Jump to content

Profesionalni pojačavači u HiFi


Srecko

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, Srecko said:

Ako i sa Goča budete pisali postove treba Vas kazniti (banovati do povratka u BGemoji16.png) što izbegavate uživanjeemoji16.png.

Nije Goč tu važan, idem sa dva derana koji su nastavak mojeg bića, verujte da me nećete videti jer i ne nosim odgovarjuće uređaje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

može jedno pitanje ? Za sve na forumu...Da li su DIY pojačavači profesionalni ?:hihihihi:

kad o's da se pravis vazan, onda proglasis svoj DIYarnik za - Manufaktura

o je !!

dakle, nije vise zbrziomigazdola, nego A'la Japansko Artizanstvo

ih, Kondo-San nije imao tol'ki Zen kol'ki imam ja  :smesna: 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

može jedno pitanje ? Za sve na forumu...Da li su DIY pojačavači profesionalni ?

Samo duduk saopštava mišljenje o onome o čemu jako malo zna, što me naravno neće sprečiti da kažem ono sto mislim[emoji16].

Dakle nisu svi.

Ono sto radi Zen (subjektivan sam, duduk sam.....) mislim da apsolutno jeste.

To su, rekao bih (ako ne grešim), već: veoma ozbiljni razvoji, male serije, ponovljivost obezbeđena, performanse i kvalitet na veoma visokom nivou, daleko od cene bubrega .....

Ko misli da nisam u pravu nemo’ da piše u mojoj temi[emoji16].

Baš demokratski[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisno od smisla, da li su za profesionalnu upotrebu, ili su profesionalno(los izraz) esnafski dobro i beskompromisno uradjeni.

Kod Zenovih igracaka je lestvica na jako visokom nivou i ujednacen visok kvalitet detalja.

Naravno uvek se moze u kutiju saliti nekoliko zlatnih poluga, a na prednjoj ploci inkrustrirati saka dijamanata...po volji :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, NIXIE said:

Moram proučiti gde je razlika u strukturi Mpingo drveta u odnosu na domaće vrste. Izgleda bre ko obično drvo, il sam ja gledao pogrešne slike. :buehehe:

Ne znam šta si gledao na slikama, ali evo da napišem ovde nešto što sam imao prilike videti za vreme boravka na radu u Port Gentil, Gabon.

Njima je luka praktično popunjena prvih 20 metara od obale raznim deblima koja plutaju i čekaju prihvat u brodove za transport.

Mpingo, i još par vrsta se ne mogu ovako kolektirati za čekanje na utovar. Zašto ?

Zato što bi kao kamen potonuli na dno okeana.

Toliko o strukturi mpingo drveta.

 

portg.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovdje u mojoj blizini (Posavina u blizini Novske - Krapje, Jasenovac, Košutarica, Uštica, Tanac itd.) se zna za "hrast tonac".
Nije posebna vrsta hrasta, ali se zalomi primjerak koji je toliko gust, težak, da čamac napravljen od njega potone kad ga zalije voda, a od normalnog drveta ostane plutati pri površini.
Kažu i da takvo deblo tone. Otuda i kolokvijalni naziv - Tonac; koji nema veze s tonalitetom bilo čega što se od njega napravi. :)
Moguće je da alasi sa Dunava znaju za takve primjerke, odnosno da takva deformacija nije specifična samo za ovaj kraj, pa je moguće i da možete doći do tako tvrdog, odnosno gustog drveta kao što su i ta afrička.
E sad, ako je to samo mit o hrastu toncu tada sam se dobrano osramotio, ali bih rekao da nije jer mi je to tvrdio i moj sad pokojni šogor (iz tog kraja je), za kojeg se nadam da ne bi do kraja života lagao. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije, mit, vadjen je jedan iz Kolubare, svi se cudili kako tone. Odlican za konstrukcije, ali na suvom.

Poneka africka ebanovina moze da ima i nesto manju gustinu od 0,8, i da pliva kao ova na slici, ali crno drvo, mpingo na svahiliju, cesto ima i preko 1,2...tone kao kamen.

 

P.s

To su valjda oni misticni balvani, o kojima brundaju zemunski alasi, koji mogu da te potope na sred Dunava, posto tonu, a struja ih izdize na povrsinu, u vidu dugotrajnih oscilacija, pa moze da iskoci iz dubine niodakle, i preturi camac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...