Jump to content

Domaći proizvođači i tjuneri


dvv

Preporučeni Komentari

Ne vidim cemu skakutanje sa poredjenjima. Bugati ima svoje ime, i sigurno nece stavljati luster klemu na instalaciju, ili zaboraviti neki sraf.

 

Ime se gradi kvalitetom, upotrebljivoscu, mi svakim detaljem izrade. Kada se dostigne, onda se najcesce krene sa fuserajem ili sa dodatnim razvojem.

 

Nije lako ni auto industriji, ali je jos teze hifistima, tehnologija im je stara decenijama, jedino sto mogu, da napucaju snagu i dodaju nesto iz danasnjih vremena, ka npr racunar ili displej..

 

O zvuku se sve zna, koncepcije pojacala poticu iz davnih vremena, komponente su savremene, ne diskutujem da li su bolje ili losije.

 

Sad, ako neko misli da valja robu, koja navodno ima ime, a izrada je diletantska, nemam problem sa tim, svaka roba ima kupca, ali neka ne turpijaju mnogo o kvalitetu, i neka ne traze od diy zajedniice da to ppodrzi, boze, to su NASI konstruktori.

 

Neka traze podrsku od piljara ili managera, a ne od DIY zajednice, ja ttakve ne smatram konstruktorima, vec prodavcima hifi opreme...sa svom bizuterijom od price i trendova koje mogu da sastave

 

 

P.S.

Interesuje me za koji si se kabinet/zvucnik odlucio ( mislim na koncepciju ) ? Pretpostavljam da je neko cevno PP u pitanju ( sa EL-84 ili sl. ) kako je i nekada bilo ? Sto se tice same gramofonske zvucnice tu uglavnom sve renomirane firme imaju bar jednu u gami koja je mono, tako da to nije problem naci.

 

 

U tom pravcu

 

Planiram dva tri monobloka, jedan EL84 ultralinear, jedna mala Hiraga, i jedan osrednji(po snazi) LOW TIM, sa jednim parom izlaznih(da ne bih mozgao o paralelnom radu tranzistora).

 

Phono ce ostati stereo, a kasnije sabran u mono, necu da maltretiram glavu gramofona. Tu planiram par verzija, sa nekim duplim jfet preostalim iz proslosti, jedna verzija ce biti apt holman, a jedna do dve sa integralcima....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa 150 moze da se slika ili da napravi preamp ili riu sa recimo odvojenim napajanjem.

 

Za dobar pojacavac treba dosta rada, struganja i svajsovasnja, materijal moze da predje i 500-600 evra, pa neka dodje i do hiljadu, sa placanjem nekih usluga, a to je ipak duplo manje od 2000 a mogu da se kladim da je u vecini parametara bolje, ako ne i u svim. Plus i merenje i slusanje pride.

 

Poenta je da i znanje diyera nesto vredi, iako nije na trzistu, roba na trzistu ipak ne zavisi samo od znanja, vec su bitniji ostali uslovi.

 

Jos ako se primeti da se velike korporacije nesto i ne bave preterano ultra hifijem, a bile bi bolje sigurno, nego im je drugacija poslovna koncepcija,  ispostavi se da je znanje najmanje bitan trzisni element, ali i glavno oruzje diyera.

 

E sad,porediti znanje sa fensi ultrafirmicama koje propagiraju maglene karakteristike, je besmisleno, posto mnogo jace znanje i jaca oprema nisu izasli na to i tako uobliceno trziste.

 

Moze neki diyer da napravi bolje pojacalo od neke psihodelija firme, ali bi takodje i sonijeve laboratorije napravile bolje od oba, ali je to trzisno neinteresantno, a verujem da se ni diyer ni Sony(za njih sam siguran) ne bi bavili maglovitim marketingom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa 150 moze da se slika ili da napravi preamp ili riu sa recimo odvojenim napajanjem.

 

 

Moze ali bez izrade kutije i zavisi sta... 

