Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

16 hours ago, Mikorist said:

Problem je što apdejtovan Windows 7 ima istu Telemetriju (potpuno iste zakrpe- poboljšanja) kao Windows 10.

Tako je.Zato win7 ne treba updejtovati preko windows updejta,vec windows updejt ugasiti posle clean instala untouched iso fajla.

Skinuti Simplix updejt koji je "preradjen" mikrosoft updejt bez telemetrija,provere procesora i ostalih bespotrebnih qurcoboca koje "smaraju" bezveze komp i znacajno mu smanjuju performanse

http://forum.oszone.net/thread-257198.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedan od najžilavijih računarskih mitova - postoje neki super-tajni trikovi na opskurnim forumima kojima se računar značajno ubrzava. Ugasim proces koji šteluje vreme ili obrišem drajver za blutut i letim na mesec :) Malo sutra. Bolji i brži računar te čeka u Tehnomaniji 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, vladd said:

Nije bas tako simplifikovano, ali postoje razni zahvati koji optimizuju resurse, i ubrzavaju rad racunara. Evoluiraju i sa softverom i sa hardverom.

Daj benčmark pre i posle zahvata da procenimo dobit. 1%? 2%? Da li je dobit vredna zamlaćivanja i brige da li će sistem da se ruši, štuca, da će da štampa i sve što želimo od računara?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Mikorist said:

Nije problem samo u Telemetriji - nego i u samom kernelu.

Svi apdejtovi za Windows nose zakrpu za meltdown and spectre - koji usporavaju računar.

 

Dobici su within the margin of error :)

For 3D rendering, the Cinebench R15 multi-threaded score was reduced by 2% while the single thread score was increased by a percent, a likely non-significant result. Results for the Blender and Corona benchmark was also within the margin of error.

For productivity, Excel and 7-Zip benchmarks were near identical as was Veracrypt.

For gamers,  Ashes of the Singularity was actually slightly faster following the patch, as was Battlefield I, while Assassins Creed was unchanged.

 

Crystal.png

Atto.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vole ponekad gikovi da zamlacuju ostale, ali to nije sustina.

Brzina rada je brzina odziva na komandu, a da li ce brze da stampa, to i od printera zavisi. 

Softver nije savrsen, a postoje i nepotrebne aplikacije koje su aktivne i trose resurse i vreme.

 

P.S.

Sto se igrica tice, i to je ponekad krs softver, najcesce pisan "za rokove",  sa bagovima, ili neoptimizovanim koriscenjima resursa. Pa su i odzivi na optimizacije saroliki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam neki stari notebook, prestao da ga koristim zato što je spor, nije bio ali je postao.. kad reinstaliram win, bude OK nekoliko dana, ali brzo počne da se guši.. ventilator mu stalno radi, greje se - znam prljav, čistim usisavam.. ali zašzo mu je u task manageru 100% disk aktivnost..

ne pomažu cleaneri, barem ne free verzije.. dr Mikoriste - ima li nade [emoji3]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Woland said:

imam neki stari notebook, prestao da ga koristim zato što je spor, nije bio ali je postao.. kad reinstaliram win, bude OK nekoliko dana, ali brzo počne da se guši.. ventilator mu stalno radi, greje se - znam prljav, čistim usisavam.. ali zašzo mu je u task manageru 100% disk aktivnost..

ne pomažu cleaneri, barem ne free verzije.. dr Mikoriste - ima li nade emoji3.png

+1

Isti slučaj imam u kući, isti simptomi.

Deder Mikoni, ima l' spasa tom laptopu ( Asus I3 , memorija 4 gb, grafićka 2 gb, hdd 500 gb )

Win 7 64 Ultimate iz "dućana" :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Doktor said:

+1

Isti slučaj imam u kući, isti simptomi.

