Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

@ZZZ,

sva 3 LP-a su na svoj nacin interesantna. :oke:

Zivo me interesuje kakav ambijent pravi Kraftverk "Autobahn" sa istoimenom 20+ numerom sa Quad mono blokovima i tvojim hornama ?

Btw, koja je trenutno zvucnica u opticaju ?

Je l' i dalje ona pripadajuca EMT RIAA sto si je onomad malko kudio ( meni se licno svidela, tj. kako ti onomad rece njen pomalo "sladunjavi"  flavour ) ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle "finog" i ugodnog "zagrevanja" :..... upravo na gramofonu :Idemo opet 14.02. 2014. ?Sava centar.Nedelja popodne, ali nije (bas) nogometni dan ....Medjutim, kod mene u muzickom pravcu potpuni zaokret .... Ovom prilikom se zahvaljujem novom vinyl dealer-u iz Uzica. :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako zavrsiti dan, a ne poslusati bar jedan vinil ?

Ovog puta evo dupli LP ( kolega revox, obrati paznju :wink2: ) :

 

   

 

A evo i Mr Rohmann-a ponovo "u akciji" :preved:

 

 

 

Kultna ploca ( ploce ). Mike Bloomfield & Al Kooper u glavnim ulogama.  Gostuju jos : Carlos Santana i Elvin Bishop.

Snimljeno u Bill Graham-ovom Filmore Auditorum-u, San Francisco, 26., 27. i 28. septembar 1968 godine.

Remek delo i ozbiljna preporuka za sve kolekcionare vinila. :thumbsup:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doktore, picis 300 km/h, istrosices Rohmanna za godinu :)

Zato je i kupljen. :)

Rekoh ja tebi onomad da je u planu jos jedan komad, pa cim ovaj "predje zenit" da ceka drugi u rezervi.

Vec je pocela potraga, :wink2:

Vrlo rado bih jednu 7500, ali je reparacija malko poslupa. Mada, nikad' se ne zna ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako zavrsiti dan, a ne poslusati bar jedan vinil ?

Ovog puta evo dupli LP ( kolega revox, obrati paznju :wink2: ) :

 

Postavljena slikaMike & Al 1.jpg  Postavljena slikaMike & Al 2.jpg  Postavljena slikaMike & Al 3.jpg

 

A evo i Mr Rohmann-a ponovo "u akciji" :preved:

 

  Postavljena slikaMr Rohmann.jpg

 

Kultna ploca ( ploce ). Mike Bloomfield & Al Kooper u glavnim ulogama.  Gostuju jos : Carlos Santana i Elvin Bishop.

Snimljeno u Bill Graham-ovom Filmore Auditorum-u, San Francisco, 26., 27. i 28. septembar 1968 godine.

Remek delo i ozbiljna preporuka za sve kolekcionare vinila. :thumbsup:

 

obratio pažnju :wink2:

 

doco uživaj :guitarplayer:

 

tu ploču nažalost više nemam, kad tad će da naleti

pored prvog lp tu je super session na vinilu ostalo od starih dana

 

što se tiče live snimaka opet stare neponovljive zalihe derek & dominoes live, doors absolutley live, cocker mad dogs, allmans live, 4 way street i turning point

 

fale mi ovaj tvoj, dead, airplane, tya i zappa a i oni će nalećet

 

PS

stim da mi je mad dogs na srcu od prvog dana a to bilo davno

 

prvo potrošio original primjerak nabavljen neđe 72 u H Novom pa onda jugotonov i sad se vrti PGP RTS kopija iz 88-89

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... fale mi ovaj tvoj, dead, airplane, tya i zappa a i oni će nalećet

 

PS

stim da mi je mad dogs na srcu od prvog dana a to bilo davno

 

 

Naravno da ce kad'-tad' da "nalete". :oke:

"Mad Dogs" kazes. Odlican live, neverovatno dobro snimljen za ono vreme.

 

Ima, i jedno i drugo ... kod onog sa Deccom :)

 

Znam, informisao si me svojevremeno i bar jedan put nedeljno pogledavam njegovu listu.

S jedne strane mi drago sto ima, s druge strane sam u strahu da ce da me ubedi onaj "mali" na levom ramenu sto mi cuci vec poodavno i malo-malo mi sapuce da je vec trebalo jos juce da uzmem. :wink2: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da ce kad'-tad' da "nalete". :oke:

"Mad Dogs" kazes. Odlican live, neverovatno dobro snimljen za ono vreme.

 

 

i atmosfera ludilooooooooooooo 

 

.................. s druge strane sam u strahu da ce da me ubedi onaj "mali" na levom ramenu sto mi cuci vec poodavno i malo-malo mi sapuce da je vec trebalo jos juce da uzmem. :wink2:

 

 

i ti imaš čučavca :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ZZZ,

sva 3 LP-a su na svoj nacin interesantna. :oke:

Zivo me interesuje kakav ambijent pravi Kraftverk "Autobahn" sa istoimenom 20+ numerom sa Quad mono blokovima i tvojim hornama ?

Btw, koja je trenutno zvucnica u opticaju ?

Je l' i dalje ona pripadajuca EMT RIAA sto si je onomad malko kudio ( meni se licno svidela, tj. kako ti onomad rece njen pomalo "sladunjavi"  flavour ) ?

