Jump to content

MOTALICA - regulacija brzine


Lemić

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 233
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Vrlo jasno - pregledno. prakti;no se :ita shema direktno...

Jedino je zbog tog dizajnerskog cilja recimo malo lo[ije postavljeno napajanje.

prigu[nica je jako blizu mrenog trafoa, a ispravljacica greje kondenzatore

kao i prigu[nicu i pomalo mrezni trafo. Kada bi se na istom tom prostoru

malo pravilnije postavilo - a za to je i predvi]en recimo taj manji prostor ispred C packa,

i rotira se malo taj deo prigu[nica - C - Ispravljačica. Dobila bi se malo bolja postavka

Ali izgubia jasnost i preglednost, vodovi bi bili malo duži a njihova putanja manje jasna...

.

zbog toga mislim da je to patent primerak.

A i nema uzemljenje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uspeh da pronađem, moj prvi DIY amp koji sam slušo više od 20 godina do nailska GeMe. Dual mono bez umašenja celog sistema, svo ožičenje hard kord. 2 torusa su u prednjoj predkomori, sve limeno i pobakarisano, kuriozitet diy bakarni činčevi i direktno švajsovanje gde je moglo, bakar za bakar.

 

post-786-0-01039200-1391411932_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kol'ko znam ima kod nas na vorumu tema sa sve clankom

 

Loftin White

 

bese li iz VTV .........

Jeste L.W. :)

kako su ga lepo uradili, kao neki uređaji iz Teslinog muzeja.

Jedino što su zice malo na pec-pec...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veliki čeka na red, meri se interstejdž trafo sa različitim tipovima C jezgara, (10-100khz /-1db)

post-786-0-44162000-1391438791_thumb.jpg

 

Električno ništa nije u prekidu ili kratkom spopju,

post-786-0-71380500-1391438799_thumb.jpg

 

induktivnost zaboravih.

post-786-0-09811800-1391438807_thumb.jpg

 

Od treme sam morao da sednem i nisam bio ni u stanju  da držim kablove pa stariji Petrović, Miroslav sve sam, " ne valja....kabl,haha", drugi put reci prvo imenicu pa onda ne valja, "Debeli" je uvek raspoložen za šalu

post-786-0-08428200-1391438817_thumb.jpg

 

Učitelj Jovica Petrović Mlađi, nonšalantno ne zainteresovan za moje majstorsko pismo

post-786-0-04035000-1391438829_thumb.jpg

 

i konačno prvo uključenje preko varjaka.

post-786-0-21688300-1391438838_thumb.jpg

 

Trafo ne reaguje na kopčanje i iskopčavanje napona, ne čuje se ništa niti oseti  pod rukom, pri ulazu od 235v dobijeno na 2 sekundara koja idu na red  415 i 414, treći sekundar 167, grejanja za izlazne cevi oba po tačno 20 i za male cevi isto 2 puta po 3,6 volti, struja praznog hoda 10 mA što znači da je ukupni gubitak 2,4w. Svi proistekli naponi su tačno kako je računato, trafo miran i gubioza zanemariva, praktično u limu i neminovna, što govori da je Šolaja ultra tačno projektovao ceo trafo koji su odredili Petrovići umesto Kenjalovog.

 

Nisam baš bio samouveren u uspeh i terao sam Debelicu da meri 3 puta, mnogo sam zadovoljan i puno mi srce al me noge vuku u krevet, ne spavah noćas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima ,

svasta moze da se uradi kad covek ima volje i vremena , a za ovaj trafo je potroseno i volje i vremena. Rezultat je odlcan , jedan od najboljih trafoa koje sam imao priliku da vidim u radionici . Absolutno miran u praznom hodu videcemo kako ce ili dal ce da se greje pri opterecnju a za ovo sto je do sad uradio Lemi ,  SVAKA CAST!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz sasvim verno i zorno preneto Vaše razmišljanje, napor i moguće opasne krivine puno sam i naučio prateći ovo. Hvala. Govorim tiho, da Vas ne probudim... ;)

Taj primerak valja pratiti jer će zbog toga kako je napravljen nadživeti onu sijalicu što gori u vatrogasnoj postavi već vekovima... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svima ,

svasta moze da se uradi kad covek ima volje i vremena , a za ovaj trafo je potroseno i volje i vremena. Rezultat je odlcan , jedan od najboljih trafoa koje sam imao priliku da vidim u radionici . Absolutno miran u praznom hodu videcemo kako ce ili dal ce da se greje pri opterecnju a za ovo sto je do sad uradio Lemi ,  SVAKA CAST!

