Jump to content

Odakle krenuti u svet vrteški?


gluv_i_udaren

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Jedan zvučnik je već napredak!
Sve je započelo zapravo s trubom spojenom na ekser koji razbacuje opiljke sa šelaka. :D 


(Okej, zapravo s valjkom, ali to nije granafor)

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Srecko said:

Pa, polazi se u svet vrteški sa veoma različitih mesta-pozicija, ali većina završi, na žalost, na istom mestu kao i moj “Lin Sondek LP12”:D.

IMG_0566.thumb.jpeg.1421f84bc63b6dbf398885764fa4b862.jpeg

Ja pomislio gsn @Srecko da cete neko ogledalo da izbacite? 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Ja pomislio gsn @Srecko da cete neko ogledalo da izbacite? 😁

Da bi ste uživali u svetu vrteški jedino Vas spašava da (kao @Zen Mod i @Woland) započnete da pravite bar jednu ili neki bitan bitan sklop od svojih vrteški (niko ko iole drži do sebe ne ostaje na jednoj vrteški:D), jer NIKO NORMALAN ONO ŠTO JE SAM NAPRAVIO NE TRPA U BUDŽAK; a držim da ste Vi jako fini.

To Vam dođe kao ona narodna: “Kuću ne kupuj od onog ko je pravio već od onog ko je nasledio”:D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Hvala Bogu imam naslednika sa kojim se ponosim.
No nije problem u nasledniku već u meni.

Tata mu nije neko sa poreklom od bar nekoliko vekova koji će mu uz lovu i ugled ostaviti i kuću toliko staru, jer bi bilo jeres uneti u takvu kuću bilo šta osim ovih mojih “arhivskih” i sličnih spravica. Tradicionalno u takve prostore jedino i ide ovo što ja imam ili sam imao; a moj sin drži do engleske tradicije više nego čistokrvni Englezi:D.

Nije problem, dakle, što mi je sin u Londonu već što je tehnološki “zavisnik” i izabrao je za svoj stan uređaje iz linije Devialet (znate ono “3,4,5…..sve u “jednom” :D) i što generalno on može da pouključuje sa iPhone-a kad kreće sa posla.

Naravno da i na to ima primedbe tipa da mu, za sada Devialet ne pravi espreso pa je morao da kupi espreso mašinu “Sage” i da ga čeka kafica na 72.4 stepena celzija.
Znate svaki je minut dragocen:D:D:D.

Verujem da nije daleko vreme kada će neko pametan iz Devialet doći i na takvi ideju :D.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Srecko said:

Naravno da i na to ima primedbe tipa da mu, za sada Devialet ne pravi espreso pa je morao da kupi espreso mašinu “Sage” i da ga čeka kafica na 72.4 stepena celzija.

Auuu, ta kafica na toj temp zna da pomuti um 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Srecko said:

Definitivno nove generacije su potpuno drugačije pogotovo “Milenijalci” i “Z” generacija i moram da kažem za mene često potpuno nerazumljivih shvatanja!

Skoro je neko pokusao da mi objasni te razlike generacija, ali meni to nikako u glavu ne ide 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
Napisano (izmenjeno)

Kiseki Purple Heart je tako ružno potukao Glidera, čak mi se čini da je razlika u performansama čak i veća nego razlika u ceni. Nije ovo drugi razred, klasa ili šta već, ovo zvuči kao potpuno drugi sistem.

Znači - nema više “pustiću neku ploču da ide dok pričamo”. Šta god da mu bacim, on me usisa u muziku dovoljno da ne mogu poruku da otkucam bez da dignem ručku…

Malo je reći da sam zadovoljan, mislio sam da ovu muziku nikad neću imati u svojoj kući. Muzika, muzika i samo muzika izlazi iz zvučnika i okupira mozak sebično, samo za sebe. Od Silvane do Nirvane! Gluposti da pričam sad o tonu, dinamici, visokim, basovima, sve je prestalo da postoji, ovo sad svira muziku.

IMG_1288.jpeg
IMG_1289.thumb.jpeg.8be0f8901c5bdbbdd43631f79d596ca7.jpeg

IMG_1290.thumb.jpeg.b24d5188f98c09632c46222d1fed1d0c.jpeg

Izmenjeno od gluv_i_udaren
Dod’o dve slike
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 1/9/2024 at 10:20 AM, Woland said:

kad sam bio audiofil imao sam taj softver, i zvučnu kartu sa line in.. i poštovanje za umetnika, konstruktora, onoga što snima, reže, štampa, skladišti, doprema, prodaje.. posle sam stekao samopoštovanje, iščlanio se iz audiofila, rasprodao softver i line in karticu, kupio ploče za te pare, upodobio se i koliko-toliko unormalio.. normalan ne mogu biti posle svega, kasno je za to

Neke stvari SAD shvatam. 
Nisu to ni godine, ni kilometraža, to je čovek audiofil dok mu se ne sklope kockice da sve proradi kako treba. Lako je ne biti audiofil kad sve radi do detalja kako treba.

Audiofil si dok ne namestiš sve da ti paše. Onda slušaš muziku :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sada sam već prilično siguran da je moj problem sve vreme bila zvučnica čija mi se prezentacija ne dopada. Koloracija i nedostatak separacije instrumenata u prostoru prisutni kod BM Glidera su me terali u ovu avanturu (bar jedan dobar deo).

Sledeći problem je probirljivost Glidera - gadi se da svira klasiku, generalno se u*ere čim ima puno instrumenata, zbrlja sve što nije girlandguitar ili jazz trio. To sve nisam ni znao dok ga u svom setupu nisam zamenio Purple Heart-om. PH sam podesio za 10 minuta i bukvalno šta god pustim radi maestralno. Hiperdetaljno, korektno tonski i dinamički, scena, vazduh, tela instrumenata, ma sve ima i svi žanrovi rade. Ima samo jednu manu…

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, gluv_i_udaren said:

Kiseki Purple Heart je tako ružno potukao Glidera, čak mi se čini da je razlika u performansama čak i veća nego razlika u ceni. Nije ovo drugi razred, klasa ili šta već, ovo zvuči kao potpuno drugi sistem.

Znači - nema više “pustiću neku ploču da ide dok pričamo”. Šta god da mu bacim, on me usisa u muziku dovoljno da ne mogu poruku da otkucam bez da dignem ručku…

Malo je reći da sam zadovoljan, mislio sam da ovu muziku nikad neću imati u svojoj kući. Muzika, muzika i samo muzika izlazi iz zvučnika i okupira mozak sebično, samo za sebe. Od Silvane do Nirvane! Gluposti da pričam sad o tonu, dinamici, visokim, basovima, sve je prestalo da postoji, ovo sad svira muziku.

IMG_1288.jpeg
IMG_1289.thumb.jpeg.8be0f8901c5bdbbdd43631f79d596ca7.jpeg

IMG_1290.thumb.jpeg.b24d5188f98c09632c46222d1fed1d0c.jpeg

Ovaj i ostalih nekoliko postova su kratki eseji a Vi ste promašili profesiju šta god da ste po zanimanju:D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...