Jump to content

Lowther - modifikacija zvučnika 6C


Lemić

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, Zen Mod said:

@Lemić

pa i nisam nesto imao ucesca, sem sto sam upratio

nesto mi se javlja da valja priupitati Acu, sta god da je nabavljati

a bogumi i za iskustvo sa simulacijama motora, koga drugog vijati

msm...... u svetu bila popala za Feastrex, 60% istine, ostalo klasicni audiophooleraj mehanizam ; sta mislis kuj imo mooda da kaze da i nije to bas tako dobar zvucnjak kako ga nafalise, kad mu je dosao pod usi .... 

ene, slusao ja Cube 8" ..... nije to meni odvalilo vilicu ; nevezano za pare, ja bih radije slusao par starih FR drivera

samo ne smem da ih falim javno    :Viannen_loungelizard:

 

Pa, predpostavljam da si čitao i pratio temu kako se odvijala i možda si sačuvao nešto. Na prvoj strani čovek navodi da je koristio čelik 1010, na sledećim je usporedio sa permanetnim magnetima čisto tehnički, tako da je neka početna nit uhvaćena. Obratiću se Aci svakako, nego hoću da stvorim neku predstavu u glavi, da ne budem ko telac na livadi. Danas sam dobio od drugog uvaženog potvrdu da je e. magnet kao princip malte ne zakon, što mi je i te kako bitno.

Beše neki svetski hit nekog FR-a svojevremeno, zaboravih ime, skup ko bubreg, baš mi Aca pričao da je izuzetno obećavajući, kad prođe malo, laž i prevara, kasnije i Dabić potvrdio. Ja uvek malo širim priču, ima jako skupih naprava, poštujem uložen trud i razvoj, al što je mnogo, mnogo je. FR sa field coil magnetima koštaju bezobrazno, nema tu nekog ne znam kakvog razvoja, čitava filmska industrija je to prežvakala, samo primeniti uz neke korekcije. Par desetina kila gvožđušije i žice, drebang i ende, napajanje ko napajanje, svako pliva, pa ako je princip bolji, to neko cepidlačenje je u pozadinskom planu. Spomenuo sam Hiragu u šper ploči, bila kod mog drugara Odića, a u sistemu Krel KSA 50, mislim da je bio jedno 5 soma maraka a Hiragica 600, otkačim ga i zakopčam šperku, omazala pod Krelcem, od tad, nikad ga više nisam cenio a slušo sam ih ja mislim sve baš kod njega kroz godine. Da, setih se tadašnjih njegovih kutija, Proac, al ne znam model, bas kakav sam jedinio još čuo na pomenutim Nestorovićima, ko je gledo kako  je Cormier mlatnuo Miočića na UFC-u, pesnicom ko da ga pomilovo a ovaj pade ko sveća. Ima tih zabluda kolko hoćeš, ubaciš lovu u 6moons il enjoy the music, ima još takvih, proglasiće bilo šta božanskim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e vidis ...... kako ti nekom pocetnikuu da objasnis kako se popravlja motor?

"Uzmeš i popraviš....."

e, al iza tvog uzmes i popravis je par decenija iskustva ......... 

 

e tako izgleda gomila stvari sa strane, tako da se ne bih bas zaletao sa ocenama ni kako se pravi ni koliko treba da kosta

jedno je kad ocenjujes neciju Resavu, drugo kad ocenjujes neciji originalan proizvod, pa jos proizveden u konstantnom kvalitetu

FC nikad nije bio jeftin, permanent magnet je bio skuplji od FC s pocetka i jedino omasovljenje i tehnologija dovela da je PM jeftin ......... 

tako da ...... mislim da se treba unositi u to samo ako ce se raditi potpuno i studiozno

sto se tice skup ko bubreg, napisah gore koji su; malo sam slusao jedan model onomad u 'merikama, al nisam bio dojmljen da obratim mnogo paznje ..... opet - pokvaren Svapskim i Vrancuskim driverima od ihaj

ene, WE755 me zadrzase 2 sata :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Lemić said:

Par desetina kila gvožđušije i žice, drebang i ende, napajanje ko napajanje, svako pliva, pa ako je princip bolji, to neko cepidlačenje je u pozadinskom planu.

Uprostio sam kao ohrabrenje i podršku polazeći od boldovanog, pa kad se pogleda na diyaudio.com Project Ryu, ne bi trebalo to da košta para bubrega. Ima izvedbi sa Lowtherom, zakačen FC i tad je cena udesetostručena recimo. Kad je celokupna izrada kreacija  sa ekstremnim čistunstvom po svemu, tad prihvatam da to može i treba da košta.