 

Veliko hvala, da nije Vas Petrovića, Šolaje i Neše Đorđevića ne bi bilo ni ovoga, celo dugogodišnje drugovanje započeto kod pokojnog Bradača mi vičeš "ma nemaš ti pojma",( što je naravno tačno), pa je bilo krajnje vreme za ikakvu pohvalu.

 

Dužan sam pojašnjenje

 

meri se interstejdž trafo sa različitim tipovima C jezgara, (10-100khz /-1db)

 

 

10 hz do 100 kh sa -1 brčićima

 

Svaka cast! Pedantno i predano uradjen posao!  :oke:

 

Pa nije baš sve pedantno

post-786-0-10302700-1391466637_thumb.jpg

 

 

Radujem se da je ovaj ozbiljan posao uspešno priveden kraju. Još jednom hvala što ste nastavili sa ovako iscrpnim i vrednim prikazom i opisom radova na izradi trafoa. Kada budete u prilici prenesite pozdrave Jovanu (Jovici P.)  :shakehands:

 

Miro je Miroslav, Jovicin brat, al nije  forumski zaludan, hvala, preneću, nedavno mi te je preporučio.

 

Uz sasvim verno i zorno preneto Vaše razmišljanje, napor i moguće opasne krivine puno sam i naučio prateći ovo. Hvala. Govorim tiho, da Vas ne probudim... ;)

Taj primerak valja pratiti jer će zbog toga kako je napravljen nadživeti onu sijalicu što gori u vatrogasnoj postavi već vekovima... ;)

 

Hvala svima na podršci no nije sve još gotovo, tražim adekvatno rešenje za montažu i ko tek ispileli mozgam na temu oklapanja kako Petrović obavezno radi zahtevnije trafoe. A ta sijalica mi je vodilja a govori koliko je sve bilo jako kvalitetno i sve izmišljenjo, sad je reprint.

post-786-0-22775500-1391466948_thumb.jpg

 

(Dobio sam dozvolu za objavljivanje)

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lemiću jesi merio vrednosti propusnog opsega u kolu u kojem ce raditi (u kolu cevi za koju je njamenjen)

ili samo trafo posebno?

 

Ma do kola ima još da se pešači, samo u praznom hodu, isuviše je komplikovano da sad žicama spajam trafo radi merenja. Uzeti su u obzir nužni gubici tako da će verovatno to da bude kako je projektovano, plus uvek postoji mogućnost fine korekcije a i nisu vrednosti napona kritični u smislu radnog režima, bitno je da je sve dimenzionisano sa džentlmenskom rezervom.

 

Ma to je kreativni nered, bez toga ne ide :)

 

Bolje nered naokolo nego u i na, jel tako. Tako je inače sve kad radim,svuda lom uključujući i mene al zato sve usmereno na rezultat.

 

Pitanje, da li ima nus pojava ako spoljni šild umesto samo širine špulne bude ukršten ili na neki drugi način ceo trafo bude obložen bakrom ko Milka čokolada, čisto su estetski razlozi, uglačano i izlakirano bi lepo odsijavalo, znači šire nego na gornjoj slici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapunjavanje lakom na kritičnim deonicama

post-786-0-67223300-1391771109_thumb.jpg

 

Još jedan elektrostatski oklop sa izvodom, izolacija

post-786-0-15500700-1391771117_thumb.jpg

 

i bakar sa izvodom

post-786-0-68951800-1391771125_thumb.jpg

 

