Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Makedonski Muscat Otonel (pre toga dunja što je don'o Grozni), riblja čorba (dokazana :) ), plazma torta (sa bademima i mirindom sic :) ) pa na kraju:

 

Postavljena slika

 

Reizdanje RTB, ganc novo stiglo iz Italije ( :) ), loudnes katastrofalan, aranžmani naivni, snimak užasan, rezanje još gore... ali nostalgija je jača od svega toga :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajde :respect: ,2 komada LP-a na polici+extended varijanta toga na 2CD isto...dixie chicken nekom bude i nickname :wink2:

 

jedan od najboljih koncertnih snimaka ikad uradjeno,Lowell Gerge jedan od najboljih slide gitarista,ocemo dalje? :drink:

 

 

nećemooooo :wink2:

 

sve je krenulo 77 ili 78 kad je Suzy izdao ovaj lp kod nas, eeeeee što ti je bila stata Juga, mislim da je reizdanje bilo godinu ili najkasnije 2 godine poslije originalnog izdanja

 

pjesma willin puštana svaki put prije odlaska na faks na polagane ispita

 

bili talični definitivno :whistle2:

 

poslije toga naručena prva tri - četiri albuma uključujući solo thanks Ill eat it here, svi i danas u kolekciji

 

poslije down on farm prestao da ih pratim

 

stara dobra vremena :sleep2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nećemooooo :wink2:

 

sve je krenulo 77 ili 78 kad je Suzy izdao ovaj lp kod nas, eeeeee što ti je bila stata Juga, mislim da je reizdanje bilo godinu ili najkasnije 2 godine poslije originalnog izdanja

 

pjesma willin puštana svaki put prije odlaska na faks na polagane ispita

 

bili talični definitivno :whistle2:

 

poslije toga naručena prva tri - četiri albuma uključujući solo thanks Ill eat it here, svi i danas u kolekciji

 

poslije down on farm prestao da ih pratim

 

stara dobra vremena :sleep2:

 

 

nakon clanka u dzuboksu,narucen upravo "dixie chciken", "..columbus" je izdat dosta posle toga od strane suzy....ceo taj album "waiting for columbus" je "tour d force" sa tower of power duvackom sekcijom koja kulminira na "dixie chicken" sa fenomenalnom svirkom svih,ali B.Payne je tu na vrhuncu medj ostalima...strana 4 kad nakon willin'-a krene sa "don't bogart that..",pa predje u "a apolitical blues",pa "sailin shoes",ajme meni.....brate ,put on your sailin' shoes ....

 

http://www.youtube.com/watch?v=FNnjQwEwjbg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nakon clanka u dzuboksu,narucen upravo "dixie chciken", "..columbus" je izdat dosta posle toga od strane suzy....ceo taj album "waiting for columbus" je "tour d force" sa tower of power duvackom sekcijom koja kulminira na "dixie chicken" sa fenomenalnom svirkom svih,ali B.Payne je tu na vrhuncu medj ostalima...strana 4 kad nakon willin'-a krene sa "don't bogart that..",pa predje u "a apolitical blues",pa "sailin shoes",ajme meni.....brate ,put on your sailin' shoes ....

 

http://www.youtube.com/watch?v=FNnjQwEwjbg

 

ajde :oldtimer: da se ne raspravljamo :wink2:

 

ja sam 81 završio fakultet

 

znači zadnje dvije tri godine faksa sam willin puštao prije svakog ispita to znam mada sam :oldtimer:

 

znači moće bit u ga je suzy izdao taman 78 ajde naka bude 79

 

evo gledam moj primjerak

 

presan je u sarajevskom diskosu i na lp piše 78

 

i evo sad gledam na netu suzy ga je izdao iste godine kad je i napolje izašao znači 78

 

brkaš kolega fataju te godine :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imao plocu (suzi izdanje) i ubrzo je prodao

imao i cd pa i njega prodao

imao i na flacu pa i njega ubrzo izbrisao

ne ide pa ne ide...nikad mi se nisu svidjali

 

 

nikakav problem to nije,i ja prolazim 'ladno pored ne malog broja muzike od kojeg drugi seku vene...Queen,Beatles,noviji King Crimson,Al Di Meola,noviji Pink Floyd&Co,samo ovako na brzaka,kod mene "blacklisted"....

 

..i cak mislim da je to tako ispravno,imas svoje vidjenje stvari,svoj stav,ukus,takav je kakav je tvoj je nije tudj,,koji ne menjas..amin...

 

:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se uozbiljimo malo ....

   

 

Moji Drugari vec znaju za ovu moju Pobedu u licitaciji. :preved:

Ja sve noge u "debelo meso". :shinymj5:

 

Mozemo i otvoriti temu o 1st press vinilima.

Do nabavke ovog vinila od Ten Years After, prvog izdanja, UK DERAM SML 1015, nisam verovao zasto su astronomske cene za njih.

Verujte mi, vredi svaki cent kako to "svira". :guitarplayer:

Btw, zvao Grozni ..... vec se nervira .... kasnim ..... odo'

Turn off.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se uozbiljimo malo ....

Postavljena slikaTYA 1.jpg  Postavljena slikaTYA 2.jpg  Postavljena slikaTYA 3.jpg

 

Moji Drugari vec znaju za ovu moju Pobedu u licitaciji. :preved:

Ja sve noge u "debelo meso". :shinymj5:

 

Mozemo i otvoriti temu o 1st press vinilima.

Do nabavke ovog vinila od Ten Years After, prvog izdanja, UK DERAM SML 1015, nisam verovao zasto su astronomske cene za njih.

Verujte mi, vredi svaki cent kako to "svira". :guitarplayer:

Btw, zvao Grozni ..... vec se nervira .... kasnim ..... odo'

Turn off.

 

 

prvi TYA... :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...