Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Kako zavrsiti dan, a ne poslusati bar jedan vinil ?

Ovog puta evo dupli LP ( kolega revox, obrati paznju :wink2: ) :

 

Postavljena slikaMike & Al 1.jpg  Postavljena slikaMike & Al 2.jpg  Postavljena slikaMike & Al 3.jpg

 

A evo i Mr Rohmann-a ponovo "u akciji" :preved:

 

  Postavljena slikaMr Rohmann.jpg

 

Kultna ploca ( ploce ). Mike Bloomfield & Al Kooper u glavnim ulogama.  Gostuju jos : Carlos Santana i Elvin Bishop.

Snimljeno u Bill Graham-ovom Filmore Auditorum-u, San Francisco, 26., 27. i 28. septembar 1968 godine.

Remek delo i ozbiljna preporuka za sve kolekcionare vinila. :thumbsup:

 

 

nazalost ovo nema na vinilu,al je meta i odstojanje isto :)..vredi nabaviti i ovo:

post-653-0-51550600-1390484008_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko zna, mozda sam ja i kupio nesto iz te tvoje kolekcije pre 35 god. ? :)

Ja licno nikada nisam rasprodavao svoju vinil kolekciju.

Naprotiv.

Zahvaljujuci pojavi "digitalije", CD medija, obogatio sam se tih 90-tih godina samo takvim naslovima na vinilima da sam izuzetno ponosan.

A to za male pare bese.

Kada se samo setim sta su ljudi donosili u SKC ( Beograd ) nedeljom pre podne, a nije bilo interesenata sem nas nekoliko ( uvek je bilo preprodavaca, njih ne racunam )

 

Ovo za energiju, istrajnost ..... thnx. :)

Pa onda ste vi tajkuni i ratni profiteri ...He..He..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

De si iskopo Manfred Man-a... (ako se ne varam, čovek raširenih ruku na pisti...)

Od kada to nisam video.

 

Zar si sumnjao u mene ? :wink2:

Da, to je LP "Watch" iz '78. Ima i licencno izdanje, ali ovo moje je German press. Njihov deveti album ako ne racunamo kompilacije.

Medjutim, peak njihove karijere i dva najbolja LP-a su njihov treci ( Solar Fire - 1973 g. ) i cetvrti ( Messin' - takodje 1973 g.) album.

Sada si me naterao malo da pretrazim i evo ih "na gomili" ( naravno da ih imam )

 

 

 

Trenutno "ide"  ( u tvoju cast, onako preko reda ) - "Watch" ( kako ti rece onaj covek rasirenih ruku na pisti ) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Who - Quadrophenia. Moze da se nadje ovde relativno lako. Nije neka cena da "usi odpadaju".

El. org. - Warszawa '81 - naci dobar vinil ovde je malo teze, cista lutrija.

A cene su "otisle gore", "udarila" neka moda za ove ex-Yu grupe.

Recimo izmedju 30-40 eura je neka cena "napolju".

Naravno tamo su "surovi" sto se tice ocenjivanja stanja omota i samog vinila. (ova cena je za recimo NM iliti near mint condition ).

Ovde cena u Srbiji ? Hmmmmmm ......

:) ( eve ga i smiley ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitam ja prijatelja koji ima fenomenalnu kolekciju CD-a. Luksuzna i retka izdanja stvarno dobrog materijala.

Čak mislim da je to negde oko 6000 ili više izdanja...

.

Kako to da ti nikada nisi postavio neki gramofon ili tako nešto?

Čudi me da te ploće ne interesuju?

.

odgovor:

"Pa ja bih poludeo. Kad bih krenuo sa pločama... Zbog toga i ne razmišljam o gramofonu..."

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitam ja prijatelja koji ima fenomenalnu kolekciju CD-a. .....

 

...... Kako to da ti nikada nisi postavio neki gramofon ili tako nešto? ......

