Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne radi na svakom android uređaju USB Audio pa makar imao i 4.4... Nova stvar koja će sledeće godine da se zahukta. :music:

Da: tačno je da „USBAudio ne radi na svakom Android uređaju“. (u prevodu: ima nekih na kojima (još) ne radi)

Da: netačno je da „USBAudio ne radi na svakom Android uređaju“. (u prevodu: ima uređaja na kojima USBAudio (već) uredno radi)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko mi je poznato (a molim da me tech eksperti isprave ako grešim):

-USB portovi na tablet uređajima ne ponašaju se ekvivalentno USB portovima na desktop/laptop računarima.

-Ne može se očekivati da na USB port tablet računara nakačiš npr. prenosni/eksterni hard disk i da on radi

-Ne može se očekivati digital audio out over usb bez obzira na instaliran softverski plejer (btw Foobar 2000 mobile je tek u najavi)

-Ako dobro razumem tematiku, ključna stvar za kojom treba tragati je USB OTG (On-The-Go) podrška.

 

Kada su u pitanju uređaji koji rade na Android, Windows Phones i Windows RT platformi stvar je jasna: USB OTG podrška na nivou operativnih sistema je stvar koja je redovno u najavi za sledeću verziju (OS), korisnici vape za tom podrškom, pišu peticije, neki je korisnik ponegde viđen kako uključi tu podršku na nivou koda, poneki je proizvođač povremeno implementira u neki od svojih proizvoda, ali je sve to bez ikakvog sistema.

 

Stvari mi nisu najjasnije kada je u pitanju Windows 8, odnosno aktuelna i nešto popularnija 8.1 verzija, odnosno da li je u Win tablet uređaj implementirana Win 8.1 ili Win 8.1 RT verzija OS, obzirom da sam proizvođač kaže:

 

 

Windows RT 8.1 contains many of the same features as Windows 8.1, but is designed for thin and light PCs that use ARM processors.

 

Videti ostalo na: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/windows-rt-faq

 

Sa druge strane, dobar broj Windows tableta dolazi sa HDMI konektorima, ali nisam siguran koliko to zboticu igra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako to tablet ne može sam ili je komplicirano navesti ga da sam odrađuje onda je vjerojatno moguće složiti PC kojim će se upravljati preko tableta i npr wifi-a - manje žica preko sobe.
Tako se ne mora imati uključen monitor, a ostaju sve praktične pogodnosti rukovanja tabletom i sve mogućnosti pravog računala.

Ovo je više pitanje nego konstatacija, pa ako ima smisla može se promotriti i iz tog ugla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam puno, sve raspoloživo što me zanimalo. Inače konverzija DSD u PCM je najveća audio besmislica za koju znam. Već sam nekoliko puta pisao o tome. Ili DSD direktno u DAC ili ništa, konverzija ne dolazi u obzir. DSD je najbolji zapis za konverziju u analogiju i to mu je najveća prednost. Neke firme poput PS Audija u svojim dacovima najprije sve konvertiraju u DSD pa tek onda u analogiju i potpuno mi je prihvatljiva ta logika...... Već i prije sam je koristio kod konverzije CD formata (bitstream - analogija).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Losles kodeci su lossless. Moje razmišljanje je da je tu naj veći gibitak mikrofon->digitalni snimak i miks same pesme. Kad dođe studio master (digitalni) onda je to kraj. Podrazumeva se da je kraj isti bit/Hz samo je algoritam lossless kodeka različit.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Losles kodeci su lossless. Moje razmišljanje je da je tu naj veći gibitak mikrofon->digitalni snimak i miks same pesme. Kad dođe studio master (digitalni) onda je to kraj. Podrazumeva se da je kraj isti bit/Hz samo je algoritam lossless kodeka različit.

 

Ne nikako. Uzmi jedan file 24/96 i probaj ga konvertirati u 16/44 najprije običnim nekim programom, a onda uzmi neki tipa Voxengo r8brain PRO pa ćeš i praktično vidjeti koja je to razlika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovdje kažu (prije petnaestak dana) da je Sony xperia z3 prvi smartphone koji podržava DSD. Bar nešto.... :)  Ako svira, možda i isporučuje na USB.

 

http://www.pcadvisor.co.uk/reviews/mobile-phone/3572165/sony-xperia-z3-vs-xperia-z2-comparison-review/

 

Još od tvog prvog pitanja u ovoj temi (od sinoć) me muči: zbog čega telefon, ili tablet? Zar nije jednostavnije da to bude neki računar u drugom obliku (laptop/Pi)?

Razmišljao sam i ja u pravcu takvog rešenja, ali više se ne sećam ni razloga... 

 

Interesantan DSD DAC. Skoro pa dzabe (99 zelenih)

ifi-ican-idsd.jpg

http://www.audiostream.com/content/ifi-nano-idsd-dacheadphone-amp

 

U mom pretraživaču stoji 2x više zelenih :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...