Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

17 minutes ago, NIXIE said:

Da ne zaboravim, s obzirom na veličinu tog vozača, treba imati barem 3 otvora od 100 mm, dužine recimo 100 mm za aperiodično prigušenje.

Svaka ti čast na trudu, baren neki konstruktivan prijedlog.

A šta misliš kada bi kutiju povećao za barem 50 litara. 

Recimo 120x40x55 cm unutrašnje iskoristivosti rađen sa mdf 25mm. ili slično?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srebrenocrni nemoj gubiti vreme i novce na novu kutiju, bolji je aperiodic damping sa postojećom kutijom. Osim toga, ako ti je izvor zvuka digitalan, slušaš fajlove, Tidal ili šta već, u plejeru na PC odradi ekvilajzerom da zvuči kako ti se sviđa. Pa kad to namestiš, posveti se spoljašnjem izgledu kutije, ili prodaj to pa traži nešto drugo. Ili nađi neki kombi pa šalji to Miki. :D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Miko said:

Slušao sam ga. Bolje svira moj Tannoy . Hvali ga i Zen - ali kad pogledaš koliko drajvera ima na policama - najviše njih je Tannoy :character13:

nista ti nisi slusao :smesna:

Gyurgyevak, koji ima 12'' bass helper, je komparativnog kvaliteta sa posteno napravljenim zvucnjacima na bazi Tannoy 12''

samo drugaciji karakter zvuka, sto i proistice iz razlike FR vs. horn visoki

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, gluv_i_udaren said:

Discovery ni ne računam u SS, a Ellipticor nisam nikad čuo. Revelator je revelator i to mi je SS pečat za sada :)

Oni su se proslavili sa SD-1 motor u svojim dajverima, narocito u Revelator seriji. SD-2 implemenirali u tvitere, gde od 9700 u classic varijanti pa nagore dobili vrhunske rezultate i slavu. Mene kopka da probam neki Illuminator mid bass sa SD-3, za koji kazu da je dosta cist i detaljan. Ali zato kostaaaaa...

Da ne spominjem Ellipticor koji je pravljen za Seike iz Abu Dabi 😁🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da napisem par reci, mozda pomogne .

Nije FR zvuk za svakoga, i ne ide se odma na taj zvuk..treba dugog staza u slusanju muzike, pa i godina zivota. Jednostavno, kad prestanete da slusate rock sa svim podvrstama, i ne odlazite na svirke gde ne moze da se sedne, a pocnete naracito da cenite prirodan zvuk - vreme je za ful rejndz.

Zasto ovo pisem - jednostavno sa fr zvucnicima morate reducirati muziku koju slusate, ne postoji fr na kojem r&r iole dobro zvuci...to je specifican zvuk, najbolji za akusticnu muziku, vokale, trio i kvartet i tu mu nema ravnog...ali na maloj snazi. Sa vecom snagom, oni zvuce losije, pojacavate sve ono sto u njima nije dobro...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta fali Diatone kopijama, koža ne može da se svari, ali je mekana, taman za vešanje. A možda je neki veštački materijal da liči, ne znam dok ne kupim. Miris će reći sve.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...