Deder Mikoni, ima l' spasa tom laptopu ( Asus I3 , memorija 4 gb, grafićka 2 gb, hdd 500 gb )

Win 7 64 Ultimate iz "dućana" :)

Ja imam nešto slično. Dell je u pitanju i originalno je bio instaliran Linux. Ja odmah pretabao sa Win 7. Kada je došlo vreme za ugrade na Win 10, iako mi je Microsoft ovo odobrio, glupi Dell nije hteo da instalira Win10 automatski i za DŽ.

Ključ ubrzanja rada tog računara je da se zameni HDD sa SSD!

Što se tiče OS-a, pošto sam instalirao isti Linux koji je originalno bio tu i predviđen (samo novija verzija), nisam imao nikakvih problema sa drajverima i sve je proradilo iz prve. Jedino mi Office nedostaje, jer Libre Office ima problem sa otvaranjem kojekakvih Excel tabela koje imam (recimo, preveliki mu je broj tabova i sl.).

Sada sasvim pristojno radi za porodičnu razbibrigu na moru i sl.
Preporuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Miloš 1210 said:

Jedan od najžilavijih računarskih mitova - postoje neki super-tajni trikovi na opskurnim forumima kojima se računar značajno ubrzava. Ugasim proces koji šteluje vreme ili obrišem drajver za blutut i letim na mesec :) Malo sutra. Bolji i brži računar te čeka u Tehnomaniji 

 

Ne ubrzava znacajno,vec znacajno ne usporava.

Mozes da kupish najskuplji rachunar u Tehnomaniji,koji dolazi sa Win10(ista stvar i Win7 sa win updejtom) u paketu,ako ga skuca telemetrija na 100%  rada diska i procesora mosh se slikash sa njim(da ne pricham o restartima kod updejta u sred rada sa rachunarom),kao i kad ga "zakachi" virus shto telemetrija i jeste.Imash krsh bozhiji videa kako ubrzati Win10 i sve to kad ispodeshavash da radi koliko toliko "normalno" pojavi se novi updejt koji to sve pokarabudzi,pa jovo nanovo.

Win10 je ne upotrebljiv bez m2 ssd diska,veoma brze memorije,grafike i procesora,a sa istim tim hardverom Win7 sa Simplixom ide josh brze,dok Xp leti.

Te priche o gashenju procesa,blututa piju vodu na veoma starim racunarima sa sporom memorijom,danas to nije toliko bitno.

Simplix nije nikakav mit,to je preradjen windows updejt,updejt kakav je nekad bio,dok su korisnici imali kakvu takvu samostalnost u radu i josh jednom

ne ubrzava znacajno rachunar,vec ga znacajno ne usporava.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, Quattor said:

 

Ključ ubrzanja rada tog računara je da se zameni HDD sa SSD

Na toshibi od pre 15 godina ne ubrzava mnogo jer ima sata2.

Msm slicna je brzina sa 7200rpm jer je kontroler qrac

 

Najbolji sistem na tim starudijama je onaj koji se sav ucitava iz rama.

I ima velicinu oko 300 MB

A to je Puppy linux:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Miloš 1210 said:

Optimizovan Yugo, skinut nepotrebni zadnji brisač i istočena tečnost za šoferšajbnu, bolje leži, na pravcu čupa asfalt

yugrale_2.jpg

Dobar je taj optimizovan al meni lepše ono neoptimizovano plavo što mu štrči ispod haube :wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Papi nije smesan kome zavrsava posao. Meni na novom laptopu najbolje radi MacOs... Broadcom wi fi .Cepa 100 megabita na 5ghz. Na linuxu ne prelazi 10 megabita sa b54 drajverom. Na win ide 20 plafon. Nemam lagovanje na monitoru kad puštam 4K video. Na svim ostalim sistemima imam.Uporedo imam više particija sa sistemima. Tipa sa apfs fajl sistemima imam 500 megabita fajl transver sa ssd. I tako to.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno Office nikad neće napraviti da radi na MacOs kao na Win. Uvek će biti neka mini verzija osakaćena. Ali ko se bavi audio i video obradom - ili prosto voli da gleda 4K UHD - na specifičnim rigovima zasenjuje sve ostale sisteme.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...