Jump to content

Yamaha C4/M4 kombo


Srecko

Preporučeni Komentari

meni nije jasno kojom vestinom neko moze da namota torusni trafo od 600 vati - i da on ne zaraci bar 1T okolo po kutiji... a tu je na 10cm predpojacalo.... 
nema nikakav oklop .... pregradu - neki super odbijač magnetnog polja.... šta znam.... nego ja se obradovao da ima USB prikljucak - kad ono nije 
DAC  nego pojacalo ima svoj Firmware koji mozes da apgrejduješ 
Ih bre Miko, pa engleski vazduh zarobljen pri sklapanju[emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

merio sam ovih dana uticaj blizine trafoa i noise floor na DAC....nije dovoljan samo aluminijum kao pregrada....jeste ako je debeo preko 1cm - onda i on zaustavlja...

mora prsten da ide okolo i static šild.....da imaš case u case najmanje + filter napona - ogroman + starter za toliko veliki trafo:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, Mikorist reče

mora prsten da ide okolo i static šild.....da imaš case u case najmanje + filter napona - ogroman + starter za toliko veliki trafo:D

Ja predlažem da se zaposliš kod @vladd u firmu, imaćeš više mogućnosti za ta istraživanja, tu opreme ne fali. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Zasto se odomacilo to 500-600 evra za starudije i mozda ce da sviraju a 3000 do 5000 za novotarije i mozda ce da sviraju. :) 

Vise se veruje pricama i citanju nego bazicnom kvalitetu ...

 

Za preko 3000 dolara funti i evra treba da bude bar dual mono ako je u AB klasi, da ima bar dva para a mozda i tri para izlaznih, da osim napona omoguci i struju. Da li pojacavac treba da ima 432 ulaza pa pride dupliranih da glume profi spravu jerbo je to deo mode, stvar (ne)ukusa. Kiceraj, po meni

Sving napona na izlazu je neobicno bitan za Harbethe, imaju poganu impedansu na oko 60-70 Hz, kako kaze dijagram(zacudjujuce los sveukupno)

https://www.stereophile.com/content/harbeth-p3esr-loudspeaker-measurements

https://www.stereophile.com/content/harbeth-super-hl5plus-loudspeaker-measurements

I to su bazicni preduslovi a ne ime pojacala, golf 2 sa velikim gepekom, popularnost u nekoj grupi...itd..treba dati usrednjenu godisnju platu Srbije na praznu pricu, a posle spravu lako ili tesko drzati na trzistu...staticno ili uz slusanje?

Elem

Da je impedansa nesto nize, mozak bi sintetisao drugi + treci harmonik u bazicnu frekvenciju, pa bi neka slusanja vestine izrade zvucnika i harmonije sa pojacalom, imala vise efekta pri odabiru sire palete pojacavaca, ovako, izbor se suzava na preko 150W na 8 oma(po standardu) koji mogu na 30 oma pojavne impedanse da isporuce jedno 30-40W..da bi bas bio definisan , cvrst i dovoljno nizak da bude fascinantan...

Nasilno slusati neke slabunjave je samo zabava, nema tu impresije, niti takav pojacavac moze da izvuce nesto novo i neobicno iz Harbetha...

I to je jedan od razloga brojnih gubljenja vremena slusanjem i losih utisaka.

 Losih kazem jer su opste neupotrebljivi kao informacija, to kao se neko proveo u druzenju lepa licna stvar...

Zato su merenja sprava bitna, kao smernica, a slusanjem se moze potrositi uludo nekoliko zivota bez korektne sinergije ili korisne informacije...naravno kome treba takva info, neki mozda vole ostanak u svetu maste... :) 

i ovako se uvek završava diskusija diy vs brend

iz ugla dobrog i veštog samograditelja sa puno vremena i mesta na policama i u podrumu ovo je imperativ, napraviti idealne krivulje koje će da impresioniranju njegov ego dok će muziku da sluša...sutra ili u sledećem životu, što reče srećko

a iz ugla ljubitelja muzike i dobrog zvuka ovo je prosto jedna budalaština jer nema vremena ni para da juri krivulje nego hoće muziku i zvuk, nekad iz lampi, nekad iz a klase, nekad iz ab klase, nekad nema prostora pa hoće integralca, a nekad ima prostora pa hoće monoblokove, a da bi sve to sebi ispunjavao ovo prethodno mora da proda, menja, šta god...i tada se prave kompromisi...diy nikad neću da prodam ili ću ga svesti na petinu vrednosti, a naima ili luxmana  prodajem brzo, kupujem nešto drugo, radujem se, slušam, pa u krug...ok, nemam trafo motan u nasi, nemam 4 para tranzistora, bas ne tutnji kao na ac/dc koncertu, ali baš lepo svira i lepo izgleda i srećan sam...

da završim...naim i harbeth su sjajna kombinacija, zvuči fenomenalno i ko može da izdvoji kintu za njih, neće pogrešiti i sigurno će dugo uživati u muzici

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta ovo znači?

Kakva "emulirana pogonska A klasa" ?

Žvaka za budale?

Zašto Rega uopšte pominje A klasu?

Da nemaju "adut" neko bi ih već okrpio?

Mozda upravo lepo i sviri što se uglavnom slušaju ti prvi vati (ako su u A klasi stvarno)?

 

"Tehnologija Izlazno pojačalo korišteno u Rega Elicit-R nastalo je nakon opsežnih istraživanja naših inženjera za razvoj faze niskog izvora klase A, zasnovane na komplementarnom paru Darlington-ovih izlaznih tranzistora, formirajući emuliranu pogonsku Klasu A."

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, crni. said:

i ovako se uvek završava diskusija diy vs brend

Mjok, ja nisam DIY-er iako sve sam radim, poenta je u kvalitetu i izbegavanju slusanja lupetanja gluposti nakon slusanja muzike...

Te frazeologije u principu nista ne znace nego eto sleng neke zajednice koja kao nesto zna a znanje opravdava bacanjem para. Inace bi bilo nesrazmerno eksperata za muziku i tehniku... :) 

A naravno da nisu ni jedno ni drugo, vec hobisti i slobodno se moze reci zrtve potrosackih trendova i trikova.

Kada te sprave budu radile bez struje, onda prihvatam audiovilska benavljenja o nekakvim carolijama, dok je struja tu, vecina efekata potice odatle...fanazija je mali deo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Srecko said:

Danas ste ustali na levu noguemoji16.png.

Ne zna se čiji je post bolji (o onome o čemu pišete) i korisniji.

Moguće je i da ste stvarno ustali na levu nogu, ne može dobro da bude kad ono što pišete potpuno razumem i odgovara onome što i sam mislimemoji16.png.

Pali ste baš na niske grane, da razmisljate kao i jaemoji16.pngemoji16.pngemoji16.png.

Juče je bio mlad mesec u lavu, odlican za pisanje i kreativne diskusije :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...