 

Sto se tice "ludila" i taj tvoj prijatelj ga vec ima, samo se razlikuje u poddijagnozi. :wink2:

6000 CD naslova zasluzuje zaista respekt narocito sto su to sve ( jer tako ? ) originali.

I tu ima "posla". Sortiranje, pa male, lepe knjizice, pa razna izvodjenja.

 

Sa vinilima kod nas diskofila je isti posao.

Medjutim, "ludilo" pocinje kada se krene sa uzimanjem/sakupljanjem LP-a istih izvodjaca, istih naslova, ali drugi press-ovi. Onda krecu "mitovi" u vidu prica koji je press-ing bolji ?

1st press ili koje reizdanje odabrati ?

Evo primer : Columbia izdanje red label. "Amerikanac" bolje svira od "Holandjanina" koji je na orange label-u i ne pise punom recju Columbia, vec CBS. Da ne govorimo o prvom izdanju u odnosu na reizdanja.

Onda "jurimo" retka izdanja, posebna reizdanja ako ih ima. Greskom odstampani tekst na papiru unutar omota.

Etikete na plocama zalepljene sa greskom.

Primer - moj odlican prijatelj, takodje veliki diskofil ( jedan od onih par iz SKC-a koji je kao i ja kupovao gomilu vinila krajem 80-tih i pocetkom 90-tih godina ) ima kolekciju od 17-18 LP Santana  "Abraxas" ( nismo se videli preko godinu dana sto znaci da je vrlo moguce da sada ima preko 20 LP-a ). Ima razlicita izdanja, ista izdanja.

Rece mi jednom prilikom u SKC-u (Beograd) dok je jos bila berza ploca nedeljom pre podne za sankom, drzeci u ruci i vidno ozaren LP Santana "Abraxas", kada sam ga pitao : " Pa pobogu covece, koji ti je to vec "Abraxas" u kolekciji ? ". Njegovo odgovor je bio : " Bilo mi glupo da stojim ovde za sankom, gledam u prodavca koji je ponosno postavio ovaj LP kao prvi, proslo vec 30 minuta, prolaze razni, okrecu,obrcu i niko ne kupuje. E ja sam je kupio, kada niko drugi nece".

Eto, dragi ZZZ, ovo je samo deo tog naseg diskofilskog "ludila". ima toga jos dosta, ali drugom prilikom.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ima i nas koji to ne shvatamo (tako) ozbiljno :)

 

Da.

Vrlo je moguce da je i kod vas koji (jos) ne shvatate krenula infekcija, samo se jos uvek nije ispoljila u punom obliku.

To se u medicini, pod granom infektivne bolesti, naziva inkubacioni period.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice "ludila" i taj tvoj prijatelj ga vec ima, samo se razlikuje u poddijagnozi. :wink2:

6000 CD naslova zasluzuje zaista respekt narocito sto su to sve ( jer tako ? ) originali.

I tu ima "posla". Sortiranje, pa male, lepe knjizice, pa razna izvodjenja.

 

Sa vinilima kod nas diskofila je isti posao.

Medjutim, "ludilo" pocinje kada se krene sa uzimanjem/sakupljanjem LP-a istih izvodjaca, istih naslova, ali drugi press-ovi. Onda krecu "mitovi" u vidu prica koji je press-ing bolji ?

1st press ili koje reizdanje odabrati ?

Evo primer : Columbia izdanje red label. "Amerikanac" bolje svira od "Holandjanina" koji je na orange label-u i ne pise punom recju Columbia, vec CBS. Da ne govorimo o prvom izdanju u odnosu na reizdanja.

Onda "jurimo" retka izdanja, posebna reizdanja ako ih ima. Greskom odstampani tekst na papiru unutar omota.

Etikete na plocama zalepljene sa greskom.

Primer - moj odlican prijatelj, takodje veliki diskofil ( jedan od onih par iz SKC-a koji je kao i ja kupovao gomilu vinila krajem 80-tih i pocetkom 90-tih godina ) ima kolekciju od 17-18 LP Santana  "Abraxas" ( nismo se videli preko godinu dana sto znaci da je vrlo moguce da sada ima preko 20 LP-a ). Ima razlicita izdanja, ista izdanja.

