Jump to content

Meditacije o Tannoy driver-ima, kaminima ( a unutra horne ),pored njih Scan-speak, Fane, stacked statici, Altec, JBL . .


Mikorist

Preporučeni Komentari

Ja ne znam da ih ima itko u čitavoj Europi!

Svojedobno sam naišao na članak u kojem jedan od Stereophilovih novinara svršava nad njima. Budući da RCA više ne pravi zvučnike vjerujem da mu nije nitko platio da preuveliča hvalospjeve...osim ako tada na ebayu nisu bili njegovi driveri na aukciji. :rofl:

 

rusi kupuju. skoro se prodavao na ebayu par u moskvi, $2000

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rusi kupuju. skoro se prodavao na ebayu par u moskvi, $2000

 

 

Usporediš li cijenu sa Monitor Gold-om ili pogotovo Monitor Silver onda i nije strašna. :rofl:

 

Navodno su driveri savršeno fazno usklađeni, ali što imam ja sad tu trkeljati o njima. Znam čovjeka koji ih ima u kući. Neki odvaljeni hipi....upoznat ću vas s njim!  :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Što se velikih Tannoya tiče, oba koja sam čuo imaju pomalo nedefiniran bas, ali im se to oprosti kad se čuje ostatak muzike. Jedna asocijacija u vezi zvuka (ne pojave!) mi se cijelo vrijeme nametala dok sam slušao: Aristokracija!Imaju manu, ali ju nose tako dostojanstveno da im se ne usudiš to zamjeriti."da prostis,s cim su ih terali?..nekad nije na odmet to vostiti ko vola sa amplifikacijom..lepo je to sa par vati,proradi to vec i sa time,za pocetak,ali pogledaj im specifikacije,sta gutaju na "peak" :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Kolegioni  Zmajovi 

 

Na stranu sa tim skupim Englezima , ali ....

Sta mislite o ovim alternativnim  Kineskim 15`` koax-ima ? , cenim da tamo kostaju ne vise od  50 -100$ / komad ! 

 

 Na kraju tamo lepo pise :The excelent HYYX sound , The world enjoys them !  :shinymj5:

 

http://www.huiyinaudio.com/?thread-131-111.html 

post-556-0-05136200-1380718721_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rusi kupuju. skoro se prodavao na ebayu par u moskvi, $2000

Bilo je reči da će početi proizvodnju u Japanu. Onaj "ludak" što pravi one V-Fet pojačavače. Mislim da je njegov učitelj radio u Yamahi.

 

http://www.6moons.com/audioreviews/roadtourdigitaldomain/visit.html

 

 

" They have chosen RCA's coaxial LC-1A made in 1955. Since those transducers went out of production long time ago, DM will re-manufacture them from scratch."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da prostis,s cim su ih terali?..nekad nije na odmet to vostiti ko vola sa amplifikacijom..lepo je to sa par vati,proradi to vec i sa time,za pocetak,ali pogledaj im specifikacije,sta gutaju na "peak" :)

 

Mislim da je bio J. Roland 312, ali me nemoj držati za riječ.

 

Snage im sigurno nije falilo, ali možda je nekad i dobre stvari previše?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

maxonic, bruka skupe filed coil verzije altec 604

 

super je taj prvi link, ima dosta teske japanske bolestine - mactone, to je jos skuplje od konda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je sibatech (bez L).

ne znam ali ne verujem. silbatone je najbizarnija firma danas, vlasnik je prebogati korejanac kome je to igracka. kako i ne bi bila kada se prica da on poseduje vise od 20% svih vintage audio proizvoda (WE, RCA i slicno), kao i 2.5 miliona ploca. koji ce mu te japanske "obicne" stvarcice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to je sibatech (bez L).

ne znam ali ne verujem. silbatone je najbizarnija firma danas, vlasnik je prebogati korejanac kome je to igracka. kako i ne bi bila kada se prica da on poseduje vise od 20% svih vintage audio proizvoda (WE, RCA i slicno), kao i 2.5 miliona ploca. koji ce mu te japanske "obicne" stvarcice.

Ne vidi nana bez naočara :shinymj5: . Zato mi i bilo čudno ovi Korejci a ovi Japanci. Lepe igračke ima:

 

http://ultra-fi.blogspot.com/2010/12/jcs-da100-amp.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Mislim da je bio J. Roland 312, ali me nemoj držati za riječ. Snage im sigurno nije falilo, ali možda je nekad i dobre stvari previše?

interesantno,neznadem te JR-e..ICE bazirani,negde sam citao da D klasa pojacivaca nije bas najbolji match za Tannoy...ali mislim da se ne treba generalizirati,ja sam imao jedan kuci,to je razvalilo moje ko dete zvrcku :)..drugo,mimo amplifikacije,ostali razlozi mogu biti i do kablaze,izvora..a na kraju krajeva moguce da su i sami DC-i bili krivi,samo nekad vec ni korisnici ne vide prst pred nosem :) :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...