Jump to content

Domaći proizvođači i tjuneri


dvv

Preporučeni Komentari

  Grozni

 

 

 

 

BAnat,

20% je PDV. Firma recimo pausalno, kosta kolko vec. Zakup, prostora, posto pretpostavljam da niko ozbiljan to ne radi u golubarniku kosta. Izdvajanje za penziono i zdravstveno, Kupujes materijal odjednom za 10 pojacala, tvoj rad, onda ih 3 meseca prodajes. Tri meseca puta 1,5% u kalkulaciji angazovanih para ( posto te i to kosta jer su ti pare zarobljene, cisto kao cena kapitala). Objasni meni glupom koliko od tih 2000 E ostaje tebi na kraju, i kolika serija treba da bude da bi se okupao kako ti kazes. Naravno napravio bi bolje, samo te pitam da mi formiras onda cenu. ...Kad sve to zavrsis, ako ides u izvoz il dajes drugima na prodaju, ukalkulisi i rabat. Cela slika je onda znacajno drugacija.

Tema treba da afirmise ponavljam a ne da unizi domace proizvodjace i konstruktore. Ovo drugo trenutno radite na normu. Na zalost. 

Kada sam pravio ovaj sistem hteo sam da sve komponente budu domace. U sistemu mi Impuls, ZZZ, Rupi, , Gidjga,, Solaja, Zoki FTA, Zare, Rasko, Korato sve nasi autori i izvodioci. Sad mi krivo, ogadiste mi sve. Pametan je bre Sondek. Cepa Engleze i boli ga. Srbija ne zasluzuje gomilu svojih autora. Isuvise je divlja zavidna masa.

 

- Uopste me Ne interesuju me ti proizvodi i problemi proizvodjaca koje ti pominjes , niti koliko su i gde su pojedinci utrosili $ da bi to napravili i nekome plasirali i debelo zaradili , nije to moj problem , sto bi ameri rekli , `I don`t give damn shit on that `,

 

-moj problem je sto je ovo DIY forum , a ova tema je trula i smrdljiva na kilometre daleko , pokrenuta od lika koji nacelno nema dobro misljenje o ovoj malenoj ali i vrlo vrednoj DIY audio zajednici , verovatno da znas za likovo masovno kenjanje po nama na big DIY forumu ,

 

` Tema treba da afirmise ponavljam a ne da unizi domace proizvodjace i konstruktore`

 

 - sa ovim se Ne slazem , neka oni svoj biznis i tako steceni profit afirmisu ali negde drugde ,

ali mislim da moze reklama i ostalo cak i ovde ali po nekoj unapred zacrtanoj novcanoj tarifi u skladu sa forumskim propisima .

 

 

  - ti sa svojim novcem mozes da sastavljas svoj audio sistem kakav hoces , od bilo cijih komponenti , to je tvoj problem i licna sloboda i ne vidim nikakvu bledu vezu izmedju mog pisanja ovde i tvog audio sistema , nisam ga nigde pominjao i necu jer me nacelno to i ne interesuje .

 

Pametni Sondek ? , ko je to ? , on cepa neke Engleze ? , cepa im :JC_moon:  za gomilu funti ?   :buehehe:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam da grozni zna gde, da mozda budu i original. Mozda dvv zna, ko bi ga znao.

 

Ahaa... Pa što ne kažeš - dvv zna sigurno, 100%. Garant! Ma 1000% nije fake, a 2000% je original.

Pusti mu pp, ili bolje na mail: [email protected]

Znaš, ipak njemu nije mesto u ovoj seljačiji među polupismenim budalama ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikom ne pravim reklamu, niko mi nije dao nista djazbe da pisem o njemu, nikoga ne proteziram, od nikoga se ne grebem, dapace ...