Rece mi jednom prilikom u SKC-u (Beograd) dok je jos bila berza ploca nedeljom pre podne za sankom, drzeci u ruci i vidno ozaren LP Santana "Abraxas", kada sam ga pitao : " Pa pobogu covece, koji ti je to vec "Abraxas" u kolekciji ? ". Njegovo odgovor je bio : " Bilo mi glupo da stojim ovde za sankom, gledam u prodavca koji je ponosno postavio ovaj LP kao prvi, proslo vec 30 minuta, prolaze razni, okrecu,obrcu i niko ne kupuje. E ja sam je kupio, kada niko drugi nece".

Eto, dragi ZZZ, ovo je samo deo tog naseg diskofilskog "ludila". ima toga jos dosta, ali drugom prilikom.

:)

 

 

doco, tebi se taj čucavac ne skida sa ramena :wink2:

 

kupih cohena old ideas

 

Barcode: 8 8697-98671-1 6

Label Code: LC 00162

A Matrix : BB61915-01 A2 MK

B Matrix: BB61915-01 B1 MK 

Made in EU

 

prva kopija pucktanje i blago krckanje u toku trajanja pjesama, između stvari ne, ne na svim pjesmama ali .................

 

velim koje kurate sreće bih,  aj da probam drugu kopiju, dobro da je bilo da se nađe :whistle2:

 

ista priča

 

bem ti čučavca

 

 

 

...... ali ne sa tom energijom koja istrajava, kao Revox, ti ostali... Svaka vam čast :)

 

fala kolega, mada me ukućani već počinju čudno da gledaju kad dođem sa kesom LP-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

doco, tebi se taj čucavac ne skida sa ramena :wink2:

 

kupih cohena old ideas

. . . . . . . . . .

ista priča

 

bem ti čučavca

Dragi Revox,

vec sam procitao za ovu tvoju "muku" na drugom forumu.

Sta da ti kazem ?

Pa to je i ono sto sam " gore" napisao o prvim izdanjima , reizdanjima, drzavama gde je radjen press-ing, obican vinil, 180 gr. vinil, 200 gr. vinil ?

 

Evo nesto :

http://www.leonardcohenforum.com/viewtopic.php?f=55&t=31372

 

Tebi sada ostaje jedino da nabavis ovo kao pravi "zarazeni" diskofil, te uporedis :

http://www.discogs.com/Leonard-Cohen-Old-Ideas/release/3378860

 

Skoro da sam siguran da ce ovaj "amerikanac" da "trci u krugovima" oko ovog iz EU.

Btw, bila je ovde na forumu ( ili na onom drugom, nekom trecem ... ? ) ista ovakva prica za LP izdanja od Nick Cave-a.

A "cucavac/cucavci" nas odrzavaju da budemo i dalje mladi i vedri.

 

Da malo promenim smajli. Evo nesto kao za prvi razred osnovne skole ( umesto ocene 5 ) :

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stiglo pre par nedelja, nikako da skrpim vremena da preslušam:

post-36-0-33414700-1390760246_thumb.jpg

muzika OK, produkcija vuče malo na CD, ali nije loše, nije loše...moglo bi i bolje ali šta da radim, dedigitalizujem se sa B stranom (Rachmaninoff: Vocalise Opus 34, No14)

post-36-0-27544200-1390760260_thumb.jpg

OK znam da nije ni to baš audiofilski ali je veoma zabavno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nastavak/kraj večernje seanse: sjajan album iz 1976 godine Abercrombie/Holland/DeJohnette, malo me po šmeku podseća na Pat Metheny-a, zabavan je, ne uteruje u bedak i ne traži naočare sa dioptrijom na oči, mladi kozji sir u uši i nakurnjak na deo tela po vlastitom izboru da bi zvučao odlično!

post-36-0-59764900-1390761327_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...