Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Mnogo lepa mašina.

Greota ga kasapiti radi ručke...

Inače, imam problema sa tim lift mehanizmom.

Kada se spušta kao da uopšte nema dampinga, već samo potone ručka. Kada se podiže ručica u početku je suviše sporo podizao, a sad kada sam ga malo razradio suviše mi brzo podiže ručicu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HHS-2000

Našpricao sa ovim...dobio upravo suprotan efekat od onoga što mi je trebalo-sad još lakše i brže klip gura ručicu, što će reći manji je otpor nego ranije.

Meni treba nešto sa jako visokim viskozitetom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Našpricao sa ovim...dobio upravo suprotan efekat od onoga što mi je trebalo-sad još lakše i brže klip gura ručicu, što će reći manji je otpor nego ranije.

Meni treba nešto sa jako visokim viskozitetom...

 

Ostavi da ispari i stegne. Posle toga treba da bude skroz lepljivo i gusto. Ako ipak ne pomogne, onda možda Kuja ima koju kapljicu viška onog silikonskog ulja od 60.000 CpS...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isparilo i steglo...jeste lepljivo ali je film koji se formira suviše tanak za zazor koji je između kliznih površina. Mislim da je to silikonsko ulje rešenje.

 

Ne znam 'oće li pomoći (ne verujem, al' ajd...) Technics za svoje ručice preporučuje ovako nekako...

 

post-13-0-84051800-1402933745_thumb.jpg a ima ko prodaje više vrsta... http://www.turntablebasics.com/silicone.html pa cenim da sam bio u pravu kad sam preporučio da se obratiš Kuji (ako je voljan da ti ustupi 4.015 kapi) za lift tvog gramofona :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ni kako bih odmerio tih 4 kapi, a ni u sta! :D

 

Ako svracas do BG, ponesi gramofon pa cemo nekako nekom cackalicom ili necim vec da ubacimo to ulje gde treba.

 

Meni deluje suvise gusto za spric sa klasicnim otvorom. Gustina je otprilike kao med.

 

Na ovom linku gore prodaju 300.000 (!) cst ulje za lift.

 

Moje od 60.000 je previse retko?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Идемо даље. Потпуни DIY:

 

post-47-0-69076600-1403124441_thumb.jpg

 

За оне које занимају ситна цревца:

 

Алдер тело, јавор врат, rosewood fingerboard, Floyd Rose Original мост, Sperzel TrimLok штимери, EMG-81 + EMG-85 пикапи, Ernie Ball Super Slinky жице. Финиширано воском.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Technics_SL1700_01.jpg

 

Poluatomatik...Došao sa Empire telom zvučnice ali naravno, kao i sve što je jeptino, neko se svojski potrudio da igla bude iščupana iz nosača... Uopšte ne mogu vizualno da utvrdim tačnost brzine na 33rpm... biče jedno fino ribanje tačkica na obodu tanjira... Mada, čini mi se da je sve oket... Na sluh, definitivno. Kad se usporedi sa recently purchased SL-1500, skroz je weird koliko subšasija na 1710 plivućka okolo kad se prodrmusa - kod 1500 je sve kruto vezano na plinth... Dakako, u oba slučaja, Technics se nije libio da obilato iskoristi sve prednosti koje im pruža tehnologija brizganja Alu-legura pod pritiskom... 

Ostaje pitanje vredi li se zamajavati sa zvučnicom i tražiti iglu... (u plastu) Sa donje strane na telu zvučnice piše Empire - HPR -1E... Našao sam neke igle što liče po obliku (nosača igle) a cene variraju od cca 20 do 50€?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo se ti troškari pa nećeš ni do Hvara :)

 

Ništa ti ne brini, već se odavno držimo pravila da dok jedan ne ode iz kuće, drugi ne može u kuću - kako ono zovu u EU? Samoodrživi razvoj? Tako nekako... Juče mi bio taxista i za ćerku kupio gramofon i pojačalo... Jes' nisam ni cvonjka zaradio, ali drug mi je, a ovo bilo viška na gomili, ćerki se sad dopada ideja da sluša muziku sa pucketanjem (kaže da je navukla brdo ploča sa buvljaka) pa onda svima bude oket... Ćerka ga više neće pelcovati, on nije mnogo platio a ja se kurtalisao jednog a doneo u kuću drugo... G za G... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@stein

a jel imaš nešto da ne mora ništa da se bakće oko njega...plagenplej? u paru sa preampom.

do 200 jevrića.

ne mogu da se smaram po oglasima, a i ne razumem se

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To što imam (gram) a da sam voljan da prosledim, ne znam bi li ti bilo po ukusu... Lenco L-3804... Ortofon 5 čini mi se... To je u suštini isto što i Pro-Ject tj naslednik Firme Tesla... Remeni pogon, čisto manualno, ima 33 i 45 koji se ručno prebacuju kada se skine tanjir koji malo manji od punih 300mm, rekao bih nekih 280mm čelični... Ceo gramofon, uključujući poklopac je baš onako, mint, ne zuji, nit bruji, lepo radi, jedino mi se čini, štaviše, rek'o bih siguran sam da vapije za novim remenom... Ovaj je ucelo, nije ispucan niti krut, nego je veoma izvesno bio predugo nategnut na većoj remenici za 45rpm... Preamp i nemam ništa externo (fabričko) osim onog malog "Le Pacific" što sam onomad skockao... E sad, kolko to vredi? Bemliga... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Search (theme = "Novopridosle skalamerije"), sort by 'author = Stein', keywords = 'kupio, gramofon';

 

Display Search Results = WARNING! TOO MUCH RESULTS! MAYDAY, MAYDAY,  SERVER DOWN! :help:

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Search (theme = "Novopridosle skalamerije"), sort by 'author = Stein', keywords = 'kupio, gramofon';

 

Display Search Results = WARNING! TOO MUCH RESULTS! MAYDAY, MAYDAY,  SERVER DOWN! :help:

 

:rofl:

 

19802-give-a-fuck-meter-gif-kmsD.gif

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...