Da si upotrebio dva neurona shvatio bi sta sam hteo da kazem. Cini mi se da vise ja i meni slicni za(b)ludjenici uzivamo u DIY varijantama, nego Vi koser DIY-eri. Vi ste uglavnom zauzeti patkometrijom i sopstvenom savrsenoscu. Ja samo hocu da uzivam u muzici. Pa kako god

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta DVV, Vule i ko vec pisao po drugim forumima, zaista nisam upucen, al zaista. To me ne interesuje. Radim ko stoka, pajam Srbijom, i kad zavrsim hocu da uzivam u muzici i zvuku. Pisanje kako god da bilo  ide na obraz onog koji pise. Parafraziracu jednu staru Arapsku poslovicu....Reci koje ne napisemo, to su nase sluge. One napisane su nasi gospodari. Toliko. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne, ne Alex...

 

ako si pratio lik i delo naseg dvv-a, on radi samo sa BJT...ovo su MOSFET :D

 

Da, da, da, da, izvinjavam se, jeste, tako beše....

 

A da ti u to pojačalo ipak staviš BJT? Ebeš TiKana, pitaj dvv-a koje BJT da staviš umesto njih ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta DVV, Vule i ko vec pisao po drugim forumima, zaista nisam upucen, al zaista. To me ne interesuje. Radim ko stoka, pajam Srbijom, i kad zavrsim hocu da uzivam u muzici i zvuku. Pisanje kako god da bilo  ide na obraz onog koji pise. Parafraziracu jednu staru Arapsku poslovicu....Reci koje ne napisemo, to su nase sluge. One napisane su nasi gospodari. Toliko. 

 

Ne znam nista za tog Vuleta , ali je zato DVV , znas ono ko foka ......po svima nama, ni manje ni vise nego na medjunarodnom DIY Audio sajtu , ima negde cela ta sramota zabelezena , pa sad on jos i dolazi ovamo i otvara neke smrdljive teme ....tipa domaci proizvodjaci i tjuneri ,ovo ono ... a iza svega stoji suvi licni interes i nista vise od toga siguran sam .

 

`To me ne interesuje. Radim ko stoka, pajam Srbijom, i kad zavrsim hocu da uzivam u muzici i zvuku.`

 

 - Ovo je OK !

 

  -  Arapske poslovice su mozda i tacne , ne znam jer ne pripadam toj civilizaciji ni kulturi .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Banat, a što bi uopšte gubio vreme izlazeći na crtu sa svojim pojačalom? Poštujem i mislim da imaš pravo na svoje mišljenje. Takođe smatram da imaju i konstruktori-vlasnici firmi o kojima govoriš u nekako ružnom tonu na svoje mišljenje i cenovnike. Ako te nije briga za njih nemoj da im gledaš uređaje i internet sajtove sa lupom. To je opet moje lično mišljenje.

Ne poznajem baš NIKOG lično od Firmaša Iz Srbije (ne računam rukovanje ili razgovor od 60s sa par njih u poznanstvo). Kao potencijalni kupac bih uvek cenio ne samo uređaj nego i marketing i logistiku koji stoje iza svakog od njih, jer kad kupuješ PROIZVOD onda ne kupuješ šaku elektronike upakovane u lim nego uređaj koji te ispunjava kao korisnika, vlasnika, gazdu. Jer treba on da služi tebi a ne ti njemu, treba da stoji na mestu u kući gde ti je prijatno i gde deliš tu prijatnost sa prijateljima i ne na poslednjem mestu treba da uređaj i prodaš kad za to imaš neki svoj razlog a da se pri toj prodaji ne osećaju loše ni kupac ni prodavac.

Eto zato volim da imam kompletan proizvod.

Moj lični DIY ne bih da brkam sa epohalnim prodorima na terenu kvantne fizike.

Poštujem tuđ rad koji se u slučaju firmiranih uređaja (a mislim da je dvv na njih mislio) ne svodi samo na proizvodnju nego i na marketing.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takođe veoma poštujem autore unikatnih sprava ali te sprave -kakve su u mom slučaju phono preamp i gramofonska zvučnica, su unikat, nipošto serijski proizvod i ne brkam ih ni sa DIY ni sa proizvodnjom/firmiranom robom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ima diy-er da poznaje malog privrednika koji od necijeg hobija pravi biznis. Pogotovo u situaciji, kada na proizvodu za koji se slazem da moze da ispuni potrosaca vlasnika, inkorporira nekoliko stotina evra zarade, ili tisuca, ili jos vise hiljada...

