Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

5 hours ago, zerowaf said:



Živio Davide! Long time no see! :phil_04::drinks:

...

Da si živi zdrav!

Mnogo je zabavna tema i ljudi koji učestvuju naročito oni koji su do juče ismevali (pa i "pljuvali") sve ono u šta se danas kunu! A pojma nemaju da nisu još ni na pola puta!  :haha: 

 

Najvažnije je da nisi zaboravio da uživaš u svom hobiju i pre svega muzici! A svi smo u nekom trenutku/periodu zalutali "u šumi gde su nas sačekali strani agenti!". 

Važno je da smo i to (kao i mnoge druge lekcije u životu)  uspešno apsolvirali pa makar i pre 25-30 godina. I nemamo potrebu da nikome i nigde namećemo mišljenje kao apsolutnu i jedinu istinu.

I to skupljeno iskustvo nas nije učinilo ni bahatima ni "pametnijim". Ali su nas upravo neka saznanja učinilo skromnijim i tišim.

 

Živ mi bio prijatelju i u zdravlju uživao u dobroj muzici! :party33:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam završio sa žicama... 5N silver je pobedio....rekoh Zenu na Vajber - kad bi ponovo pravio Iron tražio bio od Kineza silver plated pločice:smesna:

Screenshot 2021-01-07 at 07.23.16.png

btw...ja ne čujem nikakvo vrištanje srebra - samo još više detalja i bass-a:D

više ne pišem ništa na ovu temu - PENZIJA :ny2-1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 časa, vladd reče

zice su vazne, ali uz sve detalje prilagodjenosti, nije vazna samo jedna osobina zice, spoja, konektora i sistema, vec sve zajedno treba da ima odredjeni nivo kvaliteta.

takoe..... btw meni je otpor najbitniji - najviše mi prija žica koja ima otpor 10 oma na 1000 metara:D

 

to mu dođe nešto između 18 i 20 AWG - precizno 19 -:rofl:

Screenshot 2021-01-07 at 07.49.59.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neotech - kanibal Bg, pa birajte od bakarnog monokristala, do srebrne zicke.....kolko ti dusa iste, samo lova bato  i eto za pocetak dobre zice za skroman novac.da se eksperimenti9se, proba, malo se zagreje lemilica i eto rezultata.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz Kanibala ništa ne uzimam više... zadnji put sam ih molio da pošalju pouzećem - jebene bužire - ispalo je da slanje pošiljke košta 400 din... za bužire teške 200g - jer su ubacili u kutiju od pola metra - namerno da mi više ne padne na pamet da poručujem.....idioti...

Pre ću sa ebay da naručujem Neotech sa sve pdv i carinom :)

p.s.

Najkorektniji mi je Kosta iz Korato - uvek je slao žice pouzećem za tipa 200din pošiljka - i uvek sam više žice dobio nego što sam tražio....car :)

 

tipa - tražio 4 - dobio 5m - evo višak

20210107_081749.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Srebro moze biti dobro kada se stavi samo na jedno mesto; sve preko toga totalno demolira zvucni balans, isplivaju zvuci koji opterete zvucnu sliku I svako dodavanje srebra pomera zvuk jos dalje. Zvuci drugacije I prva reakcija je da je to na bolje, ali je to zvuk koji stravicno umara I opterecuje. Dobar je jedino kad se zeli impresionirati neko ko nije ovisnik o ovom sportu.....sad, ne znam sto ovo napisah, ali ne moze da skodi...a ako ne skodi....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, hifish said:

To je jedna od poznatih ljudskih osobina.

Znaju oni koji su to probali odavno (ja se igrao sa kablovima još pre 20-30 godina). A neki tek sada u 21. veku doživljavaju "prosvetljenja" i od (do juče) najokorelijih "nevernika" postaju "vernici". :D

Ali valjda je to put razvoja...

Historija se ponavlja:msn-rofl:

https://rs.n1info.com/biznis/momirovic-brza-pruga-do-novog-sada-bice-izgradjena-do-kraja-godine/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

namerno da mi više ne padne na pamet da poručujem.....idioti...

 

Kanibal je prodavnica sa najboljim i najvecim asortimanom djindjuva za banderase. I hvala im za to od kada su drzali tezgu na OTC jos od vremena sankcija. 

Cinjenica je da su permanentno u guzvi, s obzirom koliko je instalatera kojecega, ali kada se to prevazidje, sa njihovim kablovima ima najmanje problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

ti RCA konektori su kurton

Generalno su RCA pita od ***, pa jedino sto je moguce je ici na minimiziranje nepovoljnosti, koristiti konektore sa mehanizmom za pritezanje, teziti minimalnoj masi...odabrati koje kompromise maksimalno kompenzovati...posoliti i pobiberiti maksimalno

http://www.audiopolitan.com/blog/diy-47-laboratory-ota-cable-kit-recipe/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, крокодил reče

Srebro moze biti dobro kada se stavi samo na jedno mesto; sve preko toga totalno demolira zvucni balans, isplivaju zvuci koji opterete zvucnu sliku I svako dodavanje srebra pomera zvuk jos dalje. Zvuci drugacije I prva reakcija je da je to na bolje, ali je to zvuk koji stravicno umara I opterecuje. Dobar je jedino kad se zeli impresionirati neko ko nije ovisnik o ovom sportu.....sad, ne znam sto ovo napisah, ali ne moze da skodi...a ako ne skodi....

kod mene obrnuto funcioniše

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 39 minuta, vladd reče

Onda ne funkcionise po dogovoru.

Srebro bi trebalo, po nekim udaljenim logikama nestasnih elektrona, da zvuci malo reskije ili kako god se blagoserivije opisalo, 

ama Iron je toliko neutralan da sad upravo zvuči kako treba

 

odnosno kako se meni sviđa:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iron je vrhunska sprava, da bi ista moglo da ga primetno poboljsa. On je po sposobnostima vec daleko iznad muzickog materijala odnosno potreba da se signali detaljno prenesu. Slikovito receno, mane komponenti i kompromisi koncepcija su uklonjeni sa staze signala.

Srebro je samo mir u dusi. Takodje bitan za muziku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...