Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

24 minutes ago, BANAT said:

Miko

ne bih da idem u off t. ali odavno mislim da su u jednom momentu najpametniji ljudi na planeti napravili najgluplji izum svih vremena , atomsku bombu .

Mala ispravka, smernica, kako god. Najpametniji izum svih vremena sa najglupljom namenom. ;) I da ne idemo u off.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.stereophile.com/content/first-watt-sit-3-power-amplifier-page-2

druga strana

Summary 2
Did the First Watt SIT-3 sound like a single-ended-triode tube amplifier? Not really. It didn't sound like any other amp I know, either. I compared the SIT-3 directly to my Line Magnetic LM-518 IA tubed integrated amp ($4450) and found it sounded noticeably less vivid. The LM-518 IA was clearly more airy and extended in and descriptive of the top two octaves. However, the SIT-3's midrange and bass were cleaner, fuller, more textured, more rich in information. The SIT-3 produced denser, more specific images

može da bude i ne mora BITI... 

evo jednog citata koji objasnjava kritike

If I can recommend you all audio people something: be relaxed, do not make the mistake to interpret other peoples words with your own perception. Every human being lives in his own reality. Until you hear that something, preferably twice coz once your excitement can trick you...., dont believe the hype 

https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/333079-visit-romy-cats-macondo.html#post5676773

 

dakle zavisi od percepcija.....  da ne kažem da postoje plaćeni kritičari uređaja - nebitno da li su tranzistori ii lampe.... 

slično je kao sa filmskom kritikom.... nema veze sa mozgom... recimo  neke filmove su nahvalili a totalno su sranje i obrnuto.

ili kao kad se porede operativni sistemi ..... Computer hardware.... 

zavisi šta konstruktor gađa .... Sissy projekat gađa da zvuči kao Defisit a ne SET.....  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, pa valjda je odavno sve jasno[emoji3526].

SissySIT je HiFi uređaj a cevi mnogi vole[emoji3526] pa i ja.

Vole “ceve” bas kao sto vole i Kim Kardashian spram npr. Irina-e Shayk (gde su im oči[emoji3526], nek snize svotu koju izdvajaju za HiFi i nek kupe dobre načare[emoji3526]).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bas tako jednostavno, kao kod galantne gospode u javnoj kuci :) 

Gde bi da ropcu po njihovom ukusu, a i pomalo da isibaju konstruktore, ovaj konkubine, ako to ne ispune... :) 

Malo je suptilnije, istorijski, idejno...

Quote

it's too bad Pass will make only 250 SIT-3s; it's too bad that so few audiophiles will ever experience its unique, information-rich pleasures; and it's too sad that even fewer audiophiles will comprehend the 100 years of engineering wisdom distilled by Nelson Pass into this modestly priced masterpiece. Bravo, Maestro!


Read more at https://www.stereophile.com/content/first-watt-sit-3-power-amplifier-page-2#7qDVdPg2FJ3FXzti.99

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

on ima 4U/400 i 5U/400

 

mislim da je ugradio u manju , a vecu ostavio za nesto drugo

4U/400 je dovoljna za do 100W toplote po kanalu cak i leti , mada je pozeljno staviti bar 30mm visoke nozice ili , jos bolje , staviti amp na lepo drveno postolje visine 60-ak mm , koja hlladnjacima omogucuje jos veci klirens

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, sax.hifi said:

mora da se salis.

Sale 

Ovaj  SIT hibrid je meni interesantan  jer po dobijenim perfomasama je tu negde kao dobar SET sa babuskom (6c33c) ako ne i bolji, svidja mi se taj automatski bias , podesavanjem vrednosti tog source zicanog otpora(20R) moze se tacno podesiti radna tacka izlaznog tranzistora , + nema utrosene snage za grejanje babuske (~43W) ,+ moze da traje u nedogled ,

mislim da se na isti nacin moze koristiti i snazniji SIT - THF51S i da se ladno dobije oko 50W izlazne snage , a tek sa dva komada u PP spoju ...

Tokin TKS45F323 02 Sit.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...