 

9 hours ago, Zen Mod said:

e vidis ...... kako ti nekom pocetnikuu da objasnis kako se popravlja motor?

"Uzmeš i popraviš....."

e, al iza tvog uzmes i popravis je par decenija iskustva .......

Ja ti rekoh, al ajd. U HI-FI-ju, ulazim u ravno 40-tu godinu aktivnog iskustva, računam da sam tad upoznao Bradača pa redom, predhodilo je zagrevanje, tačno znam da sam docimo Quda-405 i Luxman-a MQ 3600 1977 godine "Magic bus"-om, slušo kao znatiželjac i Ardene i Qvadove elektrostate, ne zanajući ništa osim da je skupo, tako sam i vrednovao.

Kad je motor u pitanju, pubertetlija pod stare dane, desetak godina, profi mehanika dosta kraće, ali je imam kao takmičar automobilista, ali je prevashodan stav i pristup. Popraviti šta je redovno pokvareno je manji problem, veći je šta sve ljudi rade ubeđeni da znaju i to mi je ala enigma, moj mozak ne može da uklaviri šta sve ruke mogu da skrše. Član sam BJB  foruma, ide sad neka tema o kočnicama, frapiran sam, Bože me sakloni, uzržavam se da komentarišem jer će me pojesti. I banalna zamena kočione tčnosti ima svoja pravila, kad bi napisao, ja mislim da bi me uvaljali u katran i perje, a i inače malo dajem savete jer recimo, od 5 radnji po redosledu, izostavi se ili preskoči, pa onda budem kriv.

LM, Lowther je potpuno drugi zvučnik, uz bolju esenciju originalnosti, po tome bi trebao sad da košta pitaj Boga koliko, al kad bi Branko reko recimo 500€, nikom ne bi palo na pamet da uračuna njegovih 3 decenije iskustva i znanja, a na osnovu čega je on napravio to što sam izneo, slika deluje smešno iako su milenijumi civilizacije prošli dok homosapiens nije izmislio točak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

@Lemić

Kada si poslednji put pripalio Gyrodeck-a i poslušao, onako čestito, ono bar jedan vinil kako bog zapoveda. A strana, pa B strana ?

Što bi se reklo - stani malo na loptu, pogledaj pregled terena . . .  :)

Spremio sam projekat modifikacije još pre par godina. Odpustila se ručka u pivotu i mrzelo me da podešavam, jednostavno nemam vremena od posla, ovih dana računam da ću ga imati prisilno. Drugo, izbor vinila mi je tolki kolki, dok je flac-a more, a kvalitet PC Topping zadovoljavajući i komfor umesto ritualnosti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Lemić said:

Član sam BJB  foruma, ide sad neka tema o kočnicama, frapiran sam, Bože me sakloni, uzržavam se da komentarišem jer će me pojesti. I banalna zamena kočione tčnosti ima svoja pravila, kad bi napisao, ja mislim da bi me uvaljali u katran i perje, a i inače malo dajem savete jer recimo, od 5 radnji po redosledu, izostavi se ili preskoči, pa onda budem kriv.

Cudi me da se glupardijanje rasirilo i medj  motoristima...a zamisli da se pojavi par njih i krene da prica kako je obmotalo  pamucnu traku oko kocionih cevki i motor em bolje koci em bolje i ide:buehehe:

Pa se ti pitaj zasto i kako

19 minutes ago, Lemić said:

uračuna njegovih 3 decenije iskustva i znanja

Bude to uracunato, ali nepravedno...jednostavno je  tematika takva, da je uvek skuplje pomodno nego kvalitetno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Lemić said:

 . . . . Drugo, izbor vinila mi je tolki kolki, dok je flac-a more, a kvalitet PC Topping zadovoljavajući i komfor umesto ritualnosti. 

Kolika god da je kolekcija vinila, neprocenjiv je i doživljaj, a i ugođaj izvaditi LP iz police, pogledati prednju, pa zadnju stranu omota, pa izvaditi oprezno sam vinil, pa . . . 

Sedneš, u rukama ti i dalje spoljni omot, ako ima i neko pisanije sa slikama na unutrašnjem omotu, pa dok slušaš vinil, ti to gledaš, čitaš . . .  o izvođačima, tekstove pesama ako nije instrumentalni album, pa studio gde je snimano, godina, pa još ako si i kolekcionar, onda pretreseš koje je to izdanje, proveriš na Discogs npr. . . . prisetiš se kako si došao do tog vinila . . . .  :wub:

Evo ti "mustra" iz ličnog iskustva. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Lemić said:

......

 

Ja ti rekoh, al ajd. .....

