Jump to content

Domaći proizvođači i tjuneri


dvv

Preporučeni Komentari

Bože koliko sujete i predrkanosti na jednom mestu. Jel postoji na podešavanjima Foruma opcija za "ignore" cele teme ili da se samobanujem ponovo jedno mesec dana?

 

Pa zar nisi do sada vidio da je ovakvo desavanje vise pravilo nego izuzetak ... a i pun je mjesec ... a jos i februar prosao a neki macori ostali suhog Q :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd :

Lepo si sve objasnio i rekao. Ja kao sto reko se divim diyerima svaka cast stvarno i ja bih kada bi mogao / znao pravio po mom ukusu i budzio/doradjivao, ali ne znam ekser da zakucam pa sam operisan od cele price [emoji3].

Iz vasih postova i citajuci forum shvatio sam sa dyi i komercijalna / masovna proizvodnja su kao nebo i zemlja. Jedna od razlike masovne proizvodnje je to sto 99% nas smrtnika samo tu opciju ima , ja da nisam saznao za ovaj forum ne bi nikada ni znao sta je diy. Samim tim sam primoran da odem u prodavnicu i pazarim opremu mozda i ne dobijem to za sta sam platio , tako i ostalih 99% populacije.

Izvinjavam se i Banatu sto sam ga onako napao, ali njegov post i pristup mi de nijr svideo malo blaze da je srocio mnogo bi bolji efekat imao njegov post.

In a world of compromise some dont

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eee to ce biti predmet licnog maltretiranja.

Ovaj izbor pojacala je cisti recidiv proslosti, imam stampe, mada cu razmisliti o novima, imam solidnu kolicinu delova, to sam radio i  nekoliko primeraka je razvuceno od strane drustva..uglavnom zadovoljan..

 

Elem,zvucnikce u prvoj verziji biti, zasigurno,jedan ili dva sirokopojasna(u jednoj kutiji), a za dalje jedan monolit sa basom, mada je tu razmisljanje o posebnom sub do 150Hz, zatim mid bas, recimo Audax srednji, i verovatno dva visokotonca  pod horizontalnim uglom..

 

Osim ako se ne dokopam par AR srednjotonaca, mada vidim da ima odlicnih drajvera savremene izrade..

 

Nego pokusavam da plivam u poznatom bazenu, ali nisam ortodoks, medjutim ima vremena, dok sazvacem pocetne zadatke..pa da krenem da sakupljam dopunske informacije.

 

Za daske planiram  dosta punog drveta, uz armature i davljenje zvonjave...to ce biti vrhunac zabave.. :)

 

Potrudi se ti dobro, naoruzaj strpljenjem, te negde pronadji, "izbunari" te AR-e.  :wink2:

MONO prica, a driver savremene izrade ? Ne ide to.

Meni je ovaj tvoj projekat ultimativni vintage fazon i da sam na tvom mestu ne bih ni trena razmisljao o novim komponentama i elementima iz XXI veka. 

Samo napred !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima tjuner u autu ... a i da nema, muzike ima cak i vise nego o cemu ovdje glabate kilometrima .. a meni se cini da nisu imigranti.

U pravu si.

Nisu.

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2015&mm=01&nav_id=946701

Sto se tice tuner-a u autu, ne pronalazim nigde neku rec o tome.

Vrlo je moguce da je tu jos prica otvorena i da je potraga za konstruktorom ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd :

Lepo si sve objasnio i rekao. Ja kao sto reko se divim diyerima svaka cast stvarno i ja bih kada bi mogao / znao pravio po mom ukusu i budzio/doradjivao, ali ne znam ekser da zakucam pa sam operisan od cele price [emoji3].

Iz vasih postova i citajuci forum shvatio sam sa dyi i komercijalna / masovna proizvodnja su kao nebo i zemlja. Jedna od razlike masovne proizvodnje je to sto 99% nas smrtnika samo tu opciju ima , ja da nisam saznao za ovaj forum ne bi nikada ni znao sta je diy. Samim tim sam primoran da odem u prodavnicu i pazarim opremu mozda i ne dobijem to za sta sam platio , tako i ostalih 99% populacije.

