Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

Kutije spolja možeš obložiti onim platnom za profi kutije, ugaonim Alu profilima i plastičnim štitnicima za ćoškove. Dodaš još točkiće i ručke za nošenje. Kad već imaš stage monitor driver. Možda ga neko poželi za svadbu, znaš već. :D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.TROELSGRAVESEN.DK
WWW.TROELSGRAVESEN.DK

Možda smisliš neki variovent sam. Može biti četrvrtast, dve dobro perforirane ploče između damping, pa se steže i popušta koliko treba.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, Srebrenocrni said:

A onda izbušiti tri rupe fi 110 i ubacit cijev od kanalizacije dužine oko 10 cm u svaku rupu kao tri porta u suštini, možda s leđa? Pa i to poslušat.

Kao bas reflex - to daje veliku grbu od 6 dB na 70Hz...ko zna,mozda ti se i to svidi.

Bolje ko sto kaze Nixie - rascupana vuna unutra (drajver se ponasa Kao da je u vecoj kutiji), i otvoris jednu tu rupu pa je zatvoris varioventom, pa poslusas, pa otvoris drugu  pa isto...190 l je izgleda mala kutija za taj drajver.A odziv trubica obavezno probaj da umiris filterom, njega mozes da menjas i uklonis po potrebi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Pchelac reče

Kao bas reflex - to daje veliku grbu od 6 dB na 70Hz...ko zna,mozda ti se i to svidi.



Moguce, ali to ovisi i o sobi. Ako soba ima takve dimenzije da mu smanjuje odziv na ca 70 Hz to bi leglo kao kec na desetku.
I da, svaka soba ima svoj zvuk i svoje probleme.
Vecini nas to nije vazno ako se problem ne nalazi u podrucju na koje smo osjetljivi, ali ako da, onda krece igrarija sa komponentama, zicama, izvorima zvuka, a sve uzalud dok postoji sam uzrok problema.
Nikako nisam strucan za akustiku sobe, samo sam se uvjerio da tretman sobe moze dati veci pomak u zvuku (bolje, losije ili u stranu) nego promjena pojacala, izvora, pa ponekad i zvucnika.
Ne pitajte me otkud poceti jer ne znam.
Svaki je zvucnik nelinearan bas kao i svaka soba i ako se nekim slucajem poklope suprotne nelinearnosti tada pricamo kako je ovaj ili onaj zvucnik zakon i ne shvacamo zasto je netko toliko gluh da to ne cuje kod sebe. ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 28 minuta, Vix reče

Seceras... :laugh1tooht:

Mirkodinamika, obojenost, kakvoća, zaobljenost - aroma . Čujem vrabac kad prdne u letu na ovome.Da se oduzmeš  sa gornjim delom tela. :signhere:

 

Čujem na koju je stranu okrenut Microphone Pop Filter na pesmama . Dok ne čuješ sam ne mož da poveruješ šta je sve na snimcima...:rofl:

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakva smo mi ekipa! Bio sam na forumima koje kao da vode Goebels, Himler i Göring kad netko napise i jednu rijec off topica.

Tipa: "Ovo je tema o auspusima i pisi o auspuhu, a ne o gumenim nosacima auspuha! Imas temu za to!"

Naravno, tamo nema tema od dvije stranice. Lokalni guru u trecem postu kaze sto svi trebaju misliti, a oni koji ne misle tako idu dalje.  

A kod nas i administrator trola! :rofl:


Stvarno volim ovaj forum. Felini nas ne bi skupio na hrpu. :smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...