 

samo kazem da je evidentno da ni ti ni ja nemamo pojma o pravljenju FC drivera

mozemo imati pojma samo ako ...... uzmemo i napravimo :rofl:

al ako ga pravis onako kako Bog zapoveda, onda nema jeftino - vreme, alati , repromaterijal , razvojni proces

ako je za jedan par, da se ima , onda je daleko lakse

ako se namerava napraviti proizvod, cesto ispada teze jer se mora bazirati na repromaterijalu koji je garantovano nabavljiv u duzem vremenskom periodu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, Zen Mod said:

 

samo kazem da je evidentno da ni ti ni ja nemamo pojma o pravljenju FC drivera

mozemo imati pojma samo ako ...... uzmemo i napravimo :rofl:

al ako ga pravis onako kako Bog zapoveda, onda nema jeftino - vreme, alati , repromaterijal , razvojni proces

ako je za jedan par, da se ima , onda je daleko lakse

ako se namerava napraviti proizvod, cesto ispada teze jer se mora bazirati na repromaterijalu koji je garantovano nabavljiv u duzem vremenskom periodu

Dobro rečeno !

Poznavajući naše tržište i mentalitet...jedino isplativo je kroz entuzijazam i hobi raditi jedan unikatni primerak, za svoj ćejf. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srbija je trziste za leba i igara

striktno pricajuci o ovoj bransi - akustika i audio elektronika - moze se nekako preziveti ako se bavis pruzanjem usluga

ali ako se bavis proizvodnjom , sasvim je jasno da Srbija nije trziste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

Srbija je trziste za leba i igara

striktno pricajuci o ovoj bransi - akustika i audio elektronika - moze se nekako preziveti ako se bavis pruzanjem usluga

ali ako se bavis proizvodnjom , sasvim je jasno da Srbija nije trziste

Ako govorimo uopsteno, zavisi kojom uslugom se bavis i zavisi koji proizvod proizvodis. 

Ali, Srbija je definitivno trziste kako si ga opisao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da, najbolje da se prodaje beli prasak i pravi sebi stogod za uzitak po zelji... :) 

Problem je, pre svega u finansijama, posao zahteva mecenu ili investitora. I doticni nosioci finansija ne treba da obracunavaju profit.

Posto kada krene obracun profita, najjaca je formula seckanja troskova i usteda na repromaterijalu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta znam, ljudi su losi kada im je lose....pa sve sto ide uz to.

Kada sracunas da ti treba 400$ gvojza po zvucniku, pod uslovom da pravis 10 kom...malo obeshrabruje i trazi alternativu.

Da li hobi voli alternativu, mislim da ne...nema tog zadovoljstva u zameni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Doktor said:

Kolika god da je kolekcija vinila, neprocenjiv je i doživljaj, a i ugođaj izvaditi LP iz police, pogledati prednju, pa zadnju stranu omota, pa izvaditi oprezno sam vinil, pa . . . 

Sedneš, u rukama ti i dalje spoljni omot, ako ima i neko pisanije sa slikama na unutrašnjem omotu, pa dok slušaš vinil, ti to gledaš, čitaš . . .  o izvođačima, tekstove pesama ako nije instrumentalni album, pa studio gde je snimano, godina, pa još ako si i kolekcionar, onda pretreseš koje je to izdanje, proveriš na Discogs npr. . . . prisetiš se kako si došao do tog vinila . . . .  :wub:

Evo ti "mustra" iz ličnog iskustva. 

Jedino uiverzalno zadovoljstvo je sranje, sve ostalo je lično poimanje, gde spada i kolecinarstvo i to što si navo za sebe ili bilo koja druga pasija. Čim se pojavio CD, te godine sam ga već slušao kod drugara, provodeći po više večeri nedeljno kod njega slušajući i snimajući na TDK-MA-R kaste i Nakamičiju ZX 9  i ko zna kad bi kupio CDP da mi ga on nije poklonio 90 i neke godine. Tih, pandemijskoh CD godina, ja sam na berzi kupovao ploče, a ti CD izdanja, Thorens 160 je modifikvan po Bradaču još 1982, a Žirodek, Kuetsu i Mocart su zasvirali 1987, čim je izašla prva 180gr ploča, ja sam je kupio. To je moja lična istorija.