 

 

 

Za dobar pojacavac treba dosta rada, struganja i svajsovasnja, materijal moze da predje i 500-600 evra, pa neka dodje i do hiljadu, sa placanjem nekih usluga, a to je ipak duplo manje od 2000

 

Upravo tu razliku od 1000e i vise ljudi nadoknadjuju svojim trudom, znanjem i vestinama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I stvarno,  cemu presipanje iz supljeg u prazno, iz praznog u suplje,iz supljeg u prazno, iz praznog u suplje,iz supljeg u prazno, iz praznog u suplje,iz supljeg u prazno, iz praznog u suplje,iz supljeg u prazno, iz praznog u suplje,iz supljeg u prazno, iz praznog u suplje,iz supljeg u prazno, iz praznog u suplje.....

 

Aman, pokusajte da ignorisete ovog filter-man-a. (vetar nosi).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste, ako kupujes sve delove, trafo, kondove, konektore, kutiju itd. sa 150e mozes samo da se slikas... 

 

Nije tacno

 

Jer ako imam (kao sto vec imam) vrlo osetljive i efikasne zvucnike bice mi dovoljno oko 2 x 5 W max  snage pojacalce za postizanje max. SPL u svom slusalackom ambijentu ,

a obicno ce to pojacalce raditi sa ne preko 1W izlazne snage ukupno , smatram da takvo pojacalce moze da se izradi za ne vise od 150$ , ne 150E .

 

Problem u ovakvoj kombinaciji je cena visokoefikasnih zvucnika koji obicno kostaju mnogostruko vise nego takvo neko skromne snage pojacalce .

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

BTW , nacelno govoreci u mom licnom cenovniku a koga jedinog postujem i uvazavam  Realna cena recimo nekog komercijalnog pojacala ili predpojacala i sl. uredjaja treba da bude formirana po sledecoj vrlo jednostavnoj formuli,

-------------------------------------------------------------------------------------------

  Ukupna Cena utrosenog materijala  x  2  =  Finalna Cena uredjaja ,

-------------------------------------------------------------------------------------------

 -Svake druge finalne kalkulacije cene proizvoda koje daju manju cenu od ovakve  ja rado pozdravljam i takve proizvode rado preporucujem drugima,

ali naravno samo ako po mom misljenju i sudu zadovoljavaju osnovne kriterijume kvaliteta ,

na primer jedan takav proizvod je F1-CFA pojacalo razvijeno i sastavljeno od kolegiona Andreja Laknera ( Lazy Cat ) , ali ima i drugih lepih primera ,

 

 -Svake druge finalne kalkulacije cene proizvoda koje daju makar za jotu vecu cenu od ovakve ja necu nigde ni pomenuti ,

a one komercijalne proizvode kojima je Cena visestruka od gornje formule finalnog racuna ja rado kritikujem u najnegativnijem smislu ,

i u mojoj knjizi takve proizvodjace zavodim pod veliko P , odnosno Prevarant ,

takvih proizvodjaca i proizvoda na zalost ima mnogo vise nego od onih gore pomenutih .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .

 

U tom pravcu

 

Planiram dva tri monobloka, jedan EL84 ultralinear, jedna mala Hiraga, i jedan osrednji(po snazi) LOW TIM, sa jednim parom izlaznih(da ne bih mozgao o paralelnom radu tranzistora).

 

Phono ce ostati stereo, a kasnije sabran u mono, necu da maltretiram glavu gramofona. Tu planiram par verzija, sa nekim duplim jfet preostalim iz proslosti, jedna verzija ce biti apt holman, a jedna do dve sa integralcima....

Sjajno.  :bravo:
 
Sva tri monobloka koja si naveo (EL84 ultralinear amp, Hiraga i W.M.Leach ) su svaki za sebe remek-dela u audio-u.
Phono - priznajem da si me iznenadio izborom nepravedno zaboravljenog Apt Holman preamp-a.  :wink2:
Samo napred u tvojoj misiji zvanoj MONO audio sistem.
 
P.S. ne napisa koji ce zvucni kabinet terati ova tri monobloka ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni to govori da je kosta sposoban da sa jednim trafoom i par lampi napravi vrhunski uređaj

 

Pa ni ovo što sam ja radio nije komplikovano (ko razume), mada ima puno zamki. Morala su da idu dva trafoa ako hoćeš da imaš sve pod kontrolom i ako misliš na sve moguće loše/dobre kombinacije koje mogu da nastanu.

