Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

I tako, eto nama novog projekta za Mikine kutije. Ša će bude nezna se, al da će bude, će bude. Ubacili ste mu crva sas papirene membrane i gotov je, dorsetomanija ja poljuljana.

Analitički gledano na njegov mentalni sklop ti monsteri bi izgledali vako:

Ogromne 15" bas membrane sas gumeno vešanje, zašto, zato što je bass frik, u kutiji više visokoj nego širokoj, jerbo tako zahtva kvadratura ne kruga nego sobe.

Srednji: papir, veličina minimum 8" marka nebitna samo da počinje na J. smeštaj; malo iznad bass-ova.

Visoki: velika dilema ali samo RAAL ispunjava stroge slušne mu kriterijume. 

Ožičenje: nemo neko da se čačka oko žica i skretnice, to će sam. Eno ga već mota špulne na vazduhu sa 2mm presekom.

Posle svega toga možete samo da ga mrzite ili mu zavidite jer sve što poseduje nije high end već end of end ili ti pemzija.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ode sad @NIXIE....

Dobrih 3 sata smo se družili i slušali:oke:

 

2 hours ago, shonne said:

Neka ponese neki osigurac koji testirao mozda Sisi postane jos bolji emoji16.png

Samo to nije poneo. Sve ostalo jeste. DAC od 15 kila, kablove interkonekt zilon, USB kablove...letvu, PC , naponske kablove... kao na kampovanje. :D

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Mikorist said:

Ode sad @NIXIE....

Dobrih 3 sata smo se družili i slušali:oke:

 

Samo to nije poneo. Sve ostalo jeste. DAC od 15 kila, kablove interkonekt zilon, USB kablove...letvu, PC , naponske kablove... kao na kampovanje. :D

 

.

sta nas briga za vas dvojicu drogoša :smesna:

reci , jel' ti bio Kolezi Leo , si ugostio coveka kako dolikuje , bez smaranja sa spravama ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam kod Mike i poneo sam sve, i što treba i što ne treba. Osigurače nisam nosio, to  nek ostane za sledeći put, da ne bude dosadno.

Ne morate da mi verujete, ali sa mojim DAC-om i kablovima, Mikinim zvučnicima i Zenovim pojačalom i pretpojačalom sistem je nadmašio sva očekivanja, sad je vlasnik saznao koliko dobar sistem ima.

Znači kad smo krenuli u slušanje sa Mikinim DAC-om i kablovima sviralo je to, ali sa 50% mogućnosti. Moj prvi komentar je bio da Tanoj plače za supertwiterima.

Prvo poboljšanje su doneli interkonekti, a u međuvremenu DAC se podgrevao u ćošku jer mu treba jedno sat grejanja da se prikaže u punom sjaju. Moram da kažem da su ovde moji stari interkonekti od posrebrene licnaste žice odneli ubedljivu pobedu nad narandžastim kablom.

Ubacivanjem DAC-a i PC-ja u igru, sa mojim strujnim kablovima i letvom, narkomanska i druga muzika dobila je novu dimenziju po pitanju svega, od prostora i dinamike do detalja, reprodukcije glasa, klavira, gitare, činela.... Usput se Mika podsetio kako izgleda Win10.

Znači prošetali smo se kroz većinu žanrova i nigde nije bilo zamerki. Čak je to sve zajedno dovoljno glasno za ozbiljno uvlačenje u muziku. Jedino što je moj DAC znatno tiši od Topping-a, ali bilo je dovoljno glasno.

Sad mogu ladno da kažem, zvučnicima ne treba ni SUB ni supertwiteri. Treba samo bolja kablaža i DAC.

Možda Topping D10 nije toliko loš, malo se popravio sa FTA USB kablom i  mojim interkonektima, možda i laptop nije na visini zadatka, nismo ga probali na moj PC za muziku. Kod mene taj PC daje znatno bolji rezultat od laptopa.

Sve u svemu, Mika sad zna gde će sledeće pare da potroši.

Krivo mi što Leonardo nije došao da čuje svoje zvučnike, imalo se šta čuti.

Znači važi ono 0 ili 1, ili valja ili ne valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Zen Mod said:

bitno da je vama bilo lepo

a garant je i bolje sto Leo nije bio sa vama dvojicom odjednom, ipak je on ozbiljan covek

 

:smesna:

Leu će biti krivo, ali sad je gotovo, nema nazad vratio sam DAC.

Pojačalo je stvarno lepo, kutija je lepša u prirodi nego na slikama. Čak se i ne greje previše na ovu vrućinu, može ruka da se drži na ladnjaku bez opekotina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ljudi hvala što me spominjete ali stvarno sam imao ozbiljnu akciju, kako sam i javio. Verujem da ste uživali u dobroj priči i muzici i radujem se tome, kao da sam bio prisutan. 

Jedan kolega mi je pre podne doneo dva ogromna uređaja ( amp i preamp, poznatog  konstruktora Grade ) da na njima radim adaptaciju prekidača on/off. Nije mi bilo lako ali sam junački odradio prepravku, što na prednjim pločama , što na šasijama, što na samim prekidačima. Biće još vremena za igranjac i uživanje u dobrim svirkama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, NIXIE said:

Možda Topping D10 nije toliko loš, malo se popravio sa FTA USB kablom i  mojim interkonektima, možda i laptop nije na visini zadatka, nismo ga probali na moj PC za muziku. Kod mene taj PC daje znatno bolji rezultat od laptopa.

Zaboravio si da Topping nema svoj trafo. Napajanje ide kroz USB. 

Kapiram da bi sa linearnim napajanjem bilo do 70%.... 

Ali sve jedno - zakljhučili smo obojca da mi treba DAC od par soma - ili DIY - koji može da dobaci taj nivo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...