 

3 hours ago, Zen Mod said:

 

samo kazem da je evidentno da ni ti ni ja nemamo pojma o pravljenju FC drivera

mozemo imati pojma samo ako ...... uzmemo i napravimo :rofl:

al ako ga pravis onako kako Bog zapoveda, onda nema jeftino - vreme, alati , repromaterijal , razvojni proces

ako je za jedan par, da se ima , onda je daleko lakse

ako se namerava napraviti proizvod, cesto ispada teze jer se mora bazirati na repromaterijalu koji je garantovano nabavljiv u duzem vremenskom periodu

Tako je, zato i pričamo, da bi podelili i došli na neki način zajedno kao forum. Ja nemam, nisam ni ikad imao nameru da se bavim profi iz ove oblasti, što ne znači da neću podržati bilo koga koga ko je nameran, ustalom Aca i Šolaja su svojvremeno bili dobrano, čak smo se Dragan i ja posvađali zbog nekog projekta koji mu je kasnije bio značajan stepenik na vrh. Jednako i sada Branku, "imaš blanko za bilo šta sa Lauterima", a usput će se naći nešto i za mene, a već jeste i to iz prvog hica.

 

5 hours ago, vladd said:

Cudi me da se glupardijanje rasirilo i medj  motoristima...a zamisli da se pojavi par njih i krene da prica kako je obmotalo  pamucnu traku oko kocionih cevki i motor em bolje koci em bolje i ide:buehehe:

Pa se ti pitaj zasto i kako

Uh, drastični priraštaj budalaština kroz godine, džaba što uvek potkrepim nekim primerom i rečju i slikom, čak i kad je opasno po glavu, ljudi teraju svoje. Nije kudelja al jeste traka, sad je "Bizmark" preporučio, stiska motorcanglama kočiona creva pri ventiliranju, još daje opis kako ta klješta treba da izgledaju. Sve je to "Googletrend University", sramno je postalo spomenuti svoju diplomu, čak i za bilo šta, uključujući i medicinu.

 

2 hours ago, Branko Bin said:

Dobro rečeno !

Poznavajući naše tržište i mentalitet...jedino isplativo je kroz entuzijazam i hobi raditi jedan unikatni primerak, za svoj ćejf. 

Branko i ja smo se videli 5 puta, a pričamo ko da smo zajno rasli, to je suštinska vrednost.

 

26 minutes ago, vladd said:

Da li hobi voli alternativu, mislim da ne...nema tog zadovoljstva u zameni.

Merak nema cenu, plaće se dokle može i to je jedini limit.

 

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Lemić said:

Jedino uiverzalno zadovoljstvo je sranje, sve ostalo je lično poimanje, gde spada i kolecinarstvo i to što si navo za sebe ili bilo koja druga pasija. . . . 

. . . Tih, pandemijskoh CD godina, ja sam na berzi kupovao ploče, a ti CD izdanja, . . . 

 

Nema razloga za bezobrazluk.

Ti si bio posetio berzu u vr' glave 5 puta, tako da nemas kredibiliteta da pises ovako. 

Da te podsetim - i tih 5 puta sto si bio, vodio si svog gurua da ti bira vinil naslove. :D

Za razliku od tebe, ja sam uzivao sa drugarima leti u basti, zimi u holu SKC-a, sakupljajuci kako CD-e, tako i retke vinile.  :air_kiss:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fiziolška potreba čini to zadovoljstvo nužnim, a sve ostalo je stvar poimanja, kulture, ukusa, uverenja, mode,  zabluda itd. Tema je modifikacija nečeg, u duhu diy, čemu prozivka za gramofon i naturanje non stop.  Kolko puta sam bio, dovoljno meni i ne videvši te, a toliki broj nisam u kafani svakako. Svet se okretao i pre mene, kao i što su se vrtele ploče, ja se ponosim svakim ko mi je oplenio život pa i onima koji su me uveli u muziku i birali ploče za mene, a ti si jedan od značajnijih. To što si skorašnji kolekcionar sa više hiljda ih, ne daje ti ni pravo ni kompetenciju brojanja od u nule, kao mišljenje naravno, al moj ukus i opredeljenje je samo moje. Kupio sam štampač u boji i štampao omote za CD,  zadovoljstvo jednako tvom koricima vinila, što je pa tvoje veće od mojeg, ajd molim te.  

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je komentar čoveka ala Branko, koji je trenutno u vrhu Lautera, zapleo je temu oko field coil-a, vrlo jasan i pogledu Alocomax-a:

Untitled.jpg.dd2955b37fb17f21153bca0a38f35d60.jpg

Verovatno naj monstruozniji bas drajver je Hartley, 24 cola, patentirali su " magnetic suspension", koji omogućava jako brzi povrat špulne u početni položaj nakon izbačaja imulsnim signalom, naveden je podatak kod uobačajenog na 10Hz za 1/350 dela sekunde, sa njihovim za 1/1600 delića, skoro 5 puta brže.

Pričali smo Bin i ja malo na ovu temu i kako bi ovaj neizbežan problem mogao možda da se reši ili ublaži preko fibera, a da se ne naruši neki željeni optimum parametara kretnog sistema drajvera. Još jedan crvčić.:notthinking:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...