I kakav je to "marketing" u hifiju? Nude se mozgodrcni izrazi koji opisuju neopisivo..komponente tretiraju zvuk kao dormeo moja ledja.

Sa druge strane, svako ima svoje bube i bubetine. Evo ja samlicno odlucioda slusam samo MONO. I da probam da skockam komponente koje ce iz mono zvucnika da daju ono sto sam zamislio.

Prosto sam se zasitio neprirodnog sterea. Mogu samo da zamislim piano bar sa dva klavira koji moraju dasviraju stereo...

Ili plavuse bliznakinje, koje moraju da pevaju razmaknute bar metari po.. :)

Elem, neka se mali privrednici porede sa Matijevicem, miskovicem,i neka teze njihovom privrednom savrsentvu, diy zajednica je zajednica malih poljoprivrednika koji kopaju svoju bastu, suse svoju sunku, peku svoju rakiju svajsuju svoje veze tranzistora.... :)

BTW, jel neko ispekao bolju rakiju od Dzeka Denijelsa? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta ima diy-er da poznaje malog privrednika koji od necijeg hobija pravi biznis. Pogotovo u situaciji, kada na proizvodu za koji se slazem da moze da ispuni potrosaca vlasnika, inkorporira nekoliko stotina evra zarade, ili tisuca, ili jos vise hiljada...

I kakav je to "marketing" u hifiju? Nude se mozgodrcni izrazi koji opisuju neopisivo..komponente tretiraju zvuk kao dormeo moja ledja.

Sa druge strane, svako ima svoje bube i bubetine. Evo ja samlicno odlucioda slusam samo MONO. I da probam da skockam komponente koje ce iz mono zvucnika da daju ono sto sam zamislio.

Prosto sam se zasitio neprirodnog sterea. Mogu samo da zamislim piano bar sa dva klavira koji moraju dasviraju stereo...

Ili plavuse bliznakinje, koje moraju da pevaju razmaknute bar metari po.. :)

Elem, neka se mali privrednici porede sa Matijevicem, miskovicem,i neka teze njihovom privrednom savrsentvu, diy zajednica je zajednica malih poljoprivrednika koji kopaju svoju bastu, suse svoju sunku, peku svoju rakiju svajsuju svoje veze tranzistora.... :)

BTW, jel neko ispekao bolju rakiju od Dzeka Denijelsa? :)

O stavovima po pitanju mono - stereo ne bih. Klavir je uvek jedan, barem kod mene.  I plavusa na zalost uvek jedna... a hteo sam sa dve....

To je sve.

... Dzek Danijels kog uzgred obozavam, je odlicno pice, ali daleko da je etalon po pitanjuu kvaliteta. Tek je to marketing protiv koga pistite na sve otvore 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikom ne pravim reklamu, niko mi nije dao nista djazbe da pisem o njemu, nikoga ne proteziram, od nikoga se ne grebem, dapace ...

Da si upotrebio dva neurona shvatio bi sta sam hteo da kazem. Cini mi se da vise ja i meni slicni za(b)ludjenici uzivamo u DIY varijantama, nego Vi koser DIY-eri. Vi ste uglavnom zauzeti patkometrijom i sopstvenom savrsenoscu. Ja samo hocu da uzivam u muzici. Pa kako god

skroz istina

 

a istina je i da su pojedinci svojom opsednutošću dvv-om skroz pokvarili temu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shobo, 