 

Preamp sa 12B4A cevima koji sam radio/prodao (onaj u dve kutije) je nadsvirao Koratov najbolji preamp. Slušali ljudi. Ali tu je 12B4A glavna reč. Ta cev je nenadmašna u tim sklopovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:good2:

 

Crni, Nešićev uređaj je sigurno još vrhunskiji, a to što je jeftiniji od ovog je možda zato što Nešić hoće da izvuče kintu za delove pa da pravi nešto novo?

 

Znaš, ti to nikada, ali nikada nećeš moći da razumeš jer si jako glup. A kad si glup ti i ne znaš da si glup i nije ti teško zbog toga, teško je drugima.

jesi li slušao oba uređaja ili samo laprdaš kao i obično?

i nema potrebe za vređanjem, ne budi seljačina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ni ovo što sam ja radio nije komplikovano (ko razume), mada ima puno zamki. Morala su da idu dva trafoa ako hoćeš da imaš sve pod kontrolom i ako misliš na sve moguće loše/dobre kombinacije koje mogu da nastanu.

 

Preamp sa 12B4A cevima koji sam radio/prodao (onaj u dve kutije) je nadsvirao Koratov najbolji preamp. Slušali ljudi. Ali tu je 12B4A glavna reč. Ta cev je nenadmašna u tim sklopovima.

ne sumnjam jer sam jednom slušao tvoj amp i oduševio se, nego sam hteo da kažem da uređaj ne mora da bude napucan kao sansui da bi dobro svirao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nego sam hteo da kažem da uređaj ne mora da bude napucan kao sansui da bi dobro svirao

 

Slažem se u potpunosti. Moglo je ovo daleko jednostavnije i prostije, ali ja nisam hteo. Ono je zapravo bila integracija dva projekta koja su dugo vremena planirana i na kojima je dosta rađeno. Moje mišljenje je da sam time podigao uređaj na viši nivo, što sa tehničke strane, tako i još važnije - sa zvučne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

P.S. ne napisa koji ce zvucni kabinet terati ova tri monobloka ?

 

Eee to ce biti predmet licnog maltretiranja.

Ovaj izbor pojacala je cisti recidiv proslosti, imam stampe, mada cu razmisliti o novima, imam solidnu kolicinu delova, to sam radio i  nekoliko primeraka je razvuceno od strane drustva..uglavnom zadovoljan..

 

Elem,zvucnikce u prvoj verziji biti, zasigurno,jedan ili dva sirokopojasna(u jednoj kutiji), a za dalje jedan monolit sa basom, mada je tu razmisljanje o posebnom sub do 150Hz, zatim mid bas, recimo Audax srednji, i verovatno dva visokotonca  pod horizontalnim uglom..

 

Osim ako se ne dokopam par AR srednjotonaca, mada vidim da ima odlicnih drajvera savremene izrade..

 

Nego pokusavam da plivam u poznatom bazenu, ali nisam ortodoks, medjutim ima vremena, dok sazvacem pocetne zadatke..pa da krenem da sakupljam dopunske informacije.

 

Za daske planiram  dosta punog drveta, uz armature i davljenje zvonjave...to ce biti vrhunac zabave..:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jesi li slušao oba uređaja ili samo laprdaš kao i obično?

i nema potrebe za vređanjem, ne budi seljačina

 

Crni tvoje laprdanje ovde je beskonačno. Ja ne videh da si na nekoj temi polemio dve žice, a došao si na diy forum da prosipaš pamet.

 

A ja... seljak k'i seljak, ne umem drugačije s tak'ima :farmer:

 

Izvini, ali ne mogu drugačije da ti odgovorim.

Lupetaš nešto u protivljenju meni a da nisi lepo ni pročitao moju repliku na Banatove tvrdnje.

Vređaš otvoreno diy uradke i diyere - ja ne znam ko te je uopšte terao da dolaziš na ovaj forum.

Već jednom sam na nekoj od tema napisao da si najnegativniji ubedljivo član ovde, koji dođe da se pokenja i istrese negativnu energiju praveći se pametan, i onda ode i nema ga - dok se ponovo ne napuni negativnom energijom, ili šta već..

