Jump to content

Meditacije o Tannoy driver-ima, kaminima ( a unutra horne ),pored njih Scan-speak, Fane, stacked statici, Altec, JBL . .


Mikorist

Preporučeni Komentari

bolje da si citao nego da si pito, kad procitas oglas onda trazi 5.900 (a mozes da ih nosis kuci za 5.000, to ako pitas mene)...

 

sretenovic je, da.

Paaaaa nisam čitao nego ga pozvao ALI je rekao da poseduje potpuno nove, onda to nije bio taj oglas!

:unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Javih tipu za par FSG-215 u Dk od prvog vlasnika, on ih sljedeci dan kupi i ode po njih ... negdje za bozic. Sedam dana posle, nadje GRF i oni stigose pre koji dan. Kad se sve usvira idemo ih slusati i to po sljedecom redoslijedu(prva dva su od pre):DC-10, Glenair 15, FSM-215, och GRFEDIT: DMT posle Zenomentara ;-)Kaze da mu je san WM i da jos samo njih ceka.:)http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90719http://www.hififorum.nu/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90818

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Možda nekom bude interesantno, ja bi svakako voleo ovim da se poigram ali verujem da je van mojih financijskih mogućnosti trenutno.

 

http://www.kupujemprodajem.com/Tannoy-12-driver-model-3142-sa-skretnic-10445346-oglas.htm?filter_id=122

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 years later...
12 minutes ago, NIXIE said:

Proda Harberth doktoru i za te pare . . . 

Doktor se povuk'o iz te price i trenutno prati 10" or 12" Tannse. :jump:

Nekako mi se to vise uklapa kao treci par zvucnickih jedinica.

FR, ESL i sada da izbunarimo jedan par DC. 

Btw, DC rulezzzz . . . . :punk:

dc 1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Doktor said:

Doktor se povuk'o iz te price i trenutno prati 10" or 12" Tannse. :jump:

Izvini, ja mislio ti još gledaš LS3/5, a ovo je slično. Na kraju uvek pobedi veći zvučnik, tako je to.:rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, NIXIE said:

Izvini, ja mislio ti još gledaš LS3/5, a ovo je slično. Na kraju uvek pobedi veći zvučnik, tako je to.:rasta:

Ne. Nije.

Pobedi koncepcija. Topologija. Istorija audija. :)

DC ce da bude treci par kod mene.

Ima vremena i za male LS3/5A. Polako . . . .  :beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Doktor said:

Pobedi koncepcija. Topologija. Istorija audija. :)

DC ce da bude treci par kod mene.

Ne znam o čemu se ovde priča.....Jedan kanal samo kad slušam preko Tannoy čujem 3D efekt.
Ako je stereo čuje se dupli 3D efekt.  Nešto slično surround efektima......Ali zavisi od snimka - izvora zuka i pojačala između.

Phase plug i wave guide koji formira usta VF horne je zapravo deo magneta vufera Tannoya .

Odnosno kompresioni visokotonac pričvršćen je na zadnjem delu magneta  sa njegovom dijafragmom direktno u centru zavojnice zvučnika, koristeći celu površinu vufera-a kao njen produžetak kroz koji zrači sferno sa spoljašnjim delom čitavog bass drajvera koji formira spoljnu granicu sfere zvuka.

3D zvuk izvire praktično iz jedne  3D tačke u prostoru u realnom vremenu sa  skoro nultom faznom greškom zato što su drajveri raspoređeni koncentrično, druge dve ose su takođe savršeno poravnate u jednoj tački, otuda i termin dualno koncentrični.
Zbog načina na koji VF drajver formira hornu (ceo bass mu je lavor) , ukratko, sweet spot je OGROMAN - čujem ga iz drugih soba - ne samo iz one koje slušam.... Takođe na Tannoy-u su bolesno dobro napravljene skretnice koje pojačavaju 3D efekt dodatno.  (osveženi - poboljšani delovi u skretnici pojačavaju isti efekt još)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, Mikorist said:

Ne znam o čemu se ovde priča.....Jedan kanal samo kad slušam preko Tannoy čujem 3D efekt.
Ako je stereo čuje se dupli 3D efekt.  Nešto slično surround efektima......Ali zavisi od snimka - izvora zuka i pojačala između.

