Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ima onaj zidni ispravljač

 

na 16v znači, ne moraš se mučit da praviš napajanje

 

imaš project speedbox s koji radi posao vrhunski

 

ja ga imam na 147 ali mi ovaj 160super sa motorom na 220 pa ne mogu da ga koristim

 

uzivaj odnosno sin mada mislim da ćeš i ti da se "igraš" :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I moj Thorens je u pogonu. Grau je pitao kako svira.... Iako ima previše neusporedivih parametara (druga ručka, zvučnica, itd) svakako mogu kazati da ne spada u kategoriju gramofona tugaljivog i potmulog zvuka. Više je na stranu otvorenosti.

 

Inače je ova zvučnica samo privremeno, da se nebi netko preplašio :)

 

Ako netko misli kupovati ovu ručku svakako moram napomenuti da ima ograničeni radijus zaokreta zbog načina na koji je izveden antiskating tako da treba predvidjeti novu rupu u bazi ukoliko se želi da ručka u početnom položaju stoji paralelno sa stranicom gramofona. Ja ću to rješiti izradom novog držača na koji se ručka oslanja kada ne svira (malo duži od originalnog)

 

post-26-0-34496000-1426419014_thumb.jpgpost-26-0-66365300-1426419020_thumb.jpgpost-26-0-08924000-1426419027_thumb.jpgpost-26-0-36789900-1426419036_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekoliko komada hladnjaka. Dimenzije 1 dijela 200 X 95 X 60 mm. Da li je neko već koristio ovakve hladnjake?. Kakva su iskustva?

Peta je dimenzija samo 95 X 55 mm, sa 2 rupe Ø14 mm i uvučena cca 3 mm u odnosu na rebra.

 

post-37-0-67249700-1426505847_thumb.jpg

post-37-0-62883500-1426505900_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Jel stvarno germanijum? Celo vece razmisljam o tome kako su napravili solid stejt pogon koji zvuci kao PP EL84.... i o tome sam razmisljao da nema sanse da je ovo unutra silicijum.

 

 

nadjoh bolju sliku, moj je tacno ovakav:

 

img_1583-4719f99.jpg

 

inace je tacna oznaka CABASSE DINGHY 2VT12 sto bi trebalo da znaci da ima 2 ampa po zvucniku a ne 1 kao u 2VT4 i 2VT6, sto ce reci amp po drajveru kako alah zapoveda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigla 2 komada visina 12 cm duzina 25 cm i duzina rebara 8 cm .Mislim da bi ovi sad trebali da ohlade mini aleph ,sta kaze auditorijum da li ce ovo biti dovoljno posto na starim posle sat vremena ne moz drzati ruku na njih. :guitarplayer:

post-1362-0-13191800-1427405049_thumb.jp

post-1362-0-80807100-1427405083_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WOW  :unbelieveble:

javi nam utiske, baš me zanima kako će se uklopiti u tvoj sistem!

:oke:

 

pa nece se uklapati u moj sistem posto je on ipak malo iznad ovoga ali je u pitanju sasvim drugaciji feeling, puno muzike za malo para. germanijum plus lagane papirne membrane plus cabasse voicing jednako je nevidjena opustencija u reprodukciji, muzikalnost ali i zvuk koji nije nimalo van parametara danasnjeg vremena i to njegove bolje strane (lampe i pripadajuci zvucnici). u sat vremena testa gde ih je terao adcom preamp (koji ne verujem da je bas ono sto ovima treba) i roksan CDP, sviralo je vrlo autoritativno i pre svega transparentno - sibilantni snimak nore dzons je bio takav, mutnjikavi prvi album dire straits mutnjikav a hiperaudiofilski snimci chesky i stockfish brutalno brutalni, otvoreni i 3D. kada basa ima na snimku ima ga i iz zvucnika, kada ga nema ne izmislja se. ne znam, moj prvi utisak je da je ovo toliko ispred ATC20A koje sam imao (a koji su isto aktivni 2-sistemci) da mi je to dosta neshvatljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa nece se uklapati u moj sistem posto je on ipak malo iznad ovoga ali je u pitanju sasvim drugaciji feeling, puno muzike za malo para. germanijum plus lagane papirne membrane plus cabasse voicing jednako je nevidjena opustencija u reprodukciji, muzikalnost ali i zvuk koji nije nimalo van parametara danasnjeg vremena i to njegove bolje strane (lampe i pripadajuci zvucnici). u sat vremena testa gde ih je terao adcom preamp (koji ne verujem da je bas ono sto ovima treba) i roksan CDP, sviralo je vrlo autoritativno i pre svega transparentno - sibilantni snimak nore dzons je bio takav, mutnjikavi prvi album dire straits mutnjikav a hiperaudiofilski snimci chesky i stockfish brutalno brutalni, otvoreni i 3D. kada basa ima na snimku ima ga i iz zvucnika, kada ga nema ne izmislja se. ne znam, moj prvi utisak je da je ovo toliko ispred ATC20A koje sam imao (a koji su isto aktivni 2-sistemci) da mi je to dosta neshvatljivo.

 

paaaa napisao sam ti to jer sam uparavo tako nešto i zamišljao kao zvučni karakter starih aktivnih kutija, ja se zaljubio slušajući J.Bowers i Meridijane i naravno da sam na kraju tako nepto i uzeo mada igrom slučaja (jako povoljno) sličnu kombinaciju Mirage (danas je to valjda Definitive tehnology). Zvuk otprilike liči na to što si opisao (vrlo blizu) stim da su basovi neverovatno dobri zapravo sve je na mestu...  

bilo je tu još i nekih francuskih kutija al sad ne mogu da se setim imena...

:oke: nek te fino služe!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigo lepotan

 

Očigledno ništa nisi naučio na mom primeru... Ajd, kad budeš i ti imao šes', sedam komada na gomili, upaliće ti se lampica... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zajednicki projekat mene i jos jednog neimenovanog forumskog clana, toliko tajan, da ni mi nemamo pojma gde ce nas dovesti. Pri tom nas malo bog pogledao. Mozda gresim, mozda nije to to, al evo samo ovo ( cisto kao vadilica). Uzgred, delicemo znackice za jubilarni deseti gramofon kad dotle dodje. Nas zajednicki moto uvek bio .... Siroma sam, al sam besan... :crazyrocker:

 

http://www.ebay.com/itm/ADC-RSZ-Stylus-Needle-ZLM-ZLM-improved-NOS-/400114420440?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d28ad8ad8

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...