Iako izolovano lakom, dodatno parče izolacije na mestu preklopa

post-786-0-46462800-1391771136_thumb.jpg

 

uvučen oklop

post-786-0-55581800-1391771143_thumb.jpg

 

još 2 sloja izolacije sa preklopom na suprotnom delu

post-786-0-96754800-1391771156_thumb.jpg

 

peglanje šasije, preteško  i vremenom je došlo do osetnog ulegnuća i verovatno do razdvajanja limova u trafou

post-786-0-46393900-1391771452_thumb.jpg

 

Podignut trafo za 90° da bi se i ravni  lima se upravno presecale što je mnogo bolje nego kako je izvorno bilo gde su limčići sva 3 trafoa bili paralelni u istoj ravni iako su špulne ukrštene. Sve u svemu muka da se to namontira, da bude ravno i prihvatljivo na izgled. Ne sviđa mi se siva boja nikako a teško da je moguć skin lifting bez ozbiljnog posla..., danguba.

post-786-0-36027800-1391771460_thumb.jpg

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jako lepo uradjeno i montirano... :)

 

:angry7::wild::angry27:  Želiš mi bolje i lepše nego što jest, nije ni jedna od tri reči već samo, jako, uz moje dodavanje, loše. Naime, prčkanjem po "crevcima" ladan lem na produžetku izvoda izlaznog trafoa i držalo se samo u bužiru, labavi šrafi u luster klemama, "graund point" klimav i sve oksidisalo,...Iako ispravljena ploča, odma se iskrivila po stavljanju mrežnjaka i što je najgore, pažljivim pregledom sam ustanovio da  i oba izlazna trafoa trpe deformaciju odnosno, donje strane su im krivkaste i gep nije pravilan celom dužinom. Cela ovakva konstrukcija sa "samonosećom" šasijom gde trafoi nose sami sebe nije dobra, (nije to BMW motorcikl koji nema ram), na stranu što su  izlazni spregnuti gvozdenim brezonima umesto nemagnetnim, donja strana preko klingerita na šasiju a gornja samo ukrasnom kapom koja ne može dovoljno dobro da  nit da steže paket lima nit da drži gep kako treba odnosno vrlo malim što sve ukupno degradira performansu neprimetno kako vreme protiče. Uzeo sam juče dur luminijum da napravim stezače mrežnjaku  i ko da sam predosetio, kupio viška tako da će sad "uređaj" da pretrpi radikalniji apgrejd nužno što će potrajati. Jesu Kenjala, Đole i Vojkan zaista odlični inženjeri ali se ovakv sklop ne pakuje na ovaj način bez obzira što je dizajn svih urađenih "Ongaku-a" proisteko iz prvog po zahtevu jednog Požarevljanina koji je za sve primerke izradio mehaniku vođen nekom svojom fikcijom o integralcu mini gabarita, ipak je ovde 1kv, opasno po život, vidim i ja ko laik a kamoli  elektroničar. Bojim se da će tema da se pretoči u servis diy kako uostalom i dolikuje postavci foruma.

 

post-786-0-65358600-1391938824_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa jeste, počeo si i sam da oftopičiš sopstvenu temu poodavno, otkad je motalica profunkcionisala :D

 

Ja sam predložio još na početku da se rinejmuje naziv, otvori zasebna...svi ćutahu i ja nastavio po svome u maniru "sam svoj majstor", ne copy/paste. Možda ti zatreba za ono pivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam predložio još na početku da se rinejmuje naziv, otvori zasebna...svi ćutahu i ja nastavio po svome u maniru "sam svoj majstor", ne copy/paste. Možda ti zatreba za ono pivo.

 

Ja sam predložio još na početku da se rinejmuje naziv, otvori zasebna...svi ćutahu i ja nastavio po svome u maniru "sam svoj majstor", diy, ne copy/paste. Možda ti zatreba za ono pivo, zato si se of ofovao. Na moderatorima je da odluče, što se mene tiče svejedno mi je, mogao sam i da ne objavljujem ništa, da se povučem sad, da se na prazno hvališem...Kako god Vam volja, ionako lepo vreme mami za motor.

 

No sad ozbiljno za uredništvo, šta činiti sa temom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...