Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Driversi su RFT L3515 po tablici kaže da idu od 60 do 12000 meni je dovoljno visokih a i pozadi postoji nosač u koji može da se ubaci visokotonac koji puca u vis, stavljao sam cabasse dom 2 preko 1mikro konda i onda dobiju sliku u visokim ali sam ih vratio u njihove kutije tako da se trenutno slušaju bez.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sad vidim prepisku pa da se javim.U jednom momentu sam hteo da promenim nick,jer sam i na drugom forumu pod njim,pa kad sam hteo da vratim,nije vise moglo,i to je sad tako ostalo do daljenjeg.Mada me stariji clanovi svi znaju kao Okiboki.Nije nista strasno ni sto sam sad grof Drakula,ima i to svoju dimenziju:)

Ali da se vratimo na pricu.Kolega Mamlaz je u stvari stari simpatizer sajta i radio amater iz mladih dana,tako da nije slucajno ovde,kao ni uostalom svi koji se ovde s vremena na vreme oglasavaju.Posto mi je relativno blizu,a poklopio se vikend,ponudio sam mu da mu licno odnesem dve lampe Elektronorgt El 84,i da se istom prilikom i licno upoznamo.Poslusao sam panele s RFT drajverima,a odavno sm i hteo da ih cujem jer kad sam ja pravio panele za moje Yamahe,trazio sam savet na forumu,i cini mi se da je Zen preporucio da budu jos malo siri nego sto sam ja napravio.Ovo je napravljeno po pravilima open baffle kako to treba,medjutim ne ide siroki baffle u malu sobu.

Moja iskustva su sledeca.Najbolje rezultate sam dobio sa metar i po odmaknutim panelima koji su stavljeni u ugao sobe,jer su zbog bogatije boje tona pozeljna ta 3 decibela.Panel trazi da bude odvojen od poda i za male kvadrature ne ide siroka a niska ploca,nego uza a visa.Sto visi plafon bolji zvuk,jer je baffle-u zid sve na svetu:)

I naravno,probao sam gomilu visokotonaca,horni slabijih ,jacih itd,pa sam sve skinuo.One vrhove visokih donosi lampasko pojacalo,sto smo utvrdili ja i Sax hi fi u testu kod mene.Znaci lampa.Nikakav tranzistorac ni mosfet ne moze to da uradi kao bilo kakva lampa.Jos nesto....U relativno malim sobama ce super da se ponasaju i mali drajveri,recimo od 6.5 inca.samo ih nema mnogo iz tog perioda koji su dovoljno jaki da se ponasaju kako treba.

A utisci iz posete kod Mamlaza ili Mareta su da RFT moze jos bolje da zvuci,kad Mare zavrsi single end el84 i eventualno stavi nozice na svoje panele.Meni je to ok,jer sve ovo shvatam kao zabavu i pozeljno je da uvek ima mesta za jos eksperimentisanja.Taman posla kad bi nasli sveti gral,onda bi morao da menjam hobi:)) A bas mi se i ne peca nesto,ili vezu gobleni ili gaje mutave plovke:)) Bolje je ovako....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Borko, skokneš zagonetnom nicku na profil pa pogledaš istoriju imena.

Ma ja izgleda nesto pomesao u glavi nikove , mislio sam na tipa koji je konstruisao one male kutije i nema bas dobro misljenje o FR driverima - tasmanijski djavo iz crtanog filma ko avatar, jbmlg neAm pojma sad mi se sve izmesalo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dzaba što je tehničar  :sarcastic_hand:  12 cola je 12 cola.

 

Znaci zene su u pravu ,sto veci to bolji,dzabe tehnicaru i da je inzenjer?Ja sam samo heo da se izrazim da ima vise nacina interpretacije,podrazumeva se da bolje ljulja veci auto od manjeg.

 

 

Ko ima furnir kuci moze i od njega....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To brez daske uopšte nije loš kocept ko može da sluša, navika je čudo uši se teško odvikavaju od kutije ustvari od basa koji se teško dobija na OB.

Slušao sam jedno vereme neke velike grundigove ovale 4oma 4w samo postavljene uspravno i drugar koji ima studio je izjavio da bi ladno mogao da radi na njima, tada nisam ni čuo za OB verovatno bi pravio nešto sa njima sad nego sam ih poklonio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stigo bakar za ladnjake, 40x5mm, pola metra. pošto je fikaren od komada od 4 metra, začuđujuće je prav i neusukan, a cifra podnošljiva, 993 dinara... "nije ni iljadu"

stigo snejk skin, 12mm, nije skup za probu "jel čemu", 120 dinara metar.

bakar astaco, snejk kupindo

post-56-0-58551400-1425784952_thumb.jpg

post-56-0-46828500-1425784979_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najzad prihajalo iz USA

9804side2big.jpg

Posle svih ovih godina nabavih daljinski za ROKU.

E sad se javio problem . Oko mesec dana ga nisam koristio u iscekivanju dolaska daljinskog i u tom intermecu sam promenio router.

Sbb mi je isporucio novi CISCO modem router koji podrzava WPA enkripciju a ROKU podrzava WEP.

Kako da resim problem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najzad prihajalo iz USA

9804side2big.jpg

Posle svih ovih godina nabavih daljinski za ROKU.

E sad se javio problem . Oko mesec dana ga nisam koristio u iscekivanju dolaska daljinskog i u tom intermecu sam promenio router.

Sbb mi je isporucio novi CISCO modem router koji podrzava WPA enkripciju a ROKU podrzava WEP.

Kako da resim problem?

Izabravši WEP u Cisco EPC3925 koji ste (verujem) dobili od SBB-a. *)

Ako je ROKU:

SoundBridge software version 2.7 or later adds support for WPA to:
  • Roku SoundBridge M1001
  • Roku SoundBridge Radio
  • Pinnacle SoundBridge M1001
  • Pinnacle SoundBridge Radio
  • Pinnacle SoundBridge HomeMusic models (only available in Europe and the UK)

SoundBridge 2.7 or later supports WPA1 Personal (also known as WPA-PSK and TKIP) and WPA2 Personal (also known as WPA2-PSK, CCMP and AES). It does not support WPA Enterprise.

Ako je neki stariji:

NOTE: The older SoundBridge models (M500, M1000, and M2000) do not support WPA, and will not in the future. It was not feasible to add WPA support to them.

gore (*) data jedina mogućnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...