Jump to content

Mini pretpojačalo sa OP


NIXIE

Preporučeni Komentari

Pa beskompromosni preamp, kako si opisao, svakako ces morati staviti u vecu kutiju.

Nego ako hoces i Zen dozvoljava - ostala mi je jos jedna prazna pcb za Good Gemini shunt regulator, on mozda i stane bocno u sadasnju kutiju....mozda.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljiva šema, poručio dve PCB možda probam nekad. :smesna:

WWW.EBAY.COM

Note: item is Bare PCB , not contain other parts . The circuit board is used between the CD player and the amplifier stage, for headphone amplifier also has a very good sound effect. After the circuit board connected to the passive tone attenuation line has the ideal matching effect, performance is better than the ordinary amplification circuit.
WWW.EBAY.COM

1x Class AA OP Amp Preamp / Headphone Amplifier Bare PCB. Note: This item is a Bare PCB, not contain other parts. If you need assembled board. AA class amplifier wide range, High Definition force, rich in detail, driving strong, sound balance.

Evo šta kažu:

Panasonic AA class line is a voltage controlled amplifier and current drive amplifier constitute a bridge (see below), the voltage controlled amplifier in the equivalent to no-load status (ie the output current is zero), even if connected to a heavy load,even if it is not the same as the voltage and current waveforms of complex dynamic impedance, the voltage controlled amplifier can still work in Class A state, because of itsexcellent performance and near-perfect sound performance and loved by the people.
 

2xNE5532 pretpojacalo Aliexpress.jpg

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
On 9/28/2022 at 11:44 AM, NIXIE said:

Zamolio bih nekog stručnijeg za prevod, kako to radi i šta radi? :bad_boys_20:

Aplicirana tzv "new class A", nestao nalik sto je radio najvecii audio konstruktor ikada, papa Nelson 70 i neke, gde glavni signal(I glavnu energiju nosi) radi bilo kakav amp(B ili tanki AB), a povratnu spregu popravke signala mu odradjuje amp u savrsenoj A klasi.

Papa je to odradio dok je radio u Tresholdu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U međuvremenu sam pustio LM6171 da radi jedno 2 sata. Zvuči dobro, ali to je u rangu sa OPA1611/1612/1622. Burson V6C ima bogatiji zvuk, čak i OPA1611 mi malo zanimljivije zvuči. Ostali mi nisu tu pri ruci, ali nije ni bitno.

Doduše skroz su novi čipovi, nek rade par dana pa ću ponoviti test.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko vidim po netu, LM6171 je najjeftiniji, OPA1611 je malo skuplji, dok je Burson V6C bas skuplji.

A zadnje pretpojacalo sa opampima sam pravio mislim pre 20 godina, sa TL 082 ako ne gresim. Sviralo jeste, korektno da, muzikalno ne...

Al eto, nikad se ne zna kad, zasto, kako se moze ukazati potreba za chip preampom... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, vladd said:

Probaj i ono cemu se Nelson okrenuo, pojacalo u punoj A klasi pa neka peva, uteras opamp u A klasu sa strujnim izvorom na izlazu, podesis mu struju koja je idealna za opamp i ...

Ja im to pricam u onu njihovu temu, za sad ne reaguju. Kad im nestane izvor OPs, onda ce da traze nesto drugo...mozda tad i puste malo vise struje po tim malim bubicama zajedno sa montazom hladnjaka na njima. Tek tad ima da se lepi za usi 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za mali preamp, a da nije komplikovan i da ne nervira, ima dobrih OPA zaista, a ima i dobrih regulatora napona tako da to svako može da napravi relativno jeftino pretpojačalo ili buffer. Kombinacija sa mosfetom je isto jako dobra, bolja od golog OPA.  Prednost je što se može menjati i bockati raznoraznih OPA kasnije.

Neka diskretna rešenja možda jesu bolja, al kad napraviš to ti što ti je, nema promene kasnije.

@pmiroslav81 je koristio Apex šant regulatore napona i to je zvučno bolje od ovih LM317/337 regulatora, tako da se može eksperimentisati do mile volje a da se ne ošteti mnogo budžet.

Za viši nivo audiofilije, rekoh već, mislim da treba koristiti lampe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...