Akonto pukog merenja, sam si bio svedok. prvi put, dok su Bubinge jos radile ok, dok se nije nesto razjebalo, bio si sa Zvuom kod mene i bar po tvojim recima bio odusevljen zvukom, izborom muzike....  delovalo je to iskreno, a i danas sam intimno ubedjen da je to tako bilo. Tada su i uradjena merenja. Posle se nesto desilo sa skretnicom i z\vuk otisao u pm, Boki popravio. u jednom momentu krece neopisivo pljuvanje istih sto Vuletovo, sto polufabrikata  ( koga ovom prilikom pozdravljam sa zeljom da ga sto pre sretnem... ), koji po fotografijama ceni  kvalitet zvuka, koje toliko daleko ide da je gmaz cak i objavio GRAFIKE ISTIH NA KP ( iako nisu bile na prodaju), plus dao Vuletu, koji je seirio forumom graficima moga vlasnistva , zadivljen svojim kutijama  sa odlicnim prostorom zaista, al bez dela spektra basa i nikakvom zavrsnom obradom.  Naravno merenja su bila odlicna, fenomenalna, samo zvuk nista narocito, dapace. Ako se dobro secam, tvoje impresije po pitanju istih bile su iste. STA hocu da kazem. Iz mog  iskustva merenja sluze da carsija ispira usta i da razni polufabrikati mentalno orgazmiraju nad svojom  nepogresivoscu. Pri tom vrlo cesto su pogresno radjena. 

Cela ova tema je ponavljam jos jednom  da se afirmisu autori i izvodjaci HI FI radova ( bar sam je ja tako shvatio). . Pretvorila se u pljuvanje i nesto veoma gorko. Merenja mogu biti samo saobracajac. U krajnjem, konkretnom zvuku ima jos nesto. Minimalizirali ste rad Save Velikinca, a covek napravio i PRODAO kutija, koliko gomila forumasa nije cula sve zajedno u zivotu. Da si bio tamo, poslusao neke ( Visaton monitore ``male i velike``, Margarite, Kompenzatore.. tripl koncentrike..... siguran sam da bi imaom drugacije misljenje.  Na koncu nije moje da branim rad i delo Save, Koste il koga vec. Ti zvucnici rade fenomenalno za svoju klasu i cenu. Korato radi fenomenalno ( za klasu i cenu). 

BAnat, 20% je PDV. Firma recimo pausalno, kosta kolko vec. Zakup, prostora, posto pretpostavljam da niko ozbiljan to ne radi u golubarniku kosta. Izdvajanje za penziono i zdravstveno, Kupujes materijal odjednom za 10 pojacala, tvoj rad, onda ih 3 meseca prodajes. Tri meseca puta 1,5% u kalkulaciji angazovanih para ( posto te i to kosta jer su ti pare zarobljene, cisto kao cena kapitala). Objasni meni glupom koliko od tih 2000 E ostaje tebi na kraju, i kolika serija treba da bude da bi se okupao kako ti kazes. Naravno napravio bi bolje, samo te pitam da mi formiras onda cenu. ...Kad sve to zavrsis, ako ides u izvoz il dajes drugima na prodaju, ukalkulisi i rabat. Cela slika je onda znacajno drugacija.

Tema treba da afirmise ponavljam a ne da unizi domace proizvodjace i konstruktore. Ovo drugo trenutno radite na normu. Na zalost. 

Kada sam pravio ovaj sistem hteo sam da sve komponente budu domace. U sistemu mi Impuls, ZZZ, Rupi, , Gidjga,, Solaja, Zoki FTA, Zare, Rasko, Korato sve nasi autori i izvodioci. Sad mi krivo, ogadiste mi sve. Pametan je bre Sondek. Cepa Engleze i boli ga. Srbija ne zasluzuje gomilu svojih autora. Isuvise je divlja zavidna masa.

Bubinge su bile prava magija, ali smo jos i tad rekli da ne moze da se bas sece na 250hz a da stoji sa strane, srednji su bili odlicni jer su i na merenjima bili ravni kao lenjir sto se i culo. O Vuletu stvarno nebih...

Niko ne pokusava da ponizi vec da ukaze na greske, sve u cilju da se napreduje. Ako se budemo tapkali po ramenu nikada necemo napredovati. Kada bi svako od nas nasao po jednu gresku i nasli resenje za istu, isti ti englezi bi mogli da nam pljunu pod prozor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shoba naveo si kao od jednog od "konstruktora koji prilaže dokumentaciju" osobu koja merenja kutija vrši aplikacijom na iPhone-u :connie_nutzo:

 

Reci mi jel to merodavno???

Citaj temu do kraja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...