Nismo slušali tada sa Quadom II, nego sa onim Fi 2A3 SE mono blokovima. I bas je bilo solidno. Znam sta zeliš da kažeš,

jeste u pitanju elektronika, ali potpuno analogno snimana a verovatno i generisana. Zvučnica je ona Benz Micro gold ista koja je i bila. Jeste bila ona EMT riaa koja već počinje da me malo nervira. Stalno daje neku specifičnu signaturu. Kao da sedimo u kabriolet automobilu, i gledamo film na livadi, jednom rukom jedemo kokice a drugom grlimo ženu. Šalim se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

. . .  Jeste bila ona EMT riaa koja već počinje da me malo nervira. Stalno daje neku specifičnu signaturu. Kao da sedimo u kabriolet automobilu, i gledamo film na livadi, jednom rukom jedemo kokice a drugom grlimo ženu. Šalim se.

 

Ti onomad rece da tacno znas sta se tu moze uraditi/napraviti da ta EMT riaa zasvira u pravom svetlu.

Pa to za tebe nije nikakav problem da napravis ?

Zasto si lenj ? :wink2:

To ti je par sati posla ili se varam ?

 

Btw, opis koji sledi o spec. signaturi same riaa-e mi se izuzetno svidja. :thumbsup:

Ja se ne salim. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@oni_na_ramenima: Baš me je razgalila činjenica da je istu priču meni u glavu usadila moja baba (po majci) Nišlika... I dalje se toga setim sa posebnom radošću...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti onomad rece da tacno znas sta se tu moze uraditi/napraviti da ta EMT riaa zasvira u pravom svetlu.

Pa to za tebe nije nikakav problem da napravis ?

Zasto si lenj ? :wink2:

To ti je par sati posla ili se varam ?

 

Btw, opis koji sledi o spec. signaturi same riaa-e mi se izuzetno svidja. :thumbsup:

Ja se ne salim. :)

Pa nije moguće, da ta originalna riaa radi bolje od toga što jeste. To je broadcasting ppp i u tom smislu je i više nego OK.

I jako lepo je uradjen, kompaktan modul, pregledno i odlično ergonomski konstruisano, seve je dostupno za pregled i eventualnu poravku za 20 sekudi bez odvrtanja milion šrafova, sopstveno napajanje 220V, plug&play, potovi na izlazu, izolacioni trafo, itd itd.

ALI to je OP amp topologija, koja ima riaa net u povratnoj sprezi, a ti originalni op ampovi su tipa 747 i još neki, koji su bili dostupni u tom periodu.

I to je to...

Nema smisla ni prepravljati originalni dobro konstruisan uredjaj...

Recimo to stvarno mnogo bolje radilo sa onom cevnom riaa-om sa ECC83-ECC82...

A dobra je stvar i to što su ov iz EMT-a pustili izvode iz kablića ručke na 7pin minijatur tube socket.

Ima i na glavnom slotu izvode.

Sa tim što moram da napomenem da NISU izolovali električno samu ručku. To jest stand rucke nema nikakvu izolaciju od noseće šasije. Na taj način su spojene masa ručke i masa elektronike oko motora. A te dve mase nemaju veza jedan sa drugom... Može naravno i tu da se postavi neka podloška nešto što bi jednostavno rešilo to pitanje, ali me stvarno mrzi da se bakćem oko toga. Sve što sam uradio je to da sam u tom smislu izveo "duple kablove" out - onako kao gotografiji u temi G. Glave koju je Revox postovao. I bilo je odmah bolje...

.

Ali dobro jedno po jedno.

I ja bas nisam nesto merodavan da o tome puno blebećem pošto i ne slušam toliko gramofon kao vi ostale gramofondžije.

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nije moguće, .......

ALI to je OP amp topologija, koja ima riaa net ....

 

Ali dobro jedno po jedno.

I ja bas nisam nesto merodavan da o tome puno blebećem pošto i ne slušam toliko gramofon kao vi ostale gramofondžije.

.

Kud mi sad' i rece da je Op Amp topologija. :(

Odmah sam ga "precrtao" i zaista zaboravi sve sto sam napisao o nekom upgrade-u.

Sledeci put cu doneti moj phono sa PCC88, pa cemo videti i osluskivati razlike i da li ih ima i koliko ?

Eto i razloga za sledece vidjenje. :shakehands:

 

Nemoj tako o tome da nisi ti merodavan. Nije tacno, ja potpisujem. :signhere:

Zasto ?

Zato sto sam onomad video tvoju malu, ali odabranu kolekciju LP-a i to je dokaz da sam u pravu. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne stvarno moja T.Z.V. kolekcija je minimalna u odnosu na vaše gramofondžijske

a to ide u paketu sa iskustvom slušanja. Mnogo sam više slušao gramofon ranije

kad sam bio klinac. Ali onda mi nešto dunulo i rasprodam kao neku moju kolekciju

od oko 400 kom. Pre oko 35 godina. I sada poslednjih desetak godina kao ponovo nešto pokušavam...:(

ali ne sa tom energijom koja istrajava, kao Revox, ti ostali... Svaka vam čast :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali onda mi nešto dunulo i rasprodam kao neku moju kolekciju

od oko 400 kom. Pre oko 35 godina. I sada poslednjih desetak godina kao ponovo nešto pokušavam... :(

ali ne sa tom energijom koja istrajava, kao Revox, ti ostali... Svaka vam čast :)

Ko zna, mozda sam ja i kupio nesto iz te tvoje kolekcije pre 35 god. ? :)

Ja licno nikada nisam rasprodavao svoju vinil kolekciju.

Naprotiv.

Zahvaljujuci pojavi "digitalije", CD medija, obogatio sam se tih 90-tih godina samo takvim naslovima na vinilima da sam izuzetno ponosan.

A to za male pare bese.

Kada se samo setim sta su ljudi donosili u SKC ( Beograd ) nedeljom pre podne, a nije bilo interesenata sem nas nekoliko ( uvek je bilo preprodavaca, njih ne racunam )

 

Ovo za energiju, istrajnost ..... thnx. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...