. . .

 Ako preko Tannoy-a cujes 3D efekat, pa jos x 2, onda tek treba da dodjes ovde, da cujes Quad ESL 57 u akciji.

To je najblaze receno -  quadrofonija. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Ne znam o čemu se ovde priča.....Jedan kanal samo kad slušam preko Tannoy čujem 3D efekt.
Ako je stereo čuje se dupli 3D efekt.  Nešto slično surround efektima......Ali zavisi od snimka - izvora zuka i pojačala između.

Phase plug i wave guide koji formira usta VF horne je zapravo deo magneta vufera Tannoya .

Odnosno kompresioni visokotonac pričvršćen je na zadnjem delu magneta  sa njegovom dijafragmom direktno u centru zavojnice zvučnika, koristeći celu površinu vufera-a kao njen produžetak kroz koji zrači sferno sa spoljašnjim delom čitavog bass drajvera koji formira spoljnu granicu sfere zvuka.

3D zvuk izvire praktično iz jedne  3D tačke u prostoru u realnom vremenu sa  skoro nultom faznom greškom zato što su drajveri raspoređeni koncentrično, druge dve ose su takođe savršeno poravnate u jednoj tački, otuda i termin dualno koncentrični.
Zbog načina na koji VF drajver formira hornu (ceo bass mu je lavor) , ukratko, sweet spot je OGROMAN - čujem ga iz drugih soba - ne samo iz one koje slušam.... Takođe na Tannoy-u su bolesno dobro napravljene skretnice koje pojačavaju 3D efekt dodatno.  (osveženi - poboljšani delovi u skretnici pojačavaju isti efekt još)

u  bre Miko,ovde je svojevremeno testiran Tannoy Classic Monitor (M1000?),na jednoj od zadnjih berzi konacno sam uspeo doci do istog casopisa u picpicstanju ponovo ...nabavio sam ga bio kad je izasao krajem '82,nakon toga sam isti takav Classic Monitor imao prilike poslusati u jednoj prodavnici ploca u Trstu vise puta,i samo sam rekao=terajte se vise u 3PM,nista ja ne cujem sto ste izbaljezgali tamo :loleverybody:..msm pala je dosta velika pljuvacina u casopisu,sto se tice frekventne karakteristike,ono sto sam boldovao,znaci famozna trubica i njen produzetak u kvazi hornu,kroz bas drajver,i katastrofalnu polarnu karakteristiku zvucnika..za proteklo vreme od tadasnjeg testiranja,do danas,uspeo sam se naci sa dvojicom koji su bili prisutni na tim seansama,jedan je u to vreme radio kao tonac,i radio je poodosta godina sa Classic Monitorima nakon toga.....

http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM1012.HTM

vidljiva su sva merenja i ovako,sutra ja ponesem na posao novine,pa tamo posle jutarnje marende,isfotokopiram i markiram neke komentare sta su se tamo izlajavali....

kolko je sweet spot ogroman je diskutabilno vec i kod mene (D700),ako se pomerim za nekih cca 20-25 stepeni od idealne ose slusanja (legnem na kauc na neobavezno neko slusanje/dremuckanje,intenzitet-cistoca visokih poooddooosta pada....

merenja frekventnog odziva na 0-20-40 stepeni kod Tannoy Classic Monitor..za ovo su u textu rekli,da tonac koji radi sa njima,ne bi bilo zgoreg da ima uvek pri sebi busolu,i da shodno tome kalkulise sa frekventnom karakteristikom (korekcijom iste) prilikom snimanja...nast sutra:

IMG_3168.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, paja959 said:

u  bre Miko.....

Glavna prednost Tannoy Dual Concentric dizajna je da se on izvodi kao point-source, sa zvukom pune frekvencije koji se emituje iz jedne tačke a ne da ima nekoliko drajvera u različitim delovima audio spektra u različitim tačkama na baffle . Ovakav pristup je sličan elektrostatičkim zvučnicima.
Ali i jedni i drugi imaju mane....

Screen Shot 2019-05-07 at 9.43.44 PM.png
Da ne citiram celu knjigu - evo cele u atačmentu

 

Sound_Reproduction_The_Acoustics_and_Psychoacoustics_of_Loudspeakers_and_Rooms_Floyd_Toole.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...