 

Da se ja pitam bio bi trajno banovan odavno...

 

Ako neko misli da treba da me banuje zbog uvreda neka slobodno to učini.

 

Još bolje - samobanovaću se.

 

Pozdrav!

 

Alex

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je to lepo dragi moji švajseri, uopšte ne sumnjam da većina vas može da napravi baš dobro parče hife (mnoge sam i slušao i nijedan me nije razočarao) ali ni jedno nije toliko dobro da bi se zadržalo ceo život i onda dolazimo do toga kako prodati takvu stvarčicu. e tu je velika muka za razliku od krštenog brenda.

vas boli uvo jer uvek i sve možete iskoristiti i možete se igrati do mile volje, ali mi krajnji konzumenti moramo razmišljati o tome kako će uređaj kasnije proći na pijaci hifija.

na kraju, kakve god računice pravio nisam mogao da dođem do povoljne cifre koja bi mene motivisala da angažujem nekog samograditelja da mi nešto napravi. problem je i taj što nikad ne znam kako će to na kraju da ispadne osim da se uzdam u Boga. čak i ako uređaj postoji i može se probati krajnji rezultat je neizvestan.

evo, voleo bih da iskoristim priliku da pitam da li mi neko može reći za koliko para se može napraviti baš baš dobar tvc preamp? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo, voleo bih da iskoristim priliku da pitam da li mi neko može reći za koliko para se može napraviti baš baš dobar tvc preamp? 

 

a ja da iskoristim priliku da, pošto te već to zanima, zasučeš rukave i kreneš sam do istine :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad ce dvv da udje sa pricom u post od 1200 reci u kome objasnjava kako global negative feedback ima uticaja na current mirror tranzistor u dc servo bootstrapu kod pojacala gde maximalni naponski gain ne prelazi 6, odnosno 12 ili čak 24dB a u isto vreme je zadana vrednost admitanse niskošumnog BJT-a manja od offseta na izlazu za 12.9 do 13.6 %

 

a crni ce da balavi :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je to lepo dragi moji švajseri, uopšte ne sumnjam da većina vas može da napravi baš dobro parče hife (mnoge sam i slušao i nijedan me nije razočarao) ali ni jedno nije toliko dobro da bi se zadržalo ceo život i onda dolazimo do toga kako prodati takvu stvarčicu. e tu je velika muka za razliku od krštenog brenda.

 

Hahaha, e moram još ovo da ti odgovorim, samo da ti pokažem koliko si glup:

 

Moj mali Babel u kombinaciji sa Sipijevim preampom svira daleko bolje od SVIH uređaja koje sam u životu čuo. Ali od SVIH! Dobro, nisam čuo neke besne uređaje od po nekoliko hiljada eura, ali da sada ne pišem šta je sve Babelfish nadsvirao... i lagano mi ne bi smetalo da mi ostane za ceo život. A jel ga znači prodajem zato što svira loše i pravim nešto što će da svira bolje? Hahhaha, ne nego zbog jedne stvari koju ti NIKADA nećeš da razumeš, zato što si veoma glup: A to je potreba za istraživanjem, znanjem, učenjem - da napravim nešto novo, da nešto lemim, da razvijam vijuge proučavajući električnu i montažnu šemu (koju sam nacrtam). Da nešto STVARAM, bilo to iz hobija, iz profesije, kako već...

E TO ti nikada nećeš moći da razumeš - al nemoj da žališ zbog toga - naprotiv! Kupi Musical Fidelity A1 i neke Proarc kutije i uživaj! ;)

 

I daj bre spakuj se i tutanj odavde, ja nemam ni nalog na fifi forumu, zamisli da ga još imam i još da uđem tamo i krenem da se poseram po gotovoim uređajima??? Koj bi ja retard bio :rofl:

 

E, pičim sam dok me ne banuju :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd malo odvadite sa "seronja" , "glup " i slicno

 

nije bas da mi je tema zabavna pa da mi ne kvarite ...... al' polako se priblizava trenutak kad se osecam neprijatno i razmisljam da li bi trebalo mod stapic da trazim ..... a ni to ne volem

 

 

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...