnosti, kao i zagađivanju, spram centralizovanih energetskih objekata - elektrana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, skrstic said:

Da li je neko razmišljao na koji način se dobija ta struja za te električne autimobile? Nešto nisam siguran da nije bio zagađivanja. Bitno je pljuvati na jedan do problema zagađivanja vazduha. Kada budemo tehnološki napredni da od sunca, vetra, vode dobijemo dovoljno struje onda mi pričajte o dizelašima iz nemačku. Ugradite plin. Moj predlog za početak.

Jebiga ako ugradim plin onda nema mesta za prase (bez pečata) u gepeku. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...