Izvinjavam se i Banatu sto sam ga onako napao, ali njegov post i pristup mi de nijr svideo malo blaze da je srocio mnogo bi bolji efekat imao njegov post.

In a world of compromise some dont

 

  Kurgan999

 

Prihvatam izvinjenje ! ,

 

  i posebno mi je drago ako je i jedna moja ovde napisana recenica uspela da tebi licno  postavi neke odnose realnih vrednosti na svoje pravo mesto .

 

   :BeerMugCheers:   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima tjuner u autu ... a i da nema, muzike ima cak i vise nego o cemu ovdje glabate kilometrima .. a meni se cini da nisu imigranti.

 

Na cemu si ti druze ? , kad uspevas da cujes neku muziku gde je realno zaista nema ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svasta, toliko razglabate o glupostima i onda se hvatas za moj off i to jos ozbiljno.

A za mene je muzika zvuk motora.

 

Ja sam tip koji ne pravi uredjaje nego ih kupuje po cijeni koliko kostaju i ovdje sam kao takav, citajuci temu, "istembiljan" sa svih strana ... Onaj koji je jednom imao svoj biznis zna vrlo dobro zasto stvari kostaju koliko kostaju ... samo da ne mjesamo u to bas onu extremnu "modnu" stranu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valjda ima muzike i u ovome?

http://aqos.co.uk/

 

 

 

 

 

 

http://aqos.co.uk/team/

 

 

U sred srede.

 

Da li si pokušao da zamisliš da se sa i/ili oko foruma okupi 10 ljudi u tim za osmišljavanje/realizaciju/produkciju i prodaju proizvoda vrhunskog po: tehničkom, tehnološkom i vizulenom dizajnu?

Od tih 10 je 4 Dr., 3 M.Sc., svako stručnjak u svojoj podoblasti. Inače mi je Dr. Čaki predavao na Mašinskom fakultetu. 

Npr. BFA je tim od više ljudi: finansiranje, reklamiranje, konstrukcija pojačala, konstrukcija digitalne tehnike.

 

Da li je nekome palo na pamet kako bi dobro bilo imati tzv. klaster u Srbiji iz oblasti produkcije audio uređaja?

Pa da svi koji su proizvođači, ili pretenduju da im DIY hobi postane ozbiljan posao, imaju na raspolaganju sabrana / zbirna iskustva o:

- kvalitetnim podizvođačima: obrada metala, obrda drveta, sitni delovi, ambalaža, itd.

- transportu delova i repromaterijala u zemlju i izvozu proizvoda iz zemlje

- propisi, vođenje preduzeća, ekonomika

- reklamiranje, recenzije, brandiranje, itd.

 

A onda pogledaš šta se pisalo u temi, i muka da te spopadne...

 

Jedino smo saznali da na forumu ima genijalaca koji su vrhunski stručnjaci istovremeno za sve uređaje: pojačala, zvučnike, DAC-ove, RIAA i kablove. Na zapadu se to zove "Jack of all trades". Jedna osoba "sve zna", ali u realnosti ništa od toga ne zna stvarno dobro. Definicija stanja u Srbiji. Klik-klak, muvanje, muljanje, dogovori u kafani, prodaja "vrhunskog" na "žvaku".

 

DIY i HiFi proizvod su POTPUNO različite kategorije, koje je bespredmetno upoređivati po bilo kom osnovu, osim možda zvučno. Po meni, tema je trebala biti vezana za udruživanje iskustava i/ili klaster, a ne "ovo" :hot:  

 

P.S. U jednom društvu / organizaciji / preduzeću, najgori oblik korupcije je nekompetentnost.

