Jump to content

Amp Camp


lukaluka

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...

Pre još nekog vremena sam nabavio sve delove za ampić, jedino što nedostaje vremena da se sklopi.

 

U međuvremenu mogu makar da planiram kutiju.

 

Da li je ok raspored kao na slici, malo sam limitiran sa dužinom hladnjaka + veličinom trafoa? Ovako kako je na slici mi se čini najracionalnije.

 

post-123-0-67797700-1393889244_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bi li se unaprijedilo hlađenje kada bi hladnjaci stajali tako da pera stoje okomito?Ako da, i ako je u ovom slučaju bitno, mogao bi staviti te hladnjake okomito, trafoe jedan na drugi (valjda nema razloga da se to ne smije) i napraviti malo neobičnu kutiju, ali sa bolje iskorištenim hladnjacima. 

Samo pitam! Naravno da sam ja zadnji koji može bilo što pametno reći o gradnji pojačala. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bi ih stavio jedan pored drugog uz prednju ploču pojačala (taman se upasuje prekidač između), IEC konektor napajanja na sredinu zadnje ploče i vod napajanja pravo po osi pojačala do trafoa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravi mono blokove.

 

Neću :)

 

Inače hladnjaci su visoki 10cm i dugački 22cm.

 

Trafoi su prečnika 11 cm i visine 6cm.

 

Ako bih stavljao jedan pored drugog kutija bi bi bila (unutrašnjost) 32cm široka.

 

Ako su postavljeni kao na slici kutija je (unutrašnjost) 26cm široka.

 

Da li postoji neki razlog zašto nije dobro postavljati trafoe kao na slici? Na taj način su mi ukupni gabariti kutije prihvatljiviji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li postoji neki razlog zašto nije dobro postavljati trafoe kao na slici? Na taj način su mi ukupni gabariti kutije prihvatljiviji.

 

Nije dobra ideja voditi provodnike sa ulaza blizu/iznad trafoa. Mož da bude i ništa, ali je čačkanje mečke što se tiče bruma u pojačalu. Iskusio na sopstvenom primeru.

 

Eto, Borko već napisao :)

 

EDIT: Ako vеć ideš na toliku kutiju napraviš standardnu sa prednjom pločom širine 430mm i milina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...