Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Ja bih dodao nešto iz trezvenog stanja... Nema te muzike koju ne treba slušati - pogotovo ako u trenutku godi... (prija - prim.prev.)

@Dobro očuvane i neočuvane - urnisane ploče - jasno je kakav je postupak i šta je činiti (ne činiti) u jednom ili drugom slučaju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@revox,

sve OK, naravno.

Sto se tice zivaca za Maiden-e, slusam ja razne muzicke materijale.

Maiden-i su "malo dete" za, recimo, Sex Pistolse, The Damned, etc. Zasto ne slusati i te muzicke pravce ? :wink2:

Stetne ploce ? Govorio sam o urnisanim, tj. izraubovanim plocama koje sam uzimao na nevidjeno od prodavaca. Mogu jedan put da mi podvale, vise nikada.

Zvucnice i igle imaju svoj radni vek tako da ne bih o tome.

Za Thorens TD160 je duga prica. Licno je i meni ponekad zao kad' se setim.

Medjutim, da nije toga bilo, ne bih imao prilike da imam/probam/uporedjujem nekoliko dobrih/odlicnih baza sve do ove trenutne sa kojom sa izuzetno zadovoljan.

 

doco

 

pušti moje komentare oko izbora muzike, čisto subjektivna stvar

 

čudni su putevi

 

počeo sa sweet, slade t.rex mungo jerry i tome slično nastavio sa purple, zeppelin sabbath i tome slično prešao na tull, floyd doors pa pobjego u jazz rock w.reeport, McLaughlin, corea, j.l.pontyi tome slično onda malo švapskog roka, nectar,can i šta ti ja znam pa se opet vratio na rock pa na blues i sad sam tu neđe da mi samo leži jazz par instrumenata i vocal...od svega ostalo po nešto..

u međuvremenu prodavnno rasprodavano kupovano ponovo kupovano nađe se tu svega i svačega još uvjek se po nešto traži što je propušteno, pa padne razočarenje, pa se nađe nešto neočekivano dobro pa se oduševim i tako idu zemaljski dani što će biti dalje viđećemo :wink2:

 

 

Ja bih dodao nešto iz trezvenog stanja... Nema te muzike koju ne treba slušati - pogotovo ako u trenutku godi... (prija - prim.prev.)

@Dobro očuvane i neočuvane - urnisane ploče - jasno je kakav je postupak i šta je činiti (ne činiti) u jednom ili drugom slučaju...

 

e moj stain tačno je da nema te muzike koju ne treba slušati ali poslije toliko toga preslušanog, i što se tiče LP i godina staža u slušanju (davno zaslužio punu rok penziju) dođe se do toga da slušaš samo ono što ti prija

 

evo ti doco pa neka kaže

 

 muzika ti dođe ka najbolja  terapija, u svakom vremenu a naročito u ova kokuzna

 

a ako ti lijek grkne bjež od njega :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, dupli je :) Na prvih nekoliko Azrinih abuma nema loših stvari. Tu su sve one koje je Džoni pravio godinama i koje su mu urednici listom odbijali, koje je kasnije izbacivao brzinom svetlosti :) 

 

šezdeset, osam šezdeset, vratiće se opet... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

doktore sto se to dogadja sa mnomosjecam se cudnoimam 37 godina i vrijednu diplomuuznemiruju me nocne polucijeboli me glavaprofesor sam na sredjnoj skolitamo predajem neka lijeva pravaonanija mi je redovnamjesecna plata mizernasto da radim bez akcije po citav dandok sam bio student ruzio sam cestocitao praxis polemizirao vjestoanarhizam mi je bio u krvisvi na barikadesanjao sam kako vodim proletere mladea danas doktore pomozi mitesko mi je vjeruj misto da radim bez akcije po citav danmoje drustvo za sankom ordinira od 19 do 22ono niti eksa niti galamizuri u prazno i trulisljakeri spavaju po tramvajimadjeca se ljube na ulicamanoci su frajerske i uvijek na smetnjinoci su samo na smetnjija sada idem iz ovi stopa da se bacim ravno u savusezdesetosam sezdesetvratit ce se opetosam sezdeset

 

 

Da sve i jedna su odlične: Nasmiješeni pas, Pavel, Proljeće u decembru...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaš li od kuda je naslov albuma?

 

(...kada mrtvi fazani lete iznad naših glava a ni jedan ne pada...)

 

Stane Dolanc je promašio fazana, a dežurni poltron rekao: vid' ga - mrtav a leti :)

 

 

Ovo nisam znao. To je fakat?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Zero Da. Ili je urbana legenda, a to je skoro pa isto :)

 

Pisao je o tome Polet tih dana, mislim da jeste fakat. Kurvini sinovi nisu mogli da prođu bez fusnote - imperijalizmu i hegemoniji :)

 

Ih bre Zero, samo se potsećam (kao jučer :) ) '81-va rukometni stadion u Splitu, Nadalina (nije Nadalina, zaboravio sam kako se zove, ali sve ostalo nisam :) ), Džoni u prvoj postavi Azre... eh...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ih bre Zero, samo se potsećam (kao jučer :) ) '81-va

 

 

 

81-ve si bio dovoljno star da budeš na koncertu?

Je l' tebi svječice na torti gasi dobrovoljno vatrogasno društvo!???  :hihihihi:

 

Ma Azra je, za mene, bezvremenski bend. A "Kurvine sinove" bih uveo u školsko gradivo iz predmeta "Etika". :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam 18 godina tada :) Toliko i sada mentalno imam, samo sam ih pokvario iskustvom :) Pitaj Gagija ako ne veruješ. Nemoj Groznog - on je ljubomoran na moju liniju- I na Tannoye  :msn-rofl:

 

 

Jebi ga...dok sam deset godina kasnije i ja stasao da idem na koncerte rokenrol je promijenio značenje. :rofl:

 

I Grozni bi htio imati zvulje koje se vide iz druge ulice. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...