Države, firme, organizacije mogu da napreduju i usavršavaju se ako kod njih funkcionišu sledeće osobine:

1. poverenje i solidarnost   (ljudske osobine)

2. znanje i kompetentnost  (stručne osobine)

.....i to treba stalno ponavljati, a sve sisteme stalno sagledavati po osnovu te 4 osobine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hahaha, e moram još ovo da ti odgovorim, samo da ti pokažem koliko si glup:

 

Moj mali Babel u kombinaciji sa Sipijevim preampom svira daleko bolje od SVIH uređaja koje sam u životu čuo. Ali od SVIH! Dobro, nisam čuo neke besne uređaje od po nekoliko hiljada eura, ali da sada ne pišem šta je sve Babelfish nadsvirao... i lagano mi ne bi smetalo da mi ostane za ceo život. A jel ga znači prodajem zato što svira loše i pravim nešto što će da svira bolje? Hahhaha, ne nego zbog jedne stvari koju ti NIKADA nećeš da razumeš, zato što si veoma glup: A to je potreba za istraživanjem, znanjem, učenjem - da napravim nešto novo, da nešto lemim, da razvijam vijuge proučavajući električnu i montažnu šemu (koju sam nacrtam). Da nešto STVARAM, bilo to iz hobija, iz profesije, kako već...

E TO ti nikada nećeš moći da razumeš - al nemoj da žališ zbog toga - naprotiv! Kupi Musical Fidelity A1 i neke Proarc kutije i uživaj! ;)

 

I daj bre spakuj se i tutanj odavde, ja nemam ni nalog na fifi forumu, zamisli da ga još imam i još da uđem tamo i krenem da se poseram po gotovoim uređajima??? Koj bi ja retard bio :rofl:

 

E, pičim sam dok me ne banuju :D

kad ćeš da se samobanuješ? :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ja da iskoristim priliku da, pošto te već to zanima, zasučeš rukave i kreneš sam do istine :)

zasukao sam rukave, jašta...i krenuo da guglam :)

zato i pitam, da vidim šta nudi pamet sa serbskoga diy foruma.

znam šta nudi šolaja, znam šta nudi miroslav, pa ko velim da vidim šta to jarani sa foruma nude :)

da saznam ko traktor vozi a ko kapiju otvara :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U sred srede.

 

Da li si pokušao da zamisliš da se sa i/ili oko foruma okupi 10 ljudi u tim za osmišljavanje/realizaciju/produkciju i prodaju proizvoda vrhunskog po: tehničkom, tehnološkom i vizulenom dizajnu?

Od tih 10 je 4 Dr., 3 M.Sc., svako stručnjak u svojoj podoblasti. Inače mi je Dr. Čaki predavao na Mašinskom fakultetu. 

Npr. BFA je tim od više ljudi: finansiranje, reklamiranje, konstrukcija pojačala, konstrukcija digitalne tehnike.

 

Da li je nekome palo na pamet kako bi dobro bilo imati tzv. klaster u Srbiji iz oblasti produkcije audio uređaja?

Pa da svi koji su proizvođači, ili pretenduju da im DIY hobi postane ozbiljan posao, imaju na raspolaganju sabrana / zbirna iskustva o:

- kvalitetnim podizvođačima: obrada metala, obrda drveta, sitni delovi, ambalaža, itd.

- transportu delova i repromaterijala u zemlju i izvozu proizvoda iz zemlje

- propisi, vođenje preduzeća, ekonomika

- reklamiranje, recenzije, brandiranje, itd.

 

A onda pogledaš šta se pisalo u temi, i muka da te spopadne...

 

Jedino smo saznali da na forumu ima genijalaca koji su vrhunski stručnjaci istovremeno za sve uređaje: pojačala, zvučnike, DAC-ove, RIAA i kablove. Na zapadu se to zove "Jack of all trades". Jedna osoba "sve zna", ali u realnosti ništa od toga ne zna stvarno dobro. Definicija stanja u Srbiji. Klik-klak, muvanje, muljanje, dogovori u kafani, prodaja "vrhunskog" na "žvaku".

 

DIY i HiFi proizvod su POTPUNO različite kategorije, koje je bespredmetno upoređivati po bilo kom osnovu, osim možda zvučno. Po meni, tema je trebala biti vezana za udruživanje iskustava i/ili klaster, a ne "ovo" :hot:  

 

P.S. U jednom društvu / organizaciji / preduzeću, najgori oblik korupcije je nekompetentnost.

Države, firme, organizacije mogu da napreduju i usavršavaju se ako kod njih funkcionišu sledeće osobine:

1. poverenje i solidarnost   (ljudske osobine)

2. znanje i kompetentnost  (stručne osobine)

.....i to treba stalno ponavljati, a sve sisteme stalno sagledavati po osnovu te 4 osobine...

 

 Posto limuzina ? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crni,gde ima da se kupe ti uredjaji "za ceo zivot", za koje ne treba brinuti da li ces moci da ih prodas?

nisi me razumeo, pročitaj ponovo ceo post

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se da diy i hi fi ne moraju da budu u istoj kategoriji, ali ne znaci da je hifi uvek iznad. Na kraju krajeva, neki su presli iz diy u produkciju i prodaju.

 

Takodje se slazem i to je realnost, da mnogi i ne mogu bas sve da odrade, ili ne znaju da drze lemilicu, uopste. I da su na neki nacin prisiljeni da pazare zgotovljenu zabavu. I to nema spora. Da budu potrosaci. I sam sam to bio 78-79-e..nije bilo konfornih i ozbiljnih uslova za diy, a bogami i znanja je nedostajalo. I skolskog i vanskolskog.

 

Ono sto mi je sustina price, da diyer moze sebi da dozvoli odredjene kompromise, zbog trenutnih okolnosti, nestrpljenja..ali ce sve sto moze da odradiu maksimumu znanja i umeca. Sigurno bar osnovne zanatske,neizbezne detalje.

Da napraavi pojacalo na dasci..pa da odlozi skutijavanje za neki lepsi momenat.  To ne znaci da ce sprava lose raditi.

 

Medjutim, firma koja je na trzistu, mora da ima neke standarde. Koji se ne odnose samo na standarde samohvalisanja i blebetanja, ili kolicine fensi izraza,vec i na neke izradbene standarde, koji se nalaze i u triputa jeftinijim uredjajima.

Ako napusti standarde, obori kvalitet izrade, a to pokriva misticnom pricom, to se zove prevara..a da li lazu 30%,70 ili vise, potpuno je nebitno.

 

Ne mogu oni da zanemare zanatske elemente i da ih pokriju pricom. Ne mogu resenja koja su nedopustiva u visestruko jeftinijim uredjajima da budu standard,samo zato sto su pokrivena sjajnom i neprovidnom ljusturom. I to se ne moze pravdati trgovackim nemoralom i imperativom profita

 

I kao drugo, nema nikakve potrebe da ih hvalise diy zajednica, naprotiv, treba da budu izazov i inspiracija za diy,a ne da se spustaju na nivo koji diy zajednica moze opravdano da pljuje ili samo kritikuje.

 

Govorim o zanatskim detaljima, licne fascinacije i osecaje slusanja smatram izuzetnim nereferentnim subjektivizmom.

I kao sto je decembra prosle godine dokazano, da ljudi kojijedu skupim priborom, imaju osecaj ukusnije hrane nego kada istu hranu jedu sa jeftinim priborom za jelo, dokazana je velicina uticaja predubedjenja..

 

Taj efekat predubedjenja je izuzetno osoben i dramaticno razlicit od osobe do osobe(kao i sve druge emocije), i ne smatram ga validnim argumentom rasudjivanja kvaliteta..posto je ocito u koliziji sa senzorom..da kazem drugacije, predubedjenje je izazvalo devijaciju cula...

 

Jeste finalni utisak svakome vazan, ali se tolika razlicitost ne moze potezati kao merilo. 

 

P.S.

Ako neko zna da napravi riu, preamp i amp, to bas i nisu tri sveta razlicita,..sve je to obrada signala, pojacvaci sa razlicitim ulazno izlaznim parametrima...

Zvucnici su malo drugacija prica, ali su u zadatoj temi...